Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: sprezyny Eibach na codzien - warto? alfa 156

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Sam jezdze na Eibachu w 159, a moje wnioski... Wygląd może trochę lepszy, w prowadzeniu minimalnie na plus, ale większa role odgrywa sprawność zawieszenia. Twardość raczej bez zmian, większy dyskomfort odczuwa się przy zmianie profilu opony na mniejszy. Ale to i tak będzie tak: jak Ci się spodoba wizualnie to minusów nie odczujesz, jak ci się nie podoba taki wygląd auta to minusy będą Cię wkurzać. Ja przy zmianie felgi z 16 na 18 nie odczułem dyskomfortu, natomiast przy zmianie z 18 na 16 czuc było wyraźna poprawę komfortu jazdy

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cześć!
    Sprężyny już zmienione, niestety nie miałem okazji zrobić jeszcze większej trasy, wrzucam zdjęcia PO zmianie zawieszenia. Osobiście nie widzę dużej różnicy w wyglądzie bo jak już mówiłem poprzednie były stare i mocno sklepane. Troszke brudna, zdjęcia robione w pośpiechu ale mam nadzieję że da Wam to jakiś pogląd jak auto wygląda na takich sprężynach.
    Tył wydaje się być trochę niżej, auto stoi praktycznie puste, felgi natomiast 16 calowe z oponami 205/55, silnik 1.8 TS więc stosunkowo lekki - zestaw dedykowany do wersji SW bez względu na silnik - pewnie stąd ta różnica wysokości.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42124766_2157131701241582_236893838948433920_n.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	250448
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42164629_507647766369463_3613132849688870912_n.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	89.9 KB
ID:	250449

    Jak wrażenia z jazdy?

    Plusy:
    -dużo mniejszy przechył w zakrętach
    -auto prowadzi się dużo pewniej, czuć jedynie jak odchyla się na oponach no ale cóż, nie moge zbyt wiele wymagać po takim balonie jaki mam
    -wizualnie moim zdaniem wygląda ładnie, nie jest zglebiona ale też nie stoi na szczudłach - kwestia gustu
    Minusy:
    -twardsze zawieszenie na komfort ma raczej kiepski wpływ ale nie jest źle, moim zdaniem wygoda spadła z poziomu dobrej do średniej
    -na pewno poczujecie każdą dziurę, więc spodziewam się, że na dłuższych dystansach z kiepską nawierzchnią auto będzie upierdliwe

    Czy polecam?

    Zależy...
    Jeśli podobnie jak ja jeździcie troszke bardziej agresywnie i nie lubicie lusterkami rysowac po asfalcie przy skręcaniu to jak najbardziej tak, auto prowadzi się dużo lepiej ale jednocześnie nadaje się na codzień - aż taka twarda nie jest żeby zęby powybijać. Jeśli używacie auta na codzień i nie chcecie czuć każdej dziury a auto przede wszystkim ma być wygodne i dowieźć mnie z punktu A do B (chyba nikt taki sie na Alfe nie decyduje ) zostańcie przy standardowym zawieszeniu.

    Dla mnie to dobry wybór, pewniejsze prowadzenie, sztywniejszy samochód ale nadal pozostaje funkcjonalny a wpływ na komfort jest, ale niezbyt duży więc gdybym drugi raz miał wybierać to prawdopodobnie kupiłbym eibacha.

    Dzięki za pomoc przy wyborze, pozdrawiam

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Jakbyś wrzucił większa felgę to byś poczuł różnice w zakrętach. Słabo siedzi wręcz powiedziałbym ze niczym seria. Ale może za wcześnie oceniać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    159 sw
    Postów
    34

    Domyślnie

    zieloo007 taki tez jest plan ale z felgami na razie sie wstrzymam, tani biznes to nie jest a brac pierwsze co sie nawinie tez slaby pomysl
    Prawie jak seria - o to mi chodzilo, auto funkcjonalne a jazda na glebie mnie nie jara, wazne ze brzuszkiem nie ociera i sie lepiej prowadzi

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Cytat Napisał goro1825 Zobacz post
    Tył wydaje się być trochę niżej, auto stoi praktycznie puste, felgi natomiast 16 calowe z oponami 205/55, silnik 1.8 TS więc stosunkowo lekki - zestaw dedykowany do wersji SW bez względu na silnik - pewnie stąd ta różnica wysokości.
    Coś i tak jest nie tak. Eibach produkuje dwa rodzaje pro kitów w zależności od wersji silnikowej np. 1.6-2.0 bądź 2,4-2,5. Tylne sprężyny zawsze są takie same. Niezależnie czy to berlina czy sw. Ja np. robiłem ostatnio zdjęcia swojej gdzie miałem zalany cały bak benzyny i oczywiście lpg w kole z niewiadomą ilością gazu i tył stał wyżej.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    u mnie jest rowno przod i tył
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

Podobne wątki

  1. [159] sprezyny z Ti a sportowe sprezyny eibach
    Utworzone przez zychuNO1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-07-2020, 12:14
  2. Sprezyny do GT 1.9 JTD EIBACH PRO KIT czy VOGTLAND?
    Utworzone przez lolecki w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory