Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: 1.8ts spider 2000r. "Zamulony" czasami strzeli z zapłonu ? brak mocy ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    spider 1.8ts 2000r.
    Postów
    28

    Domyślnie 1.8ts spider 2000r. "Zamulony" czasami strzeli z zapłonu ? brak mocy ?

    Witam
    Od jakiegoś czasu borykam się z problemem zamulenia silnika .Czasami falują obroty , strzeli z zapłonu .Nie ma tej mocy ,która była na początku.
    Czy problemem może być zanieczyszczony filtr powietrza (mam stożek) czy sonda lambda? nie wyświetlają mi się żadne kontrolki

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar fajf
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR Spider 2.0TS `97 Hardtop
    Postów
    527

    Domyślnie

    kontrolki sie nie wyświetlą przy mniej ważnych błędach, za to na kompie może być widać przyczynę, stożek wywal od razu, bo w tym aucie może jedynie pogarszać prace silnika, poza tym sprawdź czy rury dolotu są szczelna bo lubią parcieć, no i jest kwestia przepływomierza, być moze zasyfionego olejem ze stożka bo lambde bym odrzucił jako powód mimo że może nie działać ( u mnie nie działa a auto jeździ idealnie), sprobuj spotkac sie z kims ze swojego regionu kto ma kabel i wtedy pewnie dużo się dowiesz

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    spider 1.8ts 2000r.
    Postów
    28

    Domyślnie

    witam
    dam znać czy się poprawiło .Podjadę na komputer ale najpierw przykręcę filtr i wyczyszczę przepływkę.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    spider 1.8ts 2000r.
    Postów
    28

    Domyślnie

    witam
    wykazało mi błąd p1172 ,którego nie da się usunąć.Jak powoli przyciskam gaz to kręci i w miare przyspiesza.Jak depnę to przy 4 tys. obr dławi się.Na postoju falują obroty i silnik prawie przygasa.

    - - - Updated - - -

    znalazłem uskzodzenie.Przepływka liczy ale nie podaje dokładnych parametrów.Odłączyłem kostkę i auto szło jak na swoje 144 ale były dławienia przy ruszaniu ;p podłączyłem kostkę i auto muł ;p
    kupiłem używkę Boscha czy na tym polegał błąd? czy przy montażu trzeba wykonać reset jakiś ?

Podobne wątki

  1. [159] Alfa 159 1.9 16V Brak mocy, problem z turbobarem, "have engine checked"
    Utworzone przez Pikarashi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 13:08
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 11:12
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 09:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory