Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Jak zniwelować tarcie o rant?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Jakbym wiedział, że gwint rozwiąże 100% problemów to bym go kupił. Ale mając w aucie 4-5 osób przy kołach równych z rantem jak może nie trzeć? Musiałby nie mieć żadnego pola manewru. Tym bardziej, że rozmawiałem z osobami mającymi AP i te koła w 147 i na 225/40 tarło i tak czasami. Więc rozwiąże, ale w komplecie z węższą oponą.

    Co do węższych opon - chętnie, ale to musiałoby iść w parze z gwintem. A 225/40 ładnie wypełnia nadkole na -30.

    Rolowanie byłoby dla mnie idealne, ale jak czytam co ludzie piszą o lakierze to strach się bać bo jednak ryzyko, uda się lub nie

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Nie. Sprężyny dadzą radę ale seryjne amory - średnio.
    Gwint zapewni spokój przy tych parametrach, to naprawdę lek na całe zło związane z obniżaniem auta, tyle że kosztowne.
    Miałem w GT 9.5 cala na tylnej osi, zero problemów. Wiem że w 147 jest z tym większy problem ale powiedziało się A za niewielkie pieniądze to trzeba powiedzieć B za większe.
    Boli , ale żeby było dobrze pewnych spraw się nie przeskoczy.
    Trochę tak i trochę nie. Wahacze nie są z gumy i co by nie dac za amor to i tak koło przy nacisku schodzi pod blotnik tak samo. I albo jest regulacja negatywu na fasolce albo nie ma takiego skoku gwint zeby dobijało do blotnika. Patrząc na foto opona jest daleko od rantu. Sprawdz dobrze o co ociera bo Alfa ma zazwyczaj dupiato wyprofilowane szmaty nadkola i to o nie ociera a także wystające mocno łączenie zderzaka z blotnikiem o co tez lubi przytrzec. Oba mankamenty mozna zmodyfikować.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Trochę tak i trochę nie. Wahacze nie są z gumy i co by nie dac za amor to i tak koło przy nacisku schodzi pod blotnik tak samo. I albo jest regulacja negatywu na fasolce albo nie ma takiego skoku gwint zeby dobijało do blotnika. Patrząc na foto opona jest daleko od rantu. Sprawdz dobrze o co ociera bo Alfa ma zazwyczaj dupiato wyprofilowane szmaty nadkola i to o nie ociera a także wystające mocno łączenie zderzaka z blotnikiem o co tez lubi przytrzec. Oba mankamenty mozna zmodyfikować.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Nie jest daleko, choć tak to wygląda przy tym negatywie. Te koła w każdej 147 trą o rant, ewentualnie łączenie ze zderzakiem (polift ma minimalnie szerzej ale jak widać coś nadal trze). Szmaty mam wycięte już dawno.

Podobne wątki

  1. [159] różnica lakieru jak zniwelować
    Utworzone przez gebeth w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 09:04
  2. Problem z oponami. Wyciera się rant
    Utworzone przez kudlacinka w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 11:46
  3. [155] Guma zabezpieczająca rant drzwi
    Utworzone przez bobryt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 17:24
  4. Taśma na rant felgi - flaga Włoch.
    Utworzone przez Zwol4 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 08:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory