Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa romeo giulietta sprężyny eibach pro-kit 1.4 170km

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Michaluw
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta SportivaQV TCT
    Postów
    28

    Domyślnie Alfa Romeo Giulietta sprężyny Eibach pro-kit 1.4 170km

    Witam
    Ostatnio pozwoliłem sobie na mały tuning mojej Julki. Sprężyny wymieniał mi GoNiuS z Piekar Śląskich ( tak na marginesie naprawił mi ekran nawigacji, który miał problemy z otwieraniem i zamykaniem i tak się zgadaliśmy o tych sprężynkach) poniżaj klika fotek. Koła 18" 225/18/40 opony Pirelli P zero powiem tak komfort podobny jak przed zmianą (na nierównościach podskakuje jak piłka) ale na dobrym asfalcie na zakręcie miód zawieszenie "łamie prawa fizyki" .
    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180730_201834.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	248725   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180727_203633.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	88.5 KB
ID:	248726   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180727_203624.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	127.8 KB
ID:	248727  
    Ostatnio edytowane przez Michaluw ; 30-07-2018 o 19:46

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcin20vt
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR Giuletta QV
    Postów
    66

    Domyślnie

    Cześć, a tak nawiązując do tego problemu z zamykaniem i otwieraniem ekranu nawigacji to co dokladnie się działo ? I jaka diagnoza, co trzeba było naprawić ?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Michaluw
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Giulietta SportivaQV TCT
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cześć
    Z elektryką było wszytko ok okazało się, że poprzedni właściciel "grzebał" i uszkodził opaskę, która przytrzymywała wiązkę w odpowiednim miejscu także wystarczyła trytytka i wszystko ok.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 105 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    witaj, czy móglbys podzielic sie opinią po dłuższym uzytkowaniu zawieszenia Eibach?? wymieniałes same sprezyny czy amorki również? jakies dystanse wleciały?? z góry dziekuje za odpowiedz

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Take zaopatrzyem alfke w takie sprezynki, roznica spora. Czekaja jeszcze amory niestety na zwyklych nie jest do konca dobrze.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 105 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    wymieniałes sprezyny sam czy komus zlecałeś ? jesli sam to podpowiedz jak sie zabrac za wymiane tylnych spreżyn?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar TorquedMad_Mind
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Bratislava
    Auto
    Giulietta 2.0 JTDm
    Postów
    12

    Domyślnie

    z tego co widziałem przy wymianie tylnych drążków staba - z tyłu tylko dopinasz od dołu amortyzatory, podnosisz, wymieniasz sprężyny i opuszczasz. Gotowe

    Właściwie tak samo jak w każdym zawieszeniu tej konstrukcji tj. ze sprężyną montowaną oddzielnie, a nie na McPhersonie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fiejtekt
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147 1.9 JTD 2002r
    Postów
    293

    Domyślnie

    Tył to około 30 min roboty, autko do góry sciągacz na sprężyny i da sie bez rozkręcania żadnej srubki. Gorzej z przodem. Ja wymieniałem przy okazji też wachacze no i tu jest sporo do rozkręcania, jedna śruba od wachacza schowana za strefą zgniotu niestety poleciał cały przedni zderzak. Same sprężyny powinno byc znacznie łatwiej, jeżeli amortyzator wyjdzie bez odpinania wachacza.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulietta
    Postów
    17

    Domyślnie

    Odświeżę nieco temat, u mnie przed sezonem letnim wleciały do giulietty 2014 jtdm 2.0 sprężyny eibach pro kit, felga 18 o profilu 40. Na autostradzie bajka natomiast przód chciałbym nieco podnieść bo często zdarza mi się przetrzeć osłoną pod silnikiem która "łódeczkuje". Obecnie na zimę mam felgi 17 i profil 45. Z kalkulatora wyszło że mniejszy rozmiar felgi powinien się skompensować z większym profilem mniej więcej. Diagnosta na przeglądzie dziś polecił mi zastosowanie gum między zwojami które mogą nieco podnieść przód samochodu. Co myślicie? Czy ktoś stosował takie rozwiązanie? Jak dobrać parametry takiej gumy?

    Jeśli ktoś może polecić coś pomiędzy seryjnymi sprężynami na przód a eibach pro kit (który obniża ponoć o 3-3,5 cm) też będę wdzięczny.

Podobne wątki

  1. Alfa 156 v6 sprężyny Eibach PROBLEM :/
    Utworzone przez Pielu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-11-2017, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory