Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: 1.8 TS z Niemiec vs. 2.0 TS z Polski

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Jakbym szukał Gtv na weekend to bym brał 3.0 v6 silnik pancerny według opini na forum, ja miałem wiekszy budżet no i auto na co dzień, choć do pracy nie bujam się alfą;D padło na jtsa, brzmi zacnie" nie słucham radia" a spalanie też nie poraża 9,5.10 na 100km leje vpowerka albo verve;] no tsy są ok wystarczy nie pałować do odcinki... Ja swoja użytkuje bez szaleństw bo polskie drogi to nie tor wyścigowy a policja jest wszędzie;D ale jak masz wyprzedzać bez obaw że ktoś nagle "depnie" typowy polak;] to ja akurat nie mam problemu;p mało co pasuje.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    no tsy są ok wystarczy nie pałować do odcinki...
    Co to za argument? W ogóle Cię nie rozumiem...

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Wydaje mi się że każdy silnik jest ok gdy się konkretnie z nim obchodzi, niektóre osoby kupują alfe myśląc że to jakiś bolid a później wychodzą różne niespodzianki, włoskie konstrukcje są bardziej delikatne niż np niemieckie, co nie znaczy że gorsze... Mi się podoba melodia włoskiego motoru;] jak ktoś na zimnym silniku rusza z piz... z pod świateł, jedynka na czerwonym, 2jka tak samo przyjedzie pod dom i odrazu gasi silnik no to gitarkaXD a później "panewki się zatarły"

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Odcinka jest właśnie po to, żeby silnika szlag nie trafił. A silnika wyłączać do razu nie można jeśli jeździ się dizlem. A to i tak tylko wtedy, gdy się ostrzej jedzie

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    I znów 3 strony o tym jaki silnik jest lepszy, mam TSa 5 lat bez awaryjnie jeśli chodzi o jednostkę napędową z przebiegiem koło 220K km - czy to argument sami zdecydujcie. Co do przyszłego posiadacza Gtv, osobiście polecam Ci 3.0 tylko dlatego że szybko zacznie Ci brakować mocy w TSie. TB osobiście nie kupiłbym ze względu na kilka kłopotów z tym związanych przy użytkowaniu. W mega skrócie dlaczego nie TB: problemy z dolotem, ustawianie zaworów, w razie problemów z silnikiem kpl niewiedza mechaników itd
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 29-06-2013 o 14:16
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    jakie masz problemy z dolotem w TB? 4 obejmy?.... Zawory to raczej nie problem sobie ustawić samemu -2h mi to zajmuje jak robię powoli, spokojnie. Za to przyśpieszenia w TB od 80 do 130 3.0 może jedynie pozazdrościć... tak samo przy większych prędkościach. Najgorzej jest trafić na TB która nie miała na czas wymienionych szklanek bądź ktoś zaworów nie ustawiał - wtedy ścierają się krzywki... Ja jakieś 2-3 lata temu na zapas kupiłem nowe szklanki jak były w aso dostępne teraz już jest mega problem z dostaniem nowych. Na szczęście jak robiłem remont to miałem te nowe co kupiłem kiedyś, tak samo impulsometr. W TB np jest przepływka klapowa która jest pancerna w porównaniu do tej od TSa czy 3.0... Oczywiście przy dalszych modach jest ona problematyczna i się ja wywala a zamiast niej mapsensor. Zaraz pytanie będzie po co robiłem remont? Po to, że mam zamiar wywalić chip squadry, zamontować DET3 jako FI do tego gt28rs i mocniejsze wtryski - nie chce mieć żadnej niespodzianki jak dmuchnę 1,2-1,3 bara...

    Osoby które nie miały TB niech przestaną filozofować jakie to TB jest złe... 3/4 osób które ma tu problem jakiś z TB kupiło szrota za 7-8tys zalewane mobilem 10w40 albo castrolem.... Jak ktoś sprzedaje TB za 12tys w dobrym stanie to już jest okazja...

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar skopek
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Legnica, Poland
    Auto
    AR 146 1.4 TS (sold) / AR 166 2.4 JTD 10V / AR Spider 2.0 TS / AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    253

    Domyślnie

    Nie, żebym nie wierzył Ci jakie to V6TB jest fajne, takie fajne, że Fiat sam się przyznał do porażki i wycofał go z oferty. Nie muszę mieć auta z tym silnikiem żeby się na jego temat wypowiadać, bo przerabiałem już wszystkie opcje silnikowe w AR i właśnie dlatego nie mam V6TB. Jest po prostu zbyt upierdliwe nawet jak na AR. Już samo auto (np. elektryka) doprowadza nieprzyzwyczajonych ludzi (np. takich, którzy przesiedli się z VW) do szału, a co dopiero sprawdzanie luzów na zaworach co 10 tys. km i bieganie za Motul'em bądź SELENI'ą.
    TED - diagnostyka pojazdów grupy FCA
    Oględziny: 737 744 979
    https://www.facebook.com/TEDznaFCA

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Alfa gtv v6 TB
    Postów
    97

    Domyślnie

    Wycofał go z powodu tego, że nie spełniał już norm emisji spalin i jak każda v6 alfy spalanie także nie jest super. W chwili obecnej lepiej kupić 3.0 bo łatwiej z częściami a TB tylko zadbaną. A kto powiedział, że trzeba motula wlewać? Valvoline 10w60 także jest ok a selenia? Średni olej... Jest też jedna zaleta TB... chip squadry i jeździ tak samo jak 3.2 jak nie lepiej.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    gtv v6 TB
    Postów
    86

    Domyślnie

    milky ja za swojego krzycze 11,900 i to nie za dobry stan tylko conajmniej bardzo dobry i zero telefonu, oglądających, a auto pewne, bez żadnego wkładu finasowego - zrobiony rozrząd, sprzęgło, tuleje w zawieszeniu, łożyska, 2 tyg temy zrobione luzy zaworowe ( tylko wydechowe, bo ssące fabryka ) i wymieniony olej na valvoline vr1 10w60 z filtrem MANN. Wczesniej był knecht - co jest potwierdza, że o auto było dbane

    Prawda taka, że jak się dba tak się ma - chcecie trwalsze silniki to zmiencie marke
    Ostatnio edytowane przez Alfa145boxer ; 29-06-2013 o 18:13

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Napisałem, że JA bym nie kupił i to argumentowałem w taki a nie inny sposób. Nie twierdzę, że TB jest złe czy jakoś tam awaryjne ale jak to mówią każdy chwali swoje. Tematy tego typu powstają po to aby potencjalnego kupującego uprzedzić o ewentualnych problemach jakie się mogą pojawić. Nie unoście się "honorem" a jeśli Cie Milky uraziłem - przepraszam
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

Podobne wątki

  1. pozdrowienia z Niemiec
    Utworzone przez hjuba w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 12:44
  2. witam z Niemiec
    Utworzone przez łukasz682 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 07:29
  3. Sprowadzanie AR 159 z Niemiec
    Utworzone przez Pigweed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 11:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory