Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: [Giulietta] Obniżone zawieszenie - co wybrać?

  1. #41
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,464

    Domyślnie

    Amen

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Kończąc (chyba) temat moich sprężyn, poniżej zamieszczam fotkę moich sprężyn i fotkę sprężyn forumowego kolegi Saincior.

    Moje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Moje.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	46.1 KB
ID:	231925

    Saincior Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piotrek.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	42.4 KB
ID:	231926

    Jak widać numery są identyczne, jednak same sprężyny różnią się od siebie ilością zwojów.
    Wysłałem takie zapytanie do H&R i odpowiedź była taka - moje sprężyny mają taki sam nr jak kolegi ale różnią się żółtą kropką.
    Okazało się, że są dwa zestawy sprężyn do Giulietty 28942-2 i 28942-1 i pomimo, że sprężyny mają ten sam nr to się jednak różnią budową.

    Oczywiście nie zmienia to faktu, że tak ściśnięte zwoje raczej nie pracują w sprężynie.

    Jakby na to nie patrzeć, mnie się to nie podoba i dlatego chyba wypróbuję inny zestaw. Na celowniku jest zestaw novitec'a.
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    witajcie, mam pytanie odnośnie sprężyn eibach. Zastanawiam się nad obniżeniem, mam nawet sprężyny w garażu ale ostatnio na trasie jadąc tylko w 2 osoby na koleinach przytarłem podwoziem, obstawiam miejsce pomiędzy przednimi kołami na środku, gdyż przód i boki auta są w miare wysokie a to miejsce jest jakoś newralgicznie niskie. Pytanie moje jest takie, jaka jest różnica w sztywności sprężyn seryjnych i ebiachów, bo boje się że jak je wymienie bedzie jeszcze gorzej

  4. #44
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    witajcie, mam pytanie odnośnie sprężyn eibach. Zastanawiam się nad obniżeniem, mam nawet sprężyny w garażu ale ostatnio na trasie jadąc tylko w 2 osoby na koleinach przytarłem podwoziem, obstawiam miejsce pomiędzy przednimi kołami na środku, gdyż przód i boki auta są w miare wysokie a to miejsce jest jakoś newralgicznie niskie. Pytanie moje jest takie, jaka jest różnica w sztywności sprężyn seryjnych i ebiachów, bo boje się że jak je wymienie bedzie jeszcze gorzej
    Oczywiście, że Eibach jest znacznie twardszy niż oryginalne sprężyny (ja aktualnie mam Eibacha) i po ich zastosowaniu Alfa na pewno będzie niżej. Idealnie by było gdybyś wymieniając sprężyny wymienił też amortyzatory na twardsze. Licz się też z niewielką, ale jednak utratą komfortu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Oczywiście, że Eibach jest znacznie twardszy niż oryginalne sprężyny (ja aktualnie mam Eibacha) i po ich zastosowaniu Alfa na pewno będzie niżej. Idealnie by było gdybyś wymieniając sprężyny wymienił też amortyzatory na twardsze. Licz się też z niewielką, ale jednak utratą komfortu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    hehe ja to wszystko wiem kolego, chodziło mi bardziej czy pomimo obniżenia, auto będzie na tyle sztywne, że jego dociążenie względem oryginalnych sprężyn nie spowoduje tego ze bedzie dużo niżej niż w oryginale. Chodzi mi o to ze mam np oryginalne spreżyny, pakuje do auta 4 osoby, auto siada np 5cm. Natomiast na eibachac lece już 3.5cm niżej i dodatkowo na ile są sztywne żeby dużo niżej juz auto nie upadło po dociążeniu

  6. #46
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WlodekzPoznania
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Poznań Grunwald
    Auto
    Giulietta 1.4 tb s.III >>> były: 147 1.6TS, 156 1.6TS,75 1.8carb,156 Busso 2.5 6V
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wreszcie znalazłem wątek :-) Ale nie mam odpowiedzi, to spytam. Nie chcę obniżać do -30 mm albo mniej jak to można znaleźć sprężyny Eibacha, H&R, AP, Novitec. Złe doświadczenia z miska olejowa w 156 na Eibachach i polskich drogach zrobiły swoje.

    Dlatego szukam czegoś na 10-15-20 mm. Ale nie chcę też ruszać amortyzatorów. Stąd pierwsza myśl, to sprężyny seryjnie krótsze do QV. Czy QV ma standardowe amortyzatory? Czy zmiana samych sprężyn będzie dobrze działała? Jaki to kod części? Jaki producent i czy nie lepiej kupić poza FAP? Czy zmiana sprężyn w jakikolwiek sposób odbija się na ustawienia DNA? A na gwarancję?
    Proszę o porady użytkowe i zakupowe.

  7. #47
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Doblo
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Giulietta QV - 156FL 2.5 V6
    Postów
    488

    Domyślnie

    Sprężyny od QV na pewno podejdą bez problemu. QV jest obniżone o 10mm lub 15mm, nie pamiętam dokładnie. Ale jak takie znajdziesz to możesz je spokojnie zakładać. Chociaż powiem, że na novitecach nie siedzi jakoś super nisko (opona 235/35 19").
    You can't be a true petrolhead until you've owned an Alfa Romeo

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    A nie masz ty pakiet Veloce (czy jak się to teraz w tych nowych nazywa) - bo widzę, że masz nakładki progów i lusterek... a w tym pakiecie jest chyba też ciut jes obniżone w porównaniu do "serii".
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar WlodekzPoznania
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Poznań Grunwald
    Auto
    Giulietta 1.4 tb s.III >>> były: 147 1.6TS, 156 1.6TS,75 1.8carb,156 Busso 2.5 6V
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doblo Zobacz post
    Sprężyny od QV na pewno podejdą bez problemu. QV jest obniżone o 10mm lub 15mm, nie pamiętam dokładnie. Ale jak takie znajdziesz to możesz je spokojnie zakładać. Chociaż powiem, że na novitecach nie siedzi jakoś super nisko (opona 235/35 19").
    Dzięki. Zapytam w serwisie w takim razie. Na -30/40 jednak nie będę się pisać tym razem ;-)

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    A nie masz ty pakiet Veloce (czy jak się to teraz w tych nowych nazywa) - bo widzę, że masz nakładki progów i lusterek... a w tym pakiecie jest chyba też ciut jes obniżone w porównaniu do "serii".
    Nie, to jest Executive (z rynków DACH, IT, BNL) ściągnięte na ubiegły rok przez FAP i sprzedawane jako dobrze wyposażone Super. Wg mojej wiedzy, ani Super, ani Executive, ani Veloce z lat 2019/20 nie mają modyfikacji zawieszenia.

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    ja mam na sprzedaż Eibachy jakby ktoś chcial

Podobne wątki

  1. Obniżone zawieszenie a zużycie tylnych opon.
    Utworzone przez jan dukat w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 16:01
  2. Obniżone zawieszenie, a 17" felgi, jakie opony?
    Utworzone przez robert_t18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-04-2013, 19:10
  3. Obniżone zawieszenie w Alfa 147
    Utworzone przez tomwol w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 21:28
  4. [147] Obniżone zawieszenie
    Utworzone przez blackjet w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-07-2010, 20:46
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-07-2006, 22:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory