Strona 3 z 46 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 453

Temat: [147] Dobór sportowego zawieszenia, felg, opon

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar mielnik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 1.6 Twin Spark
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Wybacz ale tego akapitu nie rozumiem. Co do gwintu to pisałem już wcześniej, że nie potrzebuję.
    Oj sorry, skasowalem costam chyba. Na tej astrze mts jest zamontowany. Czesta nia jezdze, wiec mam porownanie do drozszych opcji.

    Nie potrzeba amortyzatora o skroconym skoku do obnizenia o 30mm... 45, 60mm to tak, ale nie 30.

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Cytat Napisał mielnik Zobacz post
    Nie potrzeba amortyzatora o skroconym skoku do obnizenia o 30mm... 45, 60mm to tak, ale nie 30.
    To napędź się alfą z krótszymi springami i seryjnymi amorami do 200 i zahamuj do 0. Zobaczysz o co chodzi

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    To napędź się alfą z krótszymi springami i seryjnymi amorami do 200 i zahamuj do 0. Zobaczysz o co chodzi
    No niestety ja się swoją do takich prędkości nie napędzę Wg danych fabrycznych ma 195 max więc tego testu nie przeprowadzę. Tak się zastanawiam kto ostatnio był w sytuacji hamowania od 200 do 0...

    Fabryczne amortyzatory + sprężyny obniżające są do przyjęcia gdy amortyzatory są nowe lub w bdb stanie. Jednak lepiej wymienić komplet.

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    Napędzisz się spokojnie do 200 GPS-owych.
    A fabrycznych amorów jest po prostu szkoda, bo będą się one szybciej zużywać lub padną przy mocniejszym dobiciu.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Napędzisz się spokojnie do 200 GPS-owych.
    A fabrycznych amorów jest po prostu szkoda, bo będą się one szybciej zużywać lub padną przy mocniejszym dobiciu.
    Do tych ze wskazań GPS tym bardziej nie, chyba że z dużej góry. To, że będą się zużywały szybciej to oczywiście prawda dlatego chce wymieniać jak już to komplet.

    Tak na marginesie to gdzieś kiedyś wyczytałem że jak ktoś obniży AR 147 to mogą mu zabrać dowód bo będzie miał za nisko kierunkowskazy, ale ja już sobie z tym poradziłem

  6. #26
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    ja się dziś waśnie rozglądałem za sportowym kompletnym zawieszeniem i tak - mnie nie trzeba przekonywać że przy obniżeniu zawiechy należy też i sportowy amortyzator zamontować. tyle, że gwint mi jest kompletnie nie potrzebny a więc wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem jest komplet Eibach'a - nowy zestaw Pro Kit, amory i sprężyny -30mm to koszt coś koło 2500zł.. za same amory około 1900zł plus springi używki 200-300zł plus robocizna na 4 kołach 200zł czyli coś około 2300 / 2400zł to rzeczywisty wydatek wiążący się z wymianą zawieszenia na solidne sportowe na pewno nie jest to mało ale dużo taniej niż w przypadku Bilsteinów - komplet B8 plus sportowe amory to koszt ponad 1000 Euro. same B8 /bo tylko takie się nadają do obniżonego zawiasu/ to koszt za komplet około 2400zł
    no nic.. do wiosny jeszcze trochę czasu jest, trzeba zacząć odkładać
    Ostatnio edytowane przez flatbeet ; 16-12-2010 o 16:18

  7. #27
    Administrator ds. zlotów Romeo Avatar LIGAR
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    było sobie 156 SW 2.4 JTD 2001 rok 180 ps...
    Postów
    809

    Domyślnie

    flatbeet ale jest jeszcze pare innych kitów poza eibachem Już gdzies pisałem że stosunkowo najtaniej wychodził Kit wietec w okolicach 2k. Wiec zamiast dac 2000 za gwint niewiadommego pochodzenia pod nazwa mts technik, wole nie miec regulacji, która jak już też gdzies pisałem ustawie raz i zapomne, ale miec za to markowy sprzęt.
    Niewiadomą jest dla mnie koni FSD bo nigdy nie mogłem trafić na jakiegos przedstawiciela który tym handluje....
    Przygody z naprawą "sprawnego" 2.0 TB V6 - http://www.forum.alfaholicy.org/gtv_...e_2_0_tb.html?

    Gtv 2.0 V6 TB '99 + bonusy -> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ioholikow.html

  8. #28
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał LIGAR Zobacz post
    flatbeet ale jest jeszcze pare innych kitów poza eibachem Już gdzies pisałem że stosunkowo najtaniej wychodził Kit wietec w okolicach 2k..
    no mówiąc szczerze to jedyne co to znalazłem coś takiego Weitec'a ale cena podobna jak Eibach http://stuninguj.pl/index.php?cat_id...lfa&id_m=59028 a na polskiej stronie Weitec'a /weitec.pl/ to mają jedynie sprężyny do Alfy i tu cena ponownie zbliżona do Eibacha http://www.weitec.pl/pokaz_produkty....podkat=4&str=1 przypuszczam że na stronach zagranicznych ceny wcale nie będą mniejsze ale jak by kolega znalazł gdzieś konkretnie kit Weitec'a w granicach 2000 to to by była rzeczywiście bardzo dobra cena w stosunku do jakości

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar areyoufine
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kalisz/Ostrów WLKP
    Auto
    156 GTA
    Postów
    347

    Domyślnie

    odświeżę temat. Mam obniżone zawieszenie -30 , fabrycznie bo jest pakiet TI. Czy wymieniając amortyzatory (mam w planach) muszę też wymienić sprężyny?
    z powyższych wypowiedzi wywnioskowałem, że nie...
    Co jeszcze wiąże się z wymianą amortyzatorów? Koszt samych amorów, gumowe odboje, robocizna. Jeszcze coś?

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał areyoufine Zobacz post
    odświeżę temat. Mam obniżone zawieszenie -30 , fabrycznie bo jest pakiet TI. Czy wymieniając amortyzatory (mam w planach) muszę też wymienić sprężyny?
    z powyższych wypowiedzi wywnioskowałem, że nie...
    Co jeszcze wiąże się z wymianą amortyzatorów? Koszt samych amorów, gumowe odboje, robocizna. Jeszcze coś?
    Nie musisz wymieniać sprężyn, jeśli chcesz wymienić amortyzatory. Chyba, że okaże się, że są uszkodzone, mają jakieś pęknięcia itp.
    Do kosztów robocizny dolicz jeszcze ustawienie zbieżności - po wymianie amortyzatorów wskazane.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

Podobne wątki

  1. [159] Podniesienie zawieszenia (z obniżonego sportowego do normalnego)
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 13:31
  2. Alfa 147 1.9 JTDm 16V bez sportowego zawieszenia
    Utworzone przez piotrwachnik w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 22:54
  3. zmiana zawieszenia ze sportowego na zwykłe
    Utworzone przez asterix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 16:26
  4. Zmiana sportowego zawieszenia
    Utworzone przez Carlos 1979 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-06-2008, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory