Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Skrzypiące tylne zawieszenie, schematy, części

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    AR 156 '04 1.6TS
    Postów
    10

    Domyślnie Skrzypiące tylne zawieszenie, schematy, części

    To mój pierwszy post na tym forum także przy okazji witam się ze wszystkimi. W rodzinie, a konkretniej moja rodzicielka przesiadła się w AR 156 '04 1.6 16v i serwis, sprzątanie samochodu spadło na moją głowę jak grom z jasnego nieba (słyszałem, że do Alfy trzeba specjalnej troski i dokładności, a takową posiadam - w skrócie lubię siedzieć i dłubać przy samochodzie). Pierwsza przejażdżka Alfą to było coś pięknego, zupełnie inny model prowadzenia nieznany mi z dotąd poznanych aut i zakochałem się. Do tej pory byłem fanatykiem BMW i dalej mi się podoba BMW, ale [notranslate]Alfa[/notranslate] ma w sobie to coś, dzięki czemu obcowanie z samochodem jest bardzo przyjemne, do rzeczy.

    Dziś minie tydzień, jak auto stoi obok domu. Po doprowadzeniu samochodu do stanu używalności tj. porządne mycie, odkurzanie, pozbyłem się mchu, nalotu z felg i po ręcznej polerce świeci się na lustro (egzemplarz od starszego pana, trochę zaniedbany) przyszedł czas na serwis.
    Jedzie do mnie:
    -Olej Motul 6100 10w40,
    -filtry tj paliwa, powietrza i jakis tam jeszcze,

    Wariatora nie słychać, rozrząd nie wiem kiedy był wymieniany i myślę, że trzeba wymienić, ale nie mam tu, gdzie przebywam zaufanego mechanika kumatego w AR/Fiatach czy Lanciach.
    Na teraz próbuję zdiagnozować pochodzenie trzeszczącego dźwięku dochodzącego z tyłu, a konkretniej między tylnymi kołami mniej więcej.
    Z początku słychać było na nierównościach takie rytmiczne cykanie, piszczenie nie potrafię powiedzieć jaki to dźwięk. Występował podczas pełnego obrotu koła. Jednak poradziłem mamuśce, żeby ręcznego nie zaciągała i myślę, że wystarczy wyczyścić z tyłu tarcze, klocki itp i odkąd nie zaciąga ręcznego to tego dźwięku nie słychać. Ostatnio podczas pokonywania zakrętu usłyszałem podobny dźwięk do trzeszczenia, ale nie rytmiczny. Na prostej drodze nie występuje praktycznie wcale, jednak na postoju jak zacznę kołysać tyłem auta z zewnątrz wyraźnie słychać.. no właśnie, co to słychać? Dźwięk trzeszczący, występujący podczas kołysania autem, pokonywania wolnych i ostrych zakrętów, ja strzelam w zawieszenie, ale którą część?

    2) Czy jest osoba na forum, która ma w posiadaniu czytelny schemat zawieszenia tylnego z opisanymi częściami najlepiej w j.ang? Jeśli ktoś by miał w posiadaniu proszę o podrzucenie. Zapoznałem się z ePER w wersji WEB, jednak tam nie widzę schematu, zapoznałem się również z wujkiem google, ale jego odpowiedź nie była dla mnie zbyt satysfakcjonująca.

    3) Czy wewnątrz ten trójkąt od klamki tylnych drzwi można zdjąć nie zdejmując tapicerki i nie niszcząc żadnych zaczepów? Potrzeba mi jeszcze wiedzy jakich kluczy potrzebuję żeby zdjąć prawy tylni boczek tzn tapicerke całą bo przełącznik tylnej szyby nie działa.

    Zaczynam przygodę z alfa, z mechaniką, ale szybko pochłaniam wiedzę dlatego wszelkie cenne wskazówki dotyczące serwisowania, obcowania z AR mile widziane.

    Edit: Jeszcze szybkie pytanko w sprawie radia. Zaraz po kupnie radio wlączało się zaraz po odpaleniu auta i wyłączało się automatycznie po zgaszeniu silnika, któregoś razu kiedy gasiłem samochód radio się nie wyłączyło i od tamtej pory muszę je ręcznie włączać i wyłączać, mało tego po jakimś czasie w trakcie jazdy wyłącza się samo. Czy powodem może być słaby akumulator, czy przyczyny szukać w ustawieniach komputera/radia, czy może gdzieś indziej? Radio oryginał.


    Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez elwis95 ; 19-07-2017 o 15:15

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    AR 156 '04 1.6TS
    Postów
    10

    Domyślnie Skrzypiące tylne zawieszenie, schematy, części

    Zaaktualuzuje temat po miesiącu: Otóż skrzypiące zawieszenie z tyłu to nic innego jak urwana jakaś blaszka/mocowanie przy tłumiku końcowym i on właśnie powodował dzwonienie, zawieszenie jest w super stanie.

    Olej (Motul 6100 10w40) włącznie z filtrami wymieniony i od wymiany nie zauważyłem żadnych jego ubytków.

    Silnik jest doprowadzony do stanu bardzo dobrego, nic nie stuka nic nie puka nic nie wycieka. Samochód pokonuje codziennie przebiegi rzędu 50 mil i Alfa nie zawiodła do tej pory ani razu.

    Do zrobienia zostało:
    Dwie tylnie szyby, a konkretniej, szyby sie otwierają tylko jeśli otworzy je kierowca, tylnie przyciski - brak reakcji.
    -radio samo się wyłącza po jakimś czasie,
    -brak światła cofania,

    I chyba tylne łożysko do wymiany bo czasem koło piszczy i sie strasznie felga nagrzewa.
    Ostatnio edytowane przez elwis95 ; 29-08-2017 o 18:53

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    AR 156 '04 1.6TS
    Postów
    10

    Domyślnie

    Tak wygląda mniej więcej. Z tyłu na samym rogu jest wgniotka.


    Jak alfa będzie mechanicznie na tip top wpadają fotele z ti

    Aha jest to wersja veloce, co to oznacza?


    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez elwis95 ; 29-08-2017 o 18:51

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał elwis95 Zobacz post
    3) Czy wewnątrz ten trójkąt od klamki tylnych drzwi można zdjąć nie zdejmując tapicerki i nie niszcząc żadnych zaczepów? Potrzeba mi jeszcze wiedzy jakich kluczy potrzebuję żeby zdjąć prawy tylni boczek tzn tapicerke całą bo przełącznik tylnej szyby nie działa.
    możesz zdjać bez problemu

    tapicerka jest na spinkach które wyskakują z kołnierzy, natomiast potrzebujesz: klucz imbusowy do odkręcenia plastikowego uchwytu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał elwis95 Zobacz post
    Edit: Jeszcze szybkie pytanko w sprawie radia. Zaraz po kupnie radio wlączało się zaraz po odpaleniu auta i wyłączało się automatycznie po zgaszeniu silnika, któregoś razu kiedy gasiłem samochód radio się nie wyłączyło i od tamtej pory muszę je ręcznie włączać i wyłączać, mało tego po jakimś czasie w trakcie jazdy wyłącza się samo. Czy powodem może być słaby akumulator, czy przyczyny szukać w ustawieniach komputera/radia, czy może gdzieś indziej? Radio oryginał.
    na pewno nie jest to wina akumulatora, ja bym luknął w ustawienia radia, ewentualnie wyciągnij radio i sprawdź z tyłu przewody

Podobne wątki

  1. [159] Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-09-2015, 15:01
  2. Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez kapselek w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 21:19
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 11:09
  4. Skrzypiące zawieszenie
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 07:21
  5. Skrzypiące zawieszenie.
    Utworzone przez koyak w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-12-2009, 01:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory