Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: "Efekt wow" w AR Gtv

  1. #21
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Może i nie powinny, ale patrz jak jest teraz do wszystkiego się Diesle ładuje w Europie i zapewne gdyby GTV było teraz robione miało by taki motor pod maską, wtedy to było nie do przyjęcia.
    A tak w ogóle to ten silnik elegancko w komorze wygląda
    No ale to tylko jakaś dziwna tendencja niemców która się przyjeła. Ktoś sobie wyobraża MX-5 w dieslu ??? Oczywiście wszystko dla ludzi i każdy kupuje co chce i jak chce co nie zmienia faktu ze pewne połączenia nie są "eleganckie".

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    23

    Domyślnie

    Zgadzam się w 100%. Diesel to jednak diesel, nie mniej jednak dobrze zrobiony też może ucieszyć mordkę
    [emoji1]
    Ostatnio edytowane przez mati232 ; 25-02-2016 o 11:23

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Dla mnie dużo ciekawsze jest to ze Diesle się ładuje tak do osobówek tylko w Europie i nigdzie więcej. A koncern VW chce to wszędzie wsadzić, TDi Audi i VW ostatnimi laty strasznie chciało zrobić rynek w Stanach, po tym jak się okazało ze śmierdzą, chyba już jest zakaz lub był na ich Diesle w Stanach. Cała reszta kuli ziemskiej kocha benzynę, a my jakoś tak się w te wozy na gnojówkę pchamy, chyba chodzi koszta serwisowania, bo na dyszlach po prostu mieli dużo więcej, teraz na tym downsizingu się dochrapują powoli, bo tam serwis też pożera kupę kasy

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    A tak w ogóle to ten silnik elegancko w komorze wygląda
    Tak...napewno szczegolnie w porownaniu do V6 12v który był wcześniej.....

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    A pokaż mi 6 oznak druta na fotce komory????
    Ja widzę 3, które można szybko zamaskować, w porównaniu do innych swapów to tu jest prawie ideał

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v
    Postów
    286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    A pokaż mi 6 oznak druta na fotce komory????
    Ja widzę 3, które można szybko zamaskować, w porównaniu do innych swapów to tu jest prawie ideał
    A widziałes kiedyś komore Gtv w oryginale? Takich oznak moge wskazac kilkadziesiat w stosunku do oryginalu....
    Kazdy niech robi co chce, ale taka rzezba w klasycznym aucie nie zasluguje dla mnie na efekt "wow".
    Wszyscy sie nie musza zachwycac.

  7. #27
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    No ale to tylko jakaś dziwna tendencja niemców która się przyjeła. Ktoś sobie wyobraża MX-5 w dieslu ??? Oczywiście wszystko dla ludzi i każdy kupuje co chce i jak chce co nie zmienia faktu ze pewne połączenia nie są "eleganckie".
    Masz Maserati w dieslu. MX-5 to zły przykład bo to ma być lekki wóz, a diesle lekkie nie są. Świat kocha benzynę bo generalnie jest zacofany. Jeżeli chodzi o silniki to Europa zawsze wiodła prym pod względem rozwiązań technicznych. Tak samo jest z dieslem. Diesel jest wydajniejszy silnikiem niż benzyna, jest też bardziej komfortowym w jeździe na codzień. Benzyna do tego musi być duża i paliwozerna albo mała, uturbiona i paliwozerna. I awaryjna. Ciężko jest pobić diesla pod względem wydajności, a im diesel nowocześniejsze tym kultura pracy bardziej zbliżona do benzyny. Albo lepsza, bo co to za kultura jak trzeba wyć na maks obrotach żeby szybciej pojechać.

    Wysłane z mojego SM-T710 przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    23

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza, lecz Gtv po zmianie silnika obniżyła swoją mają masę do ~1350-1400km.

    Po modyfikacjach w tym silniku, naprawdę ma on kopa, a jednocześnie spalanie jest na poziomie 7,8-8l w cyklu mieszanym.

    Zresztą, co tu daleko szukać przykładów. W wyścigach le mans Audi razem z peugeotem wygrywają praktycznie wszystko. Napędza je nic innego jak diesel. Zaraz ktoś powie, że to żadne porównanie, ale zaraz... czy to właśnie nie jest samochód o charakterze sportowym z silnikiem diesel'a?

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    F1, WTTC, indy, Dakar, reallycross, WRC itd też wygrywa?
    Diesel to zło w najczystszej postaci. Piekło jest wybrukowane dieslami.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #30
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    F1, WTTC, indy, Dakar, reallycross, WRC itd też wygrywa?
    Diesel to zło w najczystszej postaci. Piekło jest wybrukowane dieslami.
    hahahaha piona !!!
    Maserati w dieslu to znak czasów - niestety na niektorych rynkach nie miałby szans konkurować inaczej.
    Powiesz szczerze że jedyną zalete diesla widzę w spalaniu. Komfort ?? co jest komfortowe w tym klekocie i smrodzie ?? Benzyna każda jedna mniej wibruje jest cichsza i własnie bardziej komfortowa przez to. Żaden diesle nawet się nie zbliżył do kultury pracy benzynówek - chyba że porównujesz nowego diesla z benza z lat 90 chociaż i tu cieżko coś porównywać. Na codzień mam Crome 1.9JTD 2010r i nie mogę się przekonać.Odpalam rano klekocze jak wściekle mróz jest to ma prawo, drapie szyby a do nosa dociera smród nie rozgrzanego diesla , a mam wszystko EKO na swoim miejscu i mimo DPF diesel dalej smierdzi dieslem chociaż faktycznie jak sie rozgrzeje i wszystko zacznie pracować jak powinno to jakoś nie smierdzi tak bardzo. Nie chce wywoływać wojny diesel - benza bo to nie temat o tym ale mnie nie przekonacie że diesel się nadaje do osobówek . A co awaryjności to nie wiesz panie co mówisz dzisiejsze benzynówki Fiata są praktycznie bez awaryjne w porównaniu do tego co trzeba robić w dieslach (EGR DPF dwumas wtryski klapki i inne takie eko wynalazki.) Tylko mi nie mów że po poprawieniu wszystkie już wtedy jest bezawaryjnie bo bez awaryjnie to jest jak kupujesz T-jet'a w tej chwili
    Ostatnio edytowane przez Teddy84 ; 26-02-2016 o 06:44

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Zlot Ogólnopolski "Alfaholicy" 2013 - Tor "Kielce" (Miedziana Góra)
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 703
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 19:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory