Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: 147 - gwint AP

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie 147 - gwint AP

    Chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego gwintu, ktoś używa? Ogólnie to mam obecnie seryjne zawieszenie. Na wiosnę planuję obniżyć, miałem zamiar kupić sprężyny eibach -30 i teraz pytanie. Czy warto inwestować w sprężyny i w przyszłości liczyć się z wymianą amortyzatorów, czy może od razu włożyć gwint? Nie chcę na razie "gleby", ponieważ mam koła 17" i by to średnio wyglądało. Jednak na -30 tył za wysoko stoi i to mi się nie do końca podoba... Z drugiej strony nie jeździłem nigdy obniżonym samochodem i nie chciałbym od razu urwać zderzaka. Jaką ma regulację? Ile można najwyżej podnieść na zimę? Sumując koszta sprężyn i ewentualnie później amorków, to gwint wychodzi korzystniej... tylko czy wytrzyma te dobre kilka lat?

    I dla jasności - kupując gwint, mam od razu sprężyny i amortyzatory, racja? Wybaczcie pytania ale nigdy nie miałem z tym styczności

    EDIT: główną blokadą gwintu AP jest cena. Gdyby nie to to bym nawet tematu nie zakładał. O gwincie Ta Technix jakieś opinie? Dodam, że używany byłby jedynie w normalnej jeździe, około 10k rocznie. 1.6 105km więc na tor się nie wybieram
    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 09-12-2016 o 21:33

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Na wszystkie Twoje pytania odpowie opcja "szukaj" a nawet nie trzeba bo większość tematów w tym dziale je zawiera

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Przeleciałem te tematy z grubsza, ale chcąc czytać wszystko po kolei musiałbym tu spędzić dobre kilka godzin ;p zresztą z czasem więcej ludzi pewnie testuje nowe rozwiązania, można dowiedzieć się więcej.

    Warto pchać się w ta technix? Strasznie twardy jest?

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Przeleciałem te tematy z grubsza, ale chcąc czytać wszystko po kolei musiałbym tu spędzić dobre kilka godzin ;p zresztą z czasem więcej ludzi pewnie testuje nowe rozwiązania, można dowiedzieć się więcej.

    Warto pchać się w ta technix? Strasznie twardy jest?
    http://www.forum.alfaholicy.org/hamu...g_opon-35.html

    Nie trzeba nawet godziny. Poczytaj sobie od 35 do 40 strony.

    Skoro AP jest dla ciebie drogi to czego patrzysz na TA?? Jest to najdroższy zawias do Alfy i piszę to całkiem poważnie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Może tak na dzień dobry na żadnym tanim gwincie auta nie podniesiesz do góry, a to z tego powodu że konsumenci w 90% ładują je do obniżania ile się da. Natomiast możesz sobie auto podnieść o jakieś maks 20-25 mm na dobrych drogich gwintach, gdzie chodzi o poprawę przylegania opony do jezdni, a nie wyglądzie
    Camey czemu TA jest drogi- tak się sypie??????
    Ja teraz czekam na pakę z gwintem, ale ja w tych 10% się mieszczę

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Camey Zobacz post
    http://www.forum.alfaholicy.org/hamu...g_opon-35.html

    Nie trzeba nawet godziny. Poczytaj sobie od 35 do 40 strony.

    Skoro AP jest dla ciebie drogi to czego patrzysz na TA?? Jest to najdroższy zawias do Alfy i piszę to całkiem poważnie.
    Z tego co widzę, to w vagach on daje radę ale w alfach niekoniecznie. Aż tyle z nim problemów że drogi? Dla mnie jest drogi ponieważ szykowałem się do wymiany samych sprężyn, które kosztują 600zł. Wpadł mi do głowy pomysł, czy zamiast inwestować w same sprężyny nie dopłacić trochę do budżetowego gwintu. No ale 2600 to jest więcej niż trochę


    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Może tak na dzień dobry na żadnym tanim gwincie auta nie podniesiesz do góry, a to z tego powodu że konsumenci w 90% ładują je do obniżania ile się da. Natomiast możesz sobie auto podnieść o jakieś maks 20-25 mm na dobrych drogich gwintach, gdzie chodzi o poprawę przylegania opony do jezdni, a nie wyglądzie
    Camey czemu TA jest drogi- tak się sypie??????
    Ja teraz czekam na pakę z gwintem, ale ja w tych 10% się mieszczę
    Tzn nie miałbym nawet zamiaru podnosić auta względem serii, tylko na jaką max wysokość można podnieść. Ale już wiem, że jest to około -30 w zależności od gwintu.

    EDIT:
    generalnie chciałbym osiągnąć coś takiego, a na eibachu ten tył będzie chyba sporo wyżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-147-collezione-02.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	79.6 KB
ID:	216963
    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 10-12-2016 o 17:41

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    AP na dzień dobry obniża o jakieś 40mm względem serii a potem to już wydech na ziemi leży
    W sumie fajna sprawa, dalej mogę polecać z czystym sumieniem.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Kylo Ta-technix jest najdroższy bo rujnujesz nim wszystko co w Alfach najlepsze - przyjemność z jazdy. Komfort jazdy, prowadzenie, precyzja i niejako osiągi idą w pi#@u i jeszcze musisz za to zapłacić te 7 - 8 stów. Na tym zestawie szybko pojedziesz tylko raz i nie pisze tu o tym że skończysz w rowie albo na przeciwległym pasie (choć jest to bardziej prawdopodobne) ale o tym że jak poczujesz ja TA pracuje nie odważysz się szybko jeździć. Wydajesz kasę by jeździć wolniej Jeżeli głównym powodem zakupu jest obniżenie bo poprawa prowadzenia nie wchodzi w grę to czego już nie wziąść i nie obciąć seryjnych sprężyn? Kasa zostanie w kieszeni a efekt podobny

    Pomysł absurdalny ale nie bardziej niż zakup TA.

    Konrad piszesz, że w VAGach daje radę. Weź pod uwagę 2 rzeczy. Pierwsze z tych aut ma już tak wyj#*@ne zawieszenie, że taki "gwint" już wiele nie popsuje i nie potroi wartości samochodu a te drugie te w dobrej kondycji nie mają tego zawiasu założonego do jazdy tylko do toczenia się i udziału w zlotach. Chłopaki zakładają do tego 20" felgi niejednokrotnie droższe od samochodów i gumy o wysokości 30%. Dzięki temu może wygrają parę zlotów ale w mieście objeżdzają ich auta z "elką" na dachu.


    Za gwint niestety trzeba zabulić tak jak nie kupisz Ferrari w cenie używanej Kii Rio.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Dzięki za obszerną wypowiedź, gwint TA wybiłem sobie już z głowy. Ja tak jak pisałem, póki co nawet nie planuję robić gleby. Chcę się pozbyć efektu "kozy" w 147. Eibach by mi wystarczył (no może na tyle niekoniecznie) i z założeniem jak większość osób na tym forum, czyli zostawić seryjne amorki byłoby tanio ale pytanie ile to wytrzyma. I dlatego mając w perspektywie wymianę sprężyn i amorków pomyślałem o jakimś gwincie, bo koszta podobne a oferuje dużo więcej możliwości.

    Poza tym mam 1.6 105km, więc poza wyglądem i ewentualnie poprawą prowadzenia na czymś lepszym to do niczego więcej mi to nie potrzebne

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Z tego co widzę, to w vagach on daje radę ale w alfach niekoniecznie.
    to sugerowałbym wizytę u okulisty, bo TA nie daje rady w żadnym samochodzie. ewentualnie wsiądź i się przejedź autem na TA zamiast czytać fora - przynajmniej będzie jakaś wiedza praktyczna, a nie teoretyczna - i to tylko zasłyszana.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    Camey czemu TA jest drogi- tak się sypie??????
    wyczuwam tu lekki podtekst o momentalnym dobijaniu całego zawiasu i konieczności wymiany wszystkiego, co pewnie się będzie działo często TA 800 zł, wahacze 1300 zł przód, tył nie mam pojęcia. a jak wymienisz to raz, to zaraz wydasz kolejne tysiące na jakiś normalny gwint i się robi najdroższe... albo pomylił TA z KW(lub konkurencją) lub air ridem, i wtedy by się zgadzało.

Podobne wątki

  1. Gwint do 166 ;)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 21:49
  2. [155] Gwint w 155
    Utworzone przez flyberry.pl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 19:34
  3. Gwint w GT
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:32
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory