Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Temat: [GTV] Kilka pytań przy kupnie

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie [GTV] Kilka pytań przy kupnie

    Witam serdecznie. Rozważam zakup alfy GTV. Jednak martwi mnie troche jej awarayjność. Mam na myśli silnik 3.0 po 1998 roku i zamontowaniu do niego sekwencji. Jak sprawa wyglada z zawieszeniem? Pytam dlatego iż alfy mają z nim problem. Wiem, że z tyłu są 3 wahacze na koło. Można je regenerować? Mam na myśli sworznie gdyż tuleje zapewne tak - mam też na myśli poliutany bo pewnie takowe wytrzymają dluuuuugo. Dziękuję za pomoc i ewentualne kolejne problemy których nie wymieniłem.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    W tylnym zawieszeniu są 4 wahacze na koło - dwa dolne, jeden trójkątny górny i przedni z rzymską śrubą do regulacji zbieżności.
    Dolne i górny dają się regenerować, bo są dostępne tuleje zwykłe i PU, dodatkowo są spotykane na rynku górne trójkątne z TRW gdyby sworzeń się wyrąbał, ale da się to pewnie regenerować. Ten z regulacją to będzie pewnie większa zagadka.
    Przednie zawieszenie to McPherson, więc spoko, ujdzie.
    Sądząc po konstrukcji, nie jest to słabe zawieszenie jeśli się je dogląda i robi wszystko na czas. Pooglądaj je dobrze i się przejedź po ciasnych zakrętach, czy tył nie ucieka.
    Gaz to zło konieczne dobra sekwencja nie zaszkodzi żadnemu silnikowi.

    Jak każde używane, nie będzie już nigdy nowe i wszystko się może zdarzyć.
    Ja złego słowa nie powiem na moją Gtv, nawet jeśli coś stuka i puka ma swoje humory i z tym żyć trzeba

    verdebiancorosso

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał kudlaty_bytom Zobacz post
    W tylnym zawieszeniu są 4 wahacze na koło - dwa dolne, jeden trójkątny górny i przedni z rzymską śrubą do regulacji zbieżności.
    Dolne i górny dają się regenerować, bo są dostępne tuleje zwykłe i PU, dodatkowo są spotykane na rynku górne trójkątne z TRW gdyby sworzeń się wyrąbał, ale da się to pewnie regenerować. Ten z regulacją to będzie pewnie większa zagadka.
    Przednie zawieszenie to McPherson, więc spoko, ujdzie.
    Sądząc po konstrukcji, nie jest to słabe zawieszenie jeśli się je dogląda i robi wszystko na czas. Pooglądaj je dobrze i się przejedź po ciasnych zakrętach, czy tył nie ucieka.
    Gaz to zło konieczne dobra sekwencja nie zaszkodzi żadnemu silnikowi.

    Jak każde używane, nie będzie już nigdy nowe i wszystko się może zdarzyć.
    Ja złego słowa nie powiem na moją Gtv, nawet jeśli coś stuka i puka ma swoje humory i z tym żyć trzeba


    Czyli podsumujmy. Najbardziej psuje się zawieszenie. Da się je regenerować - tzn tyl i górne i dolne a jak to ze sworzniami w nich? Jaki jest całkowity koszt naprawy i przodu i tylu - regeneracja na poliutanach ? Na ile to starcza? No i jak to jest z przodem? Więcej większych bolączek auto nie ma?
    Ostatnio edytowane przez vipkrzych ; 03-11-2014 o 19:51

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    W tylnym zawieszeniu sworzeń jest tylko w górnym trójkątnym od strony koła, przedni do regulacji zbieżności ma coś podobnego do sworzni, bo pracuje w każdą stronę. Dolne z każdej strony i trójkątny od strony ramy pomocniczej mają tuleje. Poliuretany są trwalsze od gumowych, jednak sztywniejsze i tutaj każdy, kto je ma ma inne zdanie, bo jednemu pasują, innemu na codzienne jeżdżenie za twarde
    W przednich jak to w każdym takim zawieszeniu - albo sworzeń, albo któraś guma. Jak sworznie są ok, to można wymienić same tuleje wahaczy, bo są osobno do kupienia, jednak ciężko przewidzieć, kiedy się sworzeń wytłucze i mamy ruletkę
    Bolączki? Strzelające ograniczniki drzwi, padające siłowniki pokrywy silnika, krzywiący się/łamiący się stelaż fotela kierowcy, pękanie poszycia fotela przy zapięciu pasa bezp. bo się zapięcie dociska, wycieranie trzymania bocznego fotela kierowcy po stronie drzwi od wsiadania/wysiadania, wypalone odbłyśniki reflektorów jak auto ma swoje lata i jeszcze może ktoś by coś dodał.

    Największą bolączką każdego może być łącznik między pedałami a kierownicą.

    verdebiancorosso

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Problem z kablami poduszki powietrznej przy fotelu kierowcy. Przy dwóch moich spiderach gtv ten problem się pojawił. Wycieraczki działają słabo, szyby są bezramkowe i jest problem z właściwą regulacją przez co szumi wiatr . Mało kto dobrze ustawi zbieżność ze względu na tylne pasywnie skrętne zawieszenie. Szyba przednia zawsze skrzypi. Jeśli regularnie serwisujesz i nie stosujesz półśrodków to te drobiazgi nie przeszkadzają. Auto daje masę przyjemności z silnikiem 2.0 TS jak i 3.0. TS lepiej się prowadzi bo jest lżejsze o 100kg i to z przodu, za to 3.0 to małe Ferrari i trzeba mieć pewne umiejętności żeby je opanować w zakrętach. 3.0 swoim brzmieniem dosłownie zjada inne auta na drodze. Mało co jest w stanie go pobić pod tym względem.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Jak Ci skrzypi przednia szyba, bo nie rozumiem?
    Co do wycieraczek, to faktycznie, auto na cieplejsze klimaty i mniej deszczowe, bo w naszych warunkach najszybszy tryb mógłby być szybszy. Każdy tryb mógłby szybciej machać

    verdebiancorosso

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Morspl
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    GTV Spider 3.0 V6, Infiniti QX50, Volvo xc60
    Postów
    242

    Domyślnie

    Odnoszę wrażanie, że w gtv szyba przednia mocowana jest w sposób, który pozwala jej pracować w celu niwelowania naprężeń. Podczas jazdy po nierównościach, np drogi gruntowe, skrzypi. To zjawisko występowało w obu moich GTV Spider oraz u mojego znajomego w GTV. Skrzypi tak jakby krawędź szyby ocierała o coś.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam. Czyli poza zawieszeniem uszkodzeniu ulegają głównie niedrogie pierdoly? Jaki jest koszt naprawy tego zawieszenia i na ile takowe starcza?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar kudlaty_bytom
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Mnie szyba nie skrzypi. Jest wklejana i jeśli daje odgłosy, to może nie być dobrze przyklejona do ramy. Nie ciekła?
    Tuleje do tylnych wahaczy kupisz do 50 zł sztuka. Jak nie masz możliwości sam, to jeszcze koszty demontażu wahaczy i przeprasowania. Robiłem sam i nie wiem ile to może kosztować w warsztacie.
    Wystarczy na ile będziesz szanował i jak dziury omijasz czyli gdzie jeździsz i po jakich drogach. To jest rzecz eksploatacyjna i nie da się przewidzieć ile wytrzyma.

    Wysłane z Pentagram Monster za pomocą Tapatalk

    verdebiancorosso

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    brak
    Postów
    36

    Domyślnie

    Mam alfe 159 i całość wytrzymala 190 tys. Wiec liczę ze tu na poli choc polowe

Podobne wątki

  1. Pomoc przy kupnie 147
    Utworzone przez leonwwa w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2015, 17:33
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. pomoc przy kupnie 159
    Utworzone przez Robsonrt5 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 20:23
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. AR 156 2.0 TS wątpliwości przy kupnie
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory