Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: GTV awaryjność

  1. #31
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał punkt Zobacz post
    Alfa sama w sobie jest samochodem dla kogoś z sercem do motoryzacji, zwykły użytkownik który "wleje i jedzie" może mieć Alfę nową i serwisowaną za bajońskie kwoty w ASO i nic więcej go nie interesuje. Posiadanie starszych aut, w szczególności z drugiej ręki wymaga - powtarzam - wielkiego serca do samochodu
    Aż mi ciary po plecach przeszły , jak to przeczytałem... to najlepsza definicja słowa ALFISTI

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kolaś
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    OPOLE
    Auto
    Subaru Forester 2.5 230 KM
    Postów
    494

    Domyślnie

    Czasami warto poczekać i poszukać na spokojnie jakiegoś egzemplarza na który ma się chęć ,ja tak zrobiłem i opłacało sie.

  3. #33
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar luniuu
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Strzelce Op.
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 1.8 TS
    Postów
    129

    Domyślnie

    Ja również trochę się naszukałem i jak narazie, przez prawie 5 miesięcy od zakupu 100% satysfakcji i zadowolenia

  4. #34
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Ja kupiłem pierwszą jaką oglądałem Do tej pory a mija już ponad 4 lata jestem zadowolony nawet mimo że czasem ma swoje humorki i daje strasznie po kieszeni
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar mario1942
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Stuttgart
    Auto
    GTV PH3 3.2 V6
    Postów
    144

    Domyślnie

    Awaryjność Gtv-ki? Nie ma czegoś takiego. Po prostu są dni w które chce sie jej ruszyć i bardzo szybko zawieść nas do celu - prawdziwa Włoszka
    Nie kupiłem zakatowanego egzemplarza, tylko dość doinwestowany z raczej kosmetycznymi bolączkami... Od tej pory nie zapaliła już 4 razy. Dodam, że przejechałem nią od zakupu 600km, licząc 300 km powrót z Warszawy... Nie były to rzeczy duże, ale jednak: najpierw padł rozrusznik, potem po prostu nie chciała palić (nie miała humoru? bo wieczorem wszystko już działało), potem antenka się zacięła i przez noc wyładowała mi aku, potem rozszczenił się przewód paliwowy. Niby nie duże rzeczy, ale potrafią doprowadzić do furii, szczególnie o 7 rano, jak o 8 trzeba być w mieście Ale wszystko to i tak wynagradza choćby krótka, samotna wyprawa w wolny dzień na krętą drogę

  6. #36
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Gtv i awaryjność. Hmm.Nie wiem czy można tak to nazwać
    Przez troche ponad rok zrobiłem jakieś 20 tys km. i w sumie żadnych niespodzianek przez ten czas nie miałem
    A że trzeba rozrząd z wariatorem wymieniać, czy jakieś tuleje w zawieszeniu czy amortyzatory to dla mnie naturalna sprawa.
    Jeździsz? To się zużywa niektórzy tego nie rozumieją. Alfa nie jest dla każdego, tym bardziej Gtv.

  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Ja tez tutaj poruszę temat mojej Gtv'ki.
    Autko kupilem praktycznie rok temu.. za pare dni bede mial jubileusz.
    Od zakupu wydalem 1000zl na wymiane rozrzadu i termostatu.
    Samochod od '99 do 2010 roku jezdzil w Wenecji, nastepnie trafil do pierwszego wlasciciela w polsce, ktory autem zrobil nie cale 2 tys km.

    Przez caly ten okres oprocz wymiany oleju co 10tys km na Motul 10w40 i wymiany filtra powietrza i kabinowego nie wlozylem ani zlotowki. Przejechalem juz grubo ponad 20tys km.
    Mialem kilka "niespodzianek", takich jak znikajacy plyn chlodnicy ale to byly pierdoly - poluzowala sie obejma.
    Aktualnie mam problem z "marchewka" ale to opisalem w innym temacie - prawdodobnie rowniez poluzowala sie obejma, ktora juz wymienilem

    Trafilem poprostu na zadbany egzemplarz. Mialem juz wymieniony wariator (we Wloszech) tak wiec spora czesc kosztow mnie ominela. Ostatnio na przegladzie stan amortyzatorow wynosil 73-76%.
    Jesli mialbym mowic na temat awaryjnosci? Wystarczy madre stwierdzenie: Jak dbasz, tak masz. Auto moze psuc sie jak kazde inne, jesli ktos nie szanuje.
    Ale uwazam, ze jesli kontroluje sie poziom plynow, nie zyluje sie auta na zimnym silniku to one rowniez odwdzieczy sie nam dlugozywotnoscia.

    Aktualnie na liczniku mam 167 tys km.

  8. #38
    Użytkownik Embrion Avatar ybsone
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS
    Postów
    23

    Domyślnie

    Moja nie byla bardzo doinwestowana i zawsze pali na dotyk, chyba ze akumulator siadzie na mrozach. od 1.5 roku zadna kontrolka sie nie zapalila, nie jechala na holu ani na lawecie. wiec raczej bezawaryjna, jedynie rzeczy eksploatacyjne
    Pozdrawiam, Jarek - '00 Alfa Romeo Gtv 2.0 TS Lusso ['Red Style', Grigio Chiaro Met, 916C2B00, AR32301, CF2]

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Czarnowo, Torun, Poland, Poland
    Auto
    AR GTV Spider 916 Lusso + AR 164 3.0 QV + AR 156 Crosswagon Q4
    Postów
    280

    Domyślnie

    Podzielę się swoimi wrażeniami. Mam Spidera z 97 roku. Przez rok śmigania byłem zmuszony wymienić chłodnicę, która delikatnie przepuszczała ze starości oraz jeden wewnętrzny przegub. Bellę nabyłem od prawdziwego fana marki, który pozostawił sobie jeszcze 147JTD oraz 166 3.2 Ti. Spider był jego oczkiem w głowie do dnia narodzin syna :-) Jak każdy posiadacz silnika 2.0TS 16v regularnie kontroluję poziom oleju. Dopiero ten samochód nauczył mnie czerpania przyjemności z jazdy, a jest to moja piąta Alfa. Awaryjność to mit, trzeba najzwyczajniej w świecie dbać. Myśląc o zakupie 916 sugeruję jednak wnikliwą analizę historii pojazdu i zbadania portfolio poprzedniego właściciela.

Podobne wątki

  1. Awaryjność czujników w 1,9 JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2014, 14:41
  2. Awaryjność ALF - ciag dalszy
    Utworzone przez pragiark w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 20:07
  3. Silnik TS czy JTS, awaryjność?
    Utworzone przez tomito w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:23
  4. Awaryjność alfy 147
    Utworzone przez Peluspel w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 00:40
  5. [156] Awaryjność
    Utworzone przez sivy w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 14:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory