Strona 3 z 39 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 382

Temat: Mocniejsze hamulce do 156v6

  1. #21
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    marc1nz dobrze gadasz hamuje w zasadzie przod, ale co by nie bylo nurkowania jak jest za bardzo wzmocniony, tyl tez trzeba dlubnac
    Co do dystancow u Ciebie... ja osobiscie mialem oryginaly H&R po 10 mm ale przy przednim napedzie i dosc ciezkim przodzie / v6 robi swoje / nie ryzykowalem i po prostu zamontowalem szersze felgi co dalo ten sam efekt optyczny. mikoda natomiast / pisze z malej bo nie mam szacunu dla tej firmy / ladnie wyglada z tymi nawierceniami i nacinankami ale jakosc slaba i ten rdzawy nalot to nie dla mnie.
    PS. Temat nie zablokowany????? czyzby ten caly andrewek czy jak mu tam zapomnial ze to jego prywatne forum i go nie zablokowal jak teamatu o wydechu?????? pisal ze odblokuje, ale jak widac znowu bajki w postach tylko. Uzylem znowu nazwy markowego DROGIEGO !!! producenta HR wiec czekam na zablokowanie tematu i potwierdzenie ze kogos boli ze go nie stac i reklame ze u kowala to samo ale taniej hehehe

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEJBR Zobacz post
    PS. Temat nie zablokowany????? czyzby ten caly andrewek czy jak mu tam zapomnial ze to jego prywatne forum i go nie zablokowal jak teamatu o wydechu?????? pisal ze odblokuje, ale jak widac znowu bajki w postach tylko. Uzylem znowu nazwy markowego DROGIEGO !!! producenta HR wiec czekam na zablokowanie tematu i potwierdzenie ze kogos boli ze go nie stac i reklame ze u kowala to samo ale taniej hehehe
    Wszystko fajnie.. ale co to ma do tematu.. wkurzasz się że moderatorzy blokują Ci tematy itp.. no to powiedz mi kolego po co takie dopiski jak zacytowałem powyżej..

    Sorry za OT..

    A co do hamulców ma ktoś jakieś źródło skąd zakupić używany zestaw zacisków pod 330mm od GTA ? bo niestety jeden właśnie mi uciekł zanim zorganizowałem się do zakupu :/
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    zestaw z tego co wiem to pojechał do UK.
    ogólnie bardzo ciężko jest z zaciskami od GTA 330 czy tam od GT 330.
    nie będę mówił, już o tym że adapter do takiego zacisku i naszych zwrotnic to duże ryzyko.

  4. #24
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    za 2 tyg bede miał do sprzedania zestaw 330mm/28mm/brembo 166, chcesz to pisz na PW, montaz u mnie w cenie.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Dzięki wielkie george11 ale taki zestaw bez problemu mogę sam ogarnąć.. ale interesuję mnie tylko zacisk z mocowaniem radialnym.. stąd ten od GTA byłby najmniej problemowy.. bo mógłbym kupić od Porsche 996 zaciski z ebaya ale obawiam się jak będzie z pasowaniem przewodów hamulcowych, jak będzie z czujnikami zużycia klocków i innymi.. więc najprościej zaciski od GTA ale niestety jedne mi własnie uciekły :/
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  6. #26
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    szczeze mówiac nie wiem czy jestesmy w stanie odczuc róznice pomiedzy tzw radialnym mocowaniem,a std, prawdopodobnie zadziala tu efekt placebo bo droga hamowania nie skróci sie jakos drastycznie.
    wiesz nie sztuka ładowac w heble kilka tys zl majac efekt niewiele korzystniejszy.

    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez george11 ; 18-03-2012 o 18:01

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Mnie akurat nie chodzi o niemal nieodczuwalną poprawę hamowania pomiędzy rodzajami mocowań.. mnie chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość przeróbki.. zwrotnica czy to w GTA czy to w normalnej Alfie jest zrobiona z tego samego materiału.. rozstaw śrub nie jest niczym decydującym też.. bezpieczeństwo buduje sposób zamocowania tego zacisku.. mocowanie frontalne które jest w 166 po adaptacji pod 147/156 oczywiście zapewnia pewne bezpieczeństwo.. ale nie na takim poziomie jakie będzie przy adapterze pod zacisk radialny.. całkowicie inna powierzchnia styku dużo większa.. przez co pewniejsze mocowanie.. i inne kąty styku zacisku do adaptera przez to mniejsze naprężenia na zwrotnice i sam adapter..

    Stąd ja sobie poczekam jak trafi się radialny to zamontuje.. jak nie to albo odpuszcze albo przy akcie desperacji że naprawdę muszę mieć takie heble poprostu kupię big brake kit od Kido albo brembo z shop.alfisti.net.. Ale na szczęście póki co daleko mi do tej desperacji..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Mnie akurat nie chodzi o niemal nieodczuwalną poprawę hamowania pomiędzy rodzajami mocowań.. mnie chodzi o bezpieczeństwo i wytrzymałość przeróbki.. zwrotnica czy to w GTA czy to w normalnej Alfie jest zrobiona z tego samego materiału.. rozstaw śrub nie jest niczym decydującym też.. bezpieczeństwo buduje sposób zamocowania tego zacisku.. mocowanie frontalne które jest w 166 po adaptacji pod 147/156 oczywiście zapewnia pewne bezpieczeństwo.. ale nie na takim poziomie jakie będzie przy adapterze pod zacisk radialny.. całkowicie inna powierzchnia styku dużo większa.. przez co pewniejsze mocowanie.. i inne kąty styku zacisku do adaptera przez to mniejsze naprężenia na zwrotnice i sam adapter..

    Stąd ja sobie poczekam jak trafi się radialny to zamontuje.. jak nie to albo odpuszcze albo przy akcie desperacji że naprawdę muszę mieć takie heble poprostu kupię big brake kit od Kido albo brembo z shop.alfisti.net.. Ale na szczęście póki co daleko mi do tej desperacji..

    Całe 1.6 pod maską a problemy tworzysz jakbyś miał tym autem co najmniej w GSMP latać ;]
    Zejdź na ziemię, zrób adapter z porządnej atestowanej stali, dobre śruby i zapomnij o dywagacjach na temat mocowania. Osobiście robiłem adaptery pod zacisk od 166 do 156/147 ze stali ST45 lub Hardox400, szybciej wyrwiesz przy hamowaniu sworzeń z wahacza lub urwiesz uszy zacisku niż coś się stanie z takim adapterem.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Kolego GrzesiekK. jestem świadom że najczęściej adapter jest robiony z tak mocnych stopów że prędzej zwrotnica się ułamie niż adapter.. ale nadal nic to nie zmienia dla mnie..

    W żaden sposób nie jestem oderwany od ziemi robię takie mody jakie MI pasują.. i to że mam 1.6 pod maską nie ma tu nic do rzeczy.. większe hamulce w GTA to szybsze wyhamowanie GTA.. większe hamulce w 1.6 to szybciej wyhamuje 1.6.. więc co tu ma do rzeczy silnik.. poprostu inwestuje w swoje bezpieczeństwo + estetykę auta..

    Z całym szacunkiem dla Ciebie sam ocenie na co wydać swoją kasę czyli na zestaw radialny.. i tego czy mi taki zestaw jest potrzebny czy mogę sobie zrobić zestaw z zacisków frontalnych komentować nie musiałeś.. Trzymajmy się tematu..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Kolego GrzesiekK. jestem świadom że najczęściej adapter jest robiony z tak mocnych stopów że prędzej zwrotnica się ułamie niż adapter.. ale nadal nic to nie zmienia dla mnie..

    W żaden sposób nie jestem oderwany od ziemi robię takie mody jakie MI pasują.. i to że mam 1.6 pod maską nie ma tu nic do rzeczy.. większe hamulce w GTA to szybsze wyhamowanie GTA.. większe hamulce w 1.6 to szybciej wyhamuje 1.6.. więc co tu ma do rzeczy silnik.. poprostu inwestuje w swoje bezpieczeństwo + estetykę auta..

    Z całym szacunkiem dla Ciebie sam ocenie na co wydać swoją kasę czyli na zestaw radialny.. i tego czy mi taki zestaw jest potrzebny czy mogę sobie zrobić zestaw z zacisków frontalnych komentować nie musiałeś.. Trzymajmy się tematu..
    Zrobisz jak uważasz, jeśli już chcesz tak mocno zestaw 330 od GTA to prosze bardzo => http://allegro.pl/zawieszenie-przedn...191708804.html
    Całość wyjęta z GT 3.2 - układ kierowniczy, hamulcowy, zwrotnice, stabilizator itp. to 100% te same graty co w 147 GTA, kupuj ładuj do siebie całość, dostaniesz oprócz porządnych hamulców w gratisie kąty przedniego zawieszenia jak wersja GTA, przełożenie układu kierowniczego jak wersja GTA. Jedyne co będziesz musiał zrobić to przeprasować swoje piasty bo w te od 3.2 nie podejdą twoje przeguby zewnętrzne.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. [159] Mocniejsze sprzęgło
    Utworzone przez PAKA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:53
  2. Dolot do 156v6
    Utworzone przez SEJBR w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory