Strona 1 z 24 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 232

Temat: Eibach vs MTS TECHNIK

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ebarti
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD
    Postów
    62

    Domyślnie [156] Eibach vs MTS TECHNIK

    No i właśnie, różnica w cenie jest, domyślam sie że także w jakości może być różnica, pytanie do osób znających oba te produkty, jest sens brać droższe eibach'y czy nie warto przepłacać?
    Poza tym jeszcze zastanawia mnie czy seryjne amory dadzą sobie rade? Wiadomo że na pewno szybciej ulegną wyeksploatowaniu niż na seryjnych sprężynach, ale czy na obniżeniu faktycznie dużo bardziej dostaną w d...?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r
    Postów
    601

    Domyślnie

    Cytat Napisał ebarti Zobacz post
    No i właśnie, różnica w cenie jest, domyślam sie że także w jakości może być różnica, pytanie do osób znających oba te produkty, jest sens brać droższe eibach'y czy nie warto przepłacać?
    Poza tym jeszcze zastanawia mnie czy seryjne amory dadzą sobie rade? Wiadomo że na pewno szybciej ulegną wyeksploatowaniu niż na seryjnych sprężynach, ale czy na obniżeniu faktycznie dużo bardziej dostaną w d...?
    Produkty firmy MTS TECHNIK to ja bym omijał szerokim łukiem, niestety jaka cena taka jakośc.
    Jak chcesz coś markowego tańszego niż Eibach to jest jeszcze Weitec, ewentualnie FK.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Rozumiem że chodzi Ci o same sprężyny, jeśli chodzi o Eibach (czerwone) to samoch będzie niższy ale jeśli chodzi o twardość to nic się nie zmieni
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    ja mam zawieszenie eibach i jest cholernie twardo

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    ja mam zawieszenie eibach i jest cholernie twardo
    bo masz pewnie amorki sportowe o krótszym skoku a nie serie
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ebarti
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD
    Postów
    62

    Domyślnie

    Tak, dokładnie, chodzi mi głównie o obniżenie, aczkolwiek nie ekstremalne coś kolo -20, -30. Co do twardości to może być minimalnie twardsze ale nie za dużo, wiadomo jakie mamy drogi chciałbym wrzucić przynajmniej narazie 16-stki felgi, bo jak dla mnie to bez SP troszku za wysoko stoi a Bella musi się przecież prezentować odpowiednio a i komfortu także musi co nieco dostarczać

    PS. Tak, pytałem tylko o sprężyny, bo w sumie tak się nastawiłem, ale jeżeli faktycznie zmieni sie charakterystyka prowadzenia auta na gorsze po zmianie tylko sprężyn to i wezmę pod uwagę amorki o zmniejszonym skoku.
    Ostatnio edytowane przez ebarti ; 11-07-2009 o 12:11

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    kup eibacha -20mm będziesz zadowolony a co do amorków nie musisz wymieniać, dadzą sobie rade na tych spręzynach
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniol_jojo Zobacz post
    bo masz pewnie amorki sportowe o krótszym skoku a nie serie
    edizione sportiva wychodziła fabrycznie obniżona na spężynach eibach, ale nie wiem jak z amorkami, czy dawali seryjne czy takie jak ja mam...

    a przy zestawie krótsze spręzyny + seryjne amorki przy kole 16cali nie bedzie ocierać na wybojach?

  9. #9
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    ja mam eibachy wstawione na seryjnych amorkach. zawieszenie 3 cm w dół i cholernie muszę uważać na krawężniki (zderzak dół do roboty, urwany próg na krawężnkiu przy cofaniu) . komfort bardzo dobry nic mu nie ubyło. poprzedni właściciel miał 17 koła i obcierały są plastiki po przycierane. osobiście jakbym mógł to bym seryjne założył z powrotem.

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał cinas1980 Zobacz post
    poprzedni właściciel miał 17 koła i obcierały są plastiki po przycierane. osobiście jakbym mógł to bym seryjne założył z powrotem.
    jak byś chciał to pewnie nie jeden by się zamienił
    ja np szukałem sprężyn -30 i teraz mam właśnie eibach czerwone -30mm i kółko 215/45/17" i jest ok ( fakt , troszkę twardsze ale daje radę a optycznie dla mnie jest fajnie ) i seryjne sprężyny leżą bezużyteczne

Podobne wątki

  1. Eibach Pro-kit w 75
    Utworzone przez radosuaf w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory