Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: [166] Metaliczne stuki w silniku

  1. #1
    P3rLuS
    Gość

    Domyślnie [166] Metaliczne stuki w silniku

    Witam
    tydzien temu zakupilem moja juz 2ga alfe 166 2.0 T.spark, wymienilem jej olej wstawilem filtr stozkowy i wymienilem przeplywomierz. Dzis rano sprawdzalem stan oleju i odpalilem silnik zeby posluchac jak pracuje i tak jak w temacie uslyszalem metalliczne stuki z SILNIKA - ze strony gdzie nie ma paskow itp (czyli w polsce po stronie kierowcy). Przejechalem sie samochodem w kolo parkingu i stukanie ustalo, jednak pojawia sie od czasu do czasu gdy silnik wchodzi na wyzsze obroty(jezdzilem tak przez 20km). Jestem przerazony ze bez remontu silnika sie nie obejdzie ? Mialem taki przypadek w mojej poprzedniej alfie 166 - stuki wydobywaly sie tego samego miejsca tylko byly duzo glosniejsze i po chwili silnik stracil kompresje i wiecej nie odplail. Do tej pory co to bylo ? Blagam o porade !!!

    PS dodam ze silnik nie stracil mocy i wchodzi na obroty normalnie.

  2. #2
    ViP Romeo Avatar Alfamaniak156
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Luboń
    Auto
    Seat Leon FR 186KM/413Nm - Lancia Y 1,2 8V 1998r/ 60KM
    Postów
    1,315

    Domyślnie

    Kolego na odległość nikt nie oceni, my slę ze bez rozebrania i porządnego osłuchania przez majstra się nie obejdzie. Może to być jakaś pierdółka a może cos poważnego

    Lepiej nie ryzykuj i nie jeźdź z tym tak bo jak sie okaże że to panewki albo coś z zaworami to możesz popsuć jescze bardziej autko...

    Jedź do majstra któy zna sie na Alfach i niech osłucha i dobrze sprawdzi...

    Spróbój nagrac ten dźwięk i wrzuc go tutaj może się zorientujemy po dźwięku co to może być...

    Pozdrawiam
    "Wiem że masz duszę. Masz Alfę - masz klasę" - Jeremy Clarkson
    Alfa Romeo 166 3.0V6 226 KM i uśmiech z twarzy nie schodzi
    Lancia Ypsilon 1,2 - Miejski przemieszczacz

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    WA
    Auto
    166 3.2 V6 TI
    Postów
    305

    Domyślnie Re: Metaliczne stuki w silniku

    Cytat Napisał P3rLuS
    Witam
    tydzien temu zakupilem moja juz 2ga alfe 166 2.0 T.spark, wymienilem jej olej wstawilem filtr stozkowy i wymienilem przeplywomierz. Dzis rano sprawdzalem stan oleju i odpalilem silnik zeby posluchac jak pracuje i tak jak w temacie uslyszalem metalliczne stuki z SILNIKA - ze strony gdzie nie ma paskow itp (czyli w polsce po stronie kierowcy). Przejechalem sie samochodem w kolo parkingu i stukanie ustalo, jednak pojawia sie od czasu do czasu gdy silnik wchodzi na wyzsze obroty(jezdzilem tak przez 20km). Jestem przerazony ze bez remontu silnika sie nie obejdzie ? Mialem taki przypadek w mojej poprzedniej alfie 166 - stuki wydobywaly sie tego samego miejsca tylko byly duzo glosniejsze i po chwili silnik stracil kompresje i wiecej nie odplail. Do tej pory co to bylo ? Blagam o porade !!!

    PS dodam ze silnik nie stracil mocy i wchodzi na obroty normalnie.
    Hej,

    Miałem pół roku temu trochę podobny problem w mojej Alfie 155 1.6 TS.

    Okazało się że wał korbowy był do wymiany. Przyczyną było dwukrotne zerwanie paska rozrządu. Pierwszy raz u wcześniejszego właściciela, drugi raz u mnie (na początku przeskoczył u mnie pasek o ząbek i słychać było lekkie klekotanie, myślałem że to wtryski gazu, który 2 tygodnie wcześniej założyłem). Podczas tego "klekotania" zawory wchodziły w kolizję z tłokami, przez co miesiąc później, po zrobieniu całej głowicy, zmontowaniu wszystkiego razem, na wykorbieniach (czy jakoś tak) powstały luzy - słychać było panewki.
    I tak wymieniłem cały silnik, gdyż nie mogłem znaleźć odpowiedniego wału.

    Lepiej pojedź do warsztatu, nie ryzykuj. Im więcej będziesz tak jeździł, tym większe będą luzy i głośniejszy będzie dźwięk. Na jałowych obrotach mogę się założyć, że również słychać stuki, tylko że musisz dobrze posłuchać. Z drugiej strony - nie polecam ze względu na dalsze uszkodzenia - odpalenie samochodu i poczekanie pare minut. Powinny pojawić się stuki.

    Przy dobrych wiatrach, będzie potrzebny tylko szlif. Przy złych - wymiana wału korbowego i przy okazji cały przegląd silnika - polecam. Najlepiej w Polsce oczywiście, chyba że chcesz w Szkocji wydać na remont tyle samo albo i więcej co zapłaciłeś za cały samochód.


    Pozdrawiam i obym się mylił, że to wał..
    /Grzesiek

  4. #4
    P3rLuS
    Gość

    Domyślnie

    skontaktowalem sie z mechanikiem i na 90% bedzie to wal, auta nie oplaca mi sie naprawiac i znow na czesci bede musial sprzedac !!! jakie trzeba miec szczescie zeby 2 razy pod rzad to samo sie stalo w 2ch roznych samochodach w przeciagu 5 miesiecy !!! Moze ktos chce alfe 166 rok 2001 full opcja w stanie bardzo dobrym za 5 tys zl ? + koszty wysylki do polski ?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    a jakim olejem zalałeś silnik?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    a jakim olejem zalałeś silnik?

  7. #7
    adamek
    Gość

    Domyślnie

    Witam

    ale jak ten mechanik sprawdził CI ten samochód bez rozbierania silnika? przez telefon?

    miałem podobny problem z tym silnikiem, pierwszy raz po moim błędzie i wycieku oleju obróciła się 1 panewka. konieczny był szlif wału no i wymiana panewk koszt 3000zł z wymianą wszystkich uszczelnień i rozrządu przy okazji.
    po pewnym czasie pojawiły się właśnie te metaliczne dźwięki w silniku przy około 4000obr/min. miałem się zająć tym tematem w wolnej chwili no ale niestety brakło czasu, jedna szybka wycieczka i już było po temacie. samochód stanął i wtedy się dowiedziałem co jest. obróciły się tym razem 2 panewki. z racji tego że wał miał już 1 szlif, 2 kwalifikował by ten samochód od razu do sprzedania po naprawie, a że chciałem pojeździć jeszcze troche zapadła decyzja o wymianie dołu silnika - jest tego masa wystarczy poszukać. zadzwoniłem, za 2 dni przyjechała paleta. koszt u sprawdzonego sprzedawcy to 1900zł. śmiga jak nowy i nawet oleju nie żre, przed wymianą 1l na 1000km.
    troche zabawy jest ale moim zdanie nie opłaca Ci się sprzedawać. znajdź dobrego mechanika niech rozbierze silnik, może okazać się że trzeba panewki wymienić i po problemie. nie wiem jak to jest z częsciami w szkocji ale wydaje mi się, że wystarczy się tylko troche wysilić i wszystko do się załatwić. Polak jesteś kombinuj chłopie

    Pozdrawiam i powodzenia

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    P3rLuS tak szybko to Ty sie nie poddawaj, podjedz do dobrego servisu i naprawde tylko wtedy bedziesz wiedzial co pada. Mieszkam w Szkocji ponad 3 lata i roznie bywa, raz kumplowi olej i filtr zmieniali, filtr wymienili, olej zlali ale o nowym zapomnieli :roll: . Ostatnio na szrocie koles mi proponowal silnik do alfy z 18ooo przebiegiem za 600f ze wszystkim, skrzynia, kablami i calym osprzetem i do tego gwarancja na 6 m-cy, zle nie ma trzeba poszukac. Pozdrawiam i nie usmiercaj nastepnej Alfy

  9. #9
    robertss
    Gość

    Domyślnie

    hmm, a czy te stuki wystapiły po wstawieniu stożka? Może po prostu te metaliczne dźwięki przy obciążeniu silnika to spalanie stukowe? Na odległość ciężko ocenić jak i skąd ten dzwięk sie wydobywa. Spróbuj zamontowac z powrotem oryginalny dolot i daj znać czy się coś zmieniło?
    pzd

  10. #10
    paweł2411
    Gość

    Domyślnie prosze o szybka odpowiedz

    Witam mam problem z alfą 166 2.0 16v, przy zimnym silniku stuka lekko. teraz kolega się przejechał samochodem i zaczęło stukać bardziej. co to może być?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  2. Metaliczne stuki przy ruszaniu
    Utworzone przez Sebcia90 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 13:32
  3. skrzypienie i metaliczne stuki
    Utworzone przez fmistrz w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 14:48
  4. [MiTo] stuki metaliczne (?!)
    Utworzone przez Espada w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 16:54
  5. 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale GT
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory