Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Serwis dachu automatycznego

  1. #11
    Użytkownik Embrion Avatar domanpl
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA SPIDER 3.0 V6 1997 R.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wiem ze można, nie mogę tylko znaleźć czym. Możesz polecić jakiś produkt? Albo jakiś link do strony?

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    możesz użyc środków do polerowania lakieru, ja testowałem farecle ale strasznie brudzi, więc poleciłbym menzerne tyle że jest droższa, dobrze mieć 2 lub 3 klasy ścieralności delikatna i finisz, np. FF 3000 i SF4000, jeśli masz rysy to nawet PF 2500 można sprzwdzić, jak tylko zmatowienia to sam finisz 4000 powinien dać radę ale zabierze to trochę czasu, poszukaj po sklepach internetowych, może znajdziesz testery, a jak chcesz bardzo zaoszczędzić to zmatowienia usunie nawet Tempo
    Ostatnio edytowane przez fajf ; 16-04-2015 o 21:09

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar domanpl
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA SPIDER 3.0 V6 1997 R.
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ok dzięki, popróbuję i dam znać

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    a podpowiecie gdzie teraz można wymienić szybę? Najlepiej w okolicach Krakowa.
    Moja była do polerki ale strzeliła lakiernikowi przy składaniu dachu na mrozie.

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Bo na mrozie nie sklada sie dachu
    Sam ją wyciąg i wyslij do "oszklenia" i pozniej sam zamontuj.
    Mnie kosztowalo to ok 500zl i jakis tydzien czasu czekania. Ale jezeli masz temperatury zerowe to z montazem poczekaj bo kolejną uszkodzisz.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    skoro mój ostatnio ulubiony temat dachu został tu odświeżony, to pozwolę sobie go kontynuować: rzecz ma się następująco: po różnych perypetiach i nie wdając się w szczegóły, dach się lekko "rozjechał", tzn po rozłożeniu, zaryglowaniu i zamknięciu, lewa szyba "nie dolega" do słupka - na całej długości słupka pozostaje przerwa ok 5-6 mm- nie da się więc zamknąć szyby ponieważ nie wchodzi pod ten stalowy rant na obrzeżu złożonego już dachu. "rozjechał się" oznacza też, że widzę różnicę z czasów, kiedy dach funkcjonował sprawnie ( dach układał się centralnie na krawędzi szyby, rygle wskakiwały bezproblemowo w otwory), a tym, co dzieje sie teraz: przy otwieraniu , rygle często haczą o krawędź komory, dach nie układa się centralnie, no i ta je...na dziura przy szybie.
    czy jest coś takiego jak regulacja dachu, jego "symetryczności" konstrukcji, symetrycznego układania sie na szybie?
    może któryś z kolegów zechciałby mi wyjaśnić zasadę pracy dachu: silnik elektryczny podnoszący/zamykający klapę, pompa hydrauliczna i 2 siłowniki wysuwające/chowające całą konstrukcję, ale co powoduje np. że dach składa się w połowie? Linki, dalej hydraulika...
    każda uwaga, sugestia mile widziana

    dzięki/m

  7. #17
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał MG-Fan Zobacz post
    skoro mój ostatnio ulubiony temat dachu został tu odświeżony, to pozwolę sobie go kontynuować: rzecz ma się następująco: po różnych perypetiach i nie wdając się w szczegóły, dach się lekko "rozjechał", tzn po rozłożeniu, zaryglowaniu i zamknięciu, lewa szyba "nie dolega" do słupka - na całej długości słupka pozostaje przerwa ok 5-6 mm- nie da się więc zamknąć szyby ponieważ nie wchodzi pod ten stalowy rant na obrzeżu złożonego już dachu. "rozjechał się" oznacza też, że widzę różnicę z czasów, kiedy dach funkcjonował sprawnie ( dach układał się centralnie na krawędzi szyby, rygle wskakiwały bezproblemowo w otwory), a tym, co dzieje sie teraz: przy otwieraniu , rygle często haczą o krawędź komory, dach nie układa się centralnie, no i ta je...na dziura przy szybie.
    czy jest coś takiego jak regulacja dachu, jego "symetryczności" konstrukcji, symetrycznego układania sie na szybie?
    może któryś z kolegów zechciałby mi wyjaśnić zasadę pracy dachu: silnik elektryczny podnoszący/zamykający klapę, pompa hydrauliczna i 2 siłowniki wysuwające/chowające całą konstrukcję, ale co powoduje np. że dach składa się w połowie? Linki, dalej hydraulika...
    każda uwaga, sugestia mile widziana

    dzięki/m
    Dokładny opis i procedury regulacyjne dachu zawiera instrukcja
    serwisowa link: http://www.berlinasportivo.com/pages/wshopgtv.php

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR GTV 2,0TS, AR GTV Spider 2,0TS
    Postów
    128

    Domyślnie

    dziękuję kolego toś mi lekturę zadał tak przeglądam i przeglądam, ale stricte o regulacji dachu jako jednolitej konstrukcji jest tan stosunkowo niewiele. w swojej niewiedzy technicznej dochodzę do wniosku, że główną część napędu dachu i pokrywy stanowi hydraulika, co jest dla mnie dość jasne. cały jednak czas nurtuje mnie zagadnienie "łamania" się dachu w połowie swojej długości w trakcie cyklu otwierania/zamykania; jak działa ten mechanizm? nie widze tam żadnych siłowników, które mogłyby byc odpowiedzialne za ten element cyklu pracy.

    po wnikliwej obserwacji wiem, co spowodowało pojawienie się tej przerwy pomiędzy krawędzią szyby i słupka: po rozłożeniu się dachu jego lewa krawędź nie tworzy kąta półpełnego 180 stopni tylko delikatnie "łamie się" na sworzniu łączącym dwa elementy konstrukcyjne. dach delikatnie opuszcza się w tym miejscu, wybrzusza nieznacznie w kierunku kabiny i szyba podnosząc się nie wchodzi pod rant. zatem żeby było dobrze, trzeba wyeliminować to załamanie. pytanie jak?
    to być może pomocnym byłoby poznanie zasady pracy dachu o której wyjaśnienie prosiłem powyżej.
    liczę na wasze dobre serce

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1479.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	64.4 KB
ID:	192243cięzko uchwycić to na zdjęciu ale mam na mysli ten element
    Ostatnio edytowane przez MG-Fan ; 25-02-2016 o 11:54

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Nie mogę otworzyć zaczepu dachu prawego tego elektrozamka z tyłu. Strzela po naciśnięciu przycisku Ale nie puszcza dachu.Macie jakiś pomysł?

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Nie mogę otworzyć zaczepu dachu prawego tego elektrozamka z tyłu. Strzela po naciśnięciu przycisku Ale nie puszcza dachu.Macie jakiś pomysł?
    Czy mowa o tym elemencie który "wykręca" mocowanie dachu?
    Czy też mówisz o tej blokadzie klapy pod którą chowa się dach? Jeśli tak, to zajrzyj do schowka z akumulatorem gdzie jest silnik otwierający te blokady. Na jego wierzchu jest taki metalowy element z dwoma linkami w prawo i w lewo. Jest on napędzany przez plastikowe koło zębate które lubi sobie pęknąć- ja ostatnio wymieniałem je już po raz drugi. Ew. sprawdź naciąg tych linek, są nakrętki do ich regulacji.

Podobne wątki

  1. GTV Spider-serwis dachu
    Utworzone przez MG-Fan w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2015, 19:47
  2. wyłączanie automatycznego włączania klimatyzacji
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 17:18
  3. [146] Brak automatycznego oświetlenia kabinowego
    Utworzone przez mbos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 09:57
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 17:59
  5. Wyłączenie automatycznego włączania klimatyzacji
    Utworzone przez pejot79 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory