Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Stukanie przegubu

  1. #1
    A.D.I.K
    Gość

    Domyślnie Stukanie przegubu

    Witam!
    Mam problem jakiś miesiąc poszedł mi przegub wewnętrzny w mojej alfie półoś zjechała na gładko frezy w przegubie. Wymieniłem przegub i po dwóch dniach jazdy zaczęło się dziwne stukanie podczas ruszania i puszczenia gazu i równomierne stukanie(pukanie) przy prędkości 50km/h. No to zamówiłem drugą półoś bo tamta miała nie ciekawe frezy i znów nowy przegub wewnętrzny cały czas mowa o stronie prawej. Wymieniłem wszystko poskładałem i dalej to samo. Strzelanie, stukanie jak by to nie nazwać to odgłos który mnie wkurza. Co to może być czy jak wcześniej poszedł przegub wewnętrzny to dostał "po dupie" przegub zewnętrzny, czy może przegub wewnętrzny z lewej strony?? Sprawdziłem też mechanizm różnicowy jest ok

  2. #2
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź tuleje tzw. łapy silnika patrząc od przodu lewa górna strona. Nie musi to być ale objawy podobne stukanie w trakcie dodawania i puszczania gazu. No chyba, że to ciągłe stukanie przy określonej prędkości?

  3. #3
    A.D.I.K
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie czasami mam ciągłe stukanie przy prędkości 50km/h :/

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar edhel
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Syców/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 155 1.8 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    ja mam ten sam problem.własnie dzisiaj autko idzie do mechanika, ostatnio założył nowa podkładkę czy coś i nasmarował ale jednak sie posypało coś bo stukanie jak dawniej jedynie czasowo sie pojawiało, tak teraz już cały czas przy dodawaniu gazu i puszczaniu, a także w niektórych innych momentach - nieźle trzeba modulować zeby w miarę nie denerwowała jazda. Jak tam u Was, sprawa się wyjaśniła? o tulejach nic mechanik nie wspominał... ciekawe czy dobrze zdiagnozował.

Podobne wątki

  1. [146] oslona przegubu HELP!!!!!!
    Utworzone przez remi200833 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 12:39
  2. [145] osłona przegubu
    Utworzone przez Parzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 15:42
  3. [156] Seger przegubu
    Utworzone przez Alfalotnik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory