Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 99 z 99

Temat: 147,156 Najtańszy upgrade hamulców na tarcze 305x28mm

  1. #91
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    jaboleq, w górach każdy hamulec można zabić jak się źle hamuje. Generalnie zasada jest prosta - hamować krótko i bardzo mocno. Oczywiście jak to jest wyjazd rodzinny, to pasażerowie mogą być niezbyt zadowoleni z takiego stylu jazdy Masz już zaciski to zakładaj tarcze i klocki i lataj.

  2. #92
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał imtm Zobacz post
    Oczywiście jak to jest wyjazd rodzinny, to pasażerowie mogą być niezbyt zadowoleni z takiego stylu jazdy Masz już zaciski to zakładaj tarcze i klocki i lataj.
    Dlatego miałem 5 min postoju dla żony, bo woreczka nie było.

    No chciałbym już wrzucić ale puki co z zimą bym miał problem - moje 16" felgi nie bardzo pasują, chwilowo wszystko zaczeka.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #93
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    "chciałbym mieć zapas" to też głupie stwierdzenie, bo zakładam, że nie dojechałeś do granicy możliwości seryjnego hebla - a nawet jeśli, to polecam spróbować jeszcze raz, tyle że po wymianie płynu hamulcowego na nowy, jakiś dobry(nie mówię tu koniecznie o płynach "sportowych", tylko dobrym, zwykłym płynie). wiele razy spotkałem się z przypadkiem, gdzie hebel był słaby, a później wychodziło tyle, że jak na warsztacie przy okazji wymiany klocków i tarcz wymienili też płyn hamulcowy, hebel okazywał się być o wiele skuteczniejszy. samo wkładanie hebla "na zapas" mija się z celem, a pisząc o takiej wycieczce w górach... no cóż, takie miejsce może zabić każdy hebel(nawet duże brembo), wszystko zależy od stylu jazdy... temat hamulców jest dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    płyn zmieniam co 2 lata ... a o moje widzi misi się nie martw ... głupie to twoje jest odpisywanie nie na temat
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Czyli przyznajesz, że ma to sens? Ja po prostu wolę mieć zapas.
    Sens ma, ale jak się tego używa imtm używa ich w pełnym zakresie i dla niego są potrzebne, mi stykają standardowe, ale gdy nadejdzie moment regeneracji to się będę nad tym patentem zastanawiał
    Dziś usłyszałem o jeszcze jednej alternatywie P&P bez montowania dystansu itd. Ale na razie trzeba sprawdzić jak teoria ma się do rzeczywistości
    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    płyn zmieniam co 2 lata ... a o moje widzi misi się nie martw ... głupie to twoje jest odpisywanie nie na temat
    W Niemcu płyn jest wymieniany co maks 6 miesięcy (RBF600), w Alfie co rok( ATE SL.6- jak mnie pamieć nie myli)- jak lubisz dać w palnik to częściej trza wymieniać
    Siewcu ma rację, ja też jak słyszę o hamowni na zapas to mi się gęba w banan układa- sorry, ale to w 99% oznacza po pierwsze że na 95% koleś nigdy ich nie wykorzysta, a po drugie pewnie paździerz w gratach
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 19-07-2016 o 21:09

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tak ... szkoda, że jak ktoś pisze o dokładce do zderzaka z Meganki to są same ohy i ahy a jak ktoś chce ulepszyć hamulec przy zwiększonej mocy silnika to nagle "a po co? gówno da"

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Dziś usłyszałem o jeszcze jednej alternatywie P&P bez montowania dystansu itd. Ale na razie trzeba sprawdzić jak teoria ma się do rzeczywistości
    Tzn?
    Na chwilę obecną znam tylko zaciski z Abartha Punto/Mito ... Brembo z fabrycznym adapterem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    W Niemcu płyn jest wymieniany co maks 6 miesięcy (RBF600), w Alfie co rok( ATE SL.6- jak mnie pamieć nie myli)- jak lubisz dać w palnik to częściej trza wymieniać
    A to do motosportu używasz aut?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #97
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ja płyn zmieniam co rok. Po odkręceniu odpowietrznika wpycham tłok do dna a układ napełniam pod ciśnieniem. Tutaj się zgodzę z przedmówcami że płyn hamulcowy jest często zaniedbywany. U rekordzisty zamiast płynu była galareta....

  8. #98
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tak ... szkoda, że jak ktoś pisze o dokładce do zderzaka z Meganki to są same ohy i ahy a jak ktoś chce ulepszyć hamulec przy zwiększonej mocy silnika to nagle "a po co? gówno da"
    a gdzie widzisz związek między zwiększaniem mocy i niezbędnym do tego upgrade hamulców? idąc Twoim tokiem rozumowania, to podwajając moc należy też zwiększyć hamulec na dwukrotnie skuteczniejszy... wybacz, ale gadasz trochę jak dzieciak, który się naczytał for i nie miał do czynienia z samochodami. zrobiłeś program i nagle odczuwasz konieczność włożenia większych hamulców - a zagotowałeś chociaż seryjne? wsadzając dwóch różnych kierowców, seryjne heble można zagotować przy mocy seryjnej, zwiększonej i obniżonej o 1/3 - ale nie dostrzegasz tego w ogóle. dla Ciebie większa moc = większy hebel, ale nie patrzysz w ogóle na hamulce przez pryzmat ich skuteczności i potrzeb jego zwiększenia, tylko przez pryzmat większej mocy. a większej bzdury nie ma...

  9. #99
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Mi się już nie raz udało zagotować seryjne heble, wystarczyło jedno gwałtowane hamowanie praktycznie z 200 do zera, na autostradzie jak wyjeżdżając z łuku zauważysz korek spowodowany wypadkiem, to przy 40km/h już nie było czym hamować i ciągnąłem ręcznym Było to jakieś 5tys km po wymianie tarcz, klocków i płynu więc sam się zdziwiłem.

Podobne wątki

  1. 147 - upgrade hamulców
    Utworzone przez siewcu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 06:44
  2. 1.75TBi upgrade!
    Utworzone przez acab w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 19:39
  3. upgrade zawieszenia
    Utworzone przez mjrLeeVox w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 19:10
  4. [Giulietta] Upgrade oprogramowania
    Utworzone przez Maciek-156 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 09:41
  5. AR 156 2.4JTD Wymiana przednich hamulców (klocki, tarcze)
    Utworzone przez Izane w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 18:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory