Strona 1 z 39 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 382

Temat: Mocniejsze hamulce do 156v6

  1. #1
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie Mocniejsze hamulce do 156v6

    Byl juz podobny temat ale mam kilka pytan. Jakie mocniejsze heble byscie polecili co by autko ostrzej hamowalo i co by wypelnily troszku 18'' kola? Czy te od GTA czy tez Movit itp? Czy majac zaciski, klocki i tarcze czego jeszcze potrzebuje do montazu? zwrotnic czy jeszcze jakis innych gratow? Czy po montazu mocniejszego przodu i pozostawieniu fabrycznego tylu autko nie zacznie sciemniac przy hamowaniu np w poprzek? Na ile PLNow szacujecie koszt takiego swapu hebli, mam na mysli tez uzywki, bo powiedzmy ze nie chce sie bawic w sponsora i kupowac 10 tloczkowe nowki od Lambo

  2. #2
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    No dobra, pytania trudne, kol ratunkowych niet, telefonu do przyjaciela niet, ale chyba dacie rade? Jest tu przeciez kilku co montowali od 166, sa ci z zestawami EBC, troche byscie sie wiedza podzielili

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar coxu
    Dołączył
    02 2009
    Auto
    Megane 3RS CUP-S
    Postów
    296

    Domyślnie

    Do hamulców z GTA, jak dobrze pamiętam potrzebne są zwrotnice też od GTA. Nie jestem pewny, ale chyba zaciski ze 166 po drobnych przeróbkach powinny wchodzić.
    Co do tyłu to zależy z którego rocznika masz alfe.
    Na początku tylna tarcza miała średnicę 251, potem zwiększyli do 276.
    Ja w poprzedniej alfie, też 2.5v6, miałem klocki ferodo ds performance na przodzie i na hampel nie narzekałem.
    Na allegro jakiś czas temu widziałem cały zestaw 305mm do przeszczepu z GTA, ale nie pamiętam za ile.
    Alfa Romeo 156 SW GTA Q2 (10.2010 - 12.2016)
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 (01.2009 - 12.2010)

  4. #4
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    Dziekowac. No czasem na alledrogo bywa cos od GTA ale sam wiesz, niewiele wyprodukowanych wozow, to i nieczesto graty. W sumie dobre klocki zalatwilyby sprawe, ale z porzadnym zaciskiem lepiej by sie to prezentowalo. Ciekawe czy te zwrotnice beda pasowac do reszty?

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Pfourul
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Katowice, śląskie, Poland
    Auto
    156 2.5 V6 R(etarded)-System
    Postów
    1,579

    Domyślnie

    W zrób to sam jest opisane jak włożyć 310 z 166 do 156.
    Dodatkowo potrzebujesz do tego adapter, żebyś nie musiał przekładać zwrotnicy.

    << Like it!

    >2000
    o.O

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Nie włożysz zwrotnic ze 166 do 156 - inny kąt wyprzedzenia sworznia wachacza i jeszcze kilka innych rzeczy.*

    Dobre hamulce - kup dobre tarcze (nawiercane wystarczy) i dobry klocek i nie będziesz narzekać. Ja zmieniam w mojej V6 na komplet tarcz mikoda nawiercane+nacinane i klocki ATE. Miałem taki zestaw w poprzednim aucie i niejedno lepsze auto z dobrym hamulcem miało problem się za mną zatrzymać.*

    Generalnie ja zdejmuję z przodu mój zestaw Tarox, tarcze 305mm dwuczęściowe i 6 tłoczkowe zaciski z metalowymi przewodami. Być może będzie na sprzedaż zestaw, ale zobaczymy. Generalnie montując coś innego niż komplet od GTA licz się z kosztami eksploatacji. Hamulce typu performance niestety nie są tanie, a wynalazki typu tarox, movit to jeszcze inna bajka jest. Ot chociażby, do moich zacisków pasują klocki z mercedesa G W462/3 ale nie wsadzę tarczy 28mm grubej, bo nie wlezie klocek. Tarcza tarox ma 25.5 mm grubości i brakuje mi tych 3mm

    Generalnie jeśli nie jeździsz torowo to seryjne tarcze powinny dawać radę z dobrym klockiem. GrzesiekK ma w tej kwestii doświadczenie, napisz i w miarę możliwości powinien odpisać.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jak chcesz sobie zrobić Big Brake Kit nieco taniej niż prosto od producenta.. to zakup używki Brembo od 159 .. do tego dorób przewody stalowy oplot.. tarcze EBC turbogroove do 156 gta 330mm, niestety aby weszły do zacisku od 159 trzeba z nich na dzień dobry stoczyć 2mm na strone.. bo do zacisku od 159 wchodzi max tarcza grubości 28mm a tarcza od 156 gta to 32mm grubości.. do tego klocki ferodo ds2000 odpowiednie do tego zacisku brembo od 159 ..

    Więc masz już Zaciski, tarcze, klocki i przewody.. brak tylko zespolenia ze zwrotnicą.. więc oddajesz do firmy tuningowej która robi adaptery ze stali jakiejś mocniejszej wycinany cnc adapter który od zacisków brembo mocowania zaadaptuje się do fabrycznej zwrotnicy 156v6.. jak masz chęć możesz sobie zamówić nawet adapter z czegoś mocniejszego ale mały sens bo zwrotnica jest stalowa czy tam żeliwna więc adapter również wystarczy taki..

    Koszty tej zabawy są o sporo niższe niż kupienie gotowego big brake kitu np. od brembo..

    a no i warto by te używane zaciski sobie zregenerować przed całą robotą.. żeby nie okazał się zonk.. i przy okazji ładnie je odmalować i naklejeczke zrobić Alfa Romeo

    Przykładowe ceny w tym momencie wzięte z allegro:
    Zaciski od 159 Brembo około 1000zł L+P
    Tarcze ebc turbo groove 330mm 900 za sztuke.. (tak znalazłem na jakiejś brytyjskiej stronie może da się taniej)
    Klocki ferodo ds 2000 680zł (sklep internetowy też myślę że można taniej znaleźć)
    Adaptery w firmie w której kiedyś rozmawiałem o tym modzie to było 500zł szt. ze stali jakiejś bodajże projektowej t5 w każdym razie symulacje od tego gościa mówiły że prędzej pęknie zwrotnica ale że to niemożliwe..
    Przewody oplot na zamówienie góra 200-300zł
    Regeneracja zacisków 100-200zł..

    Więc mamy w najgorszym razie koszt:
    4980zł

    Ale mówię że te części można dorwać taniej napewno..

    W każdym razie masz już naprawdę mocne heble.. na konkretnym 4 tłoczkowym zacisku z dużą tarczą sportową z dobrym chłodzeniem.. ze sportowym klockiem..i przewodami które nie spuchną jak się pokusisz o przewody takie też na tył to możesz zalać płynem dot 5.1 który jeszcze podniesie możliwości tego zestawu..

    A koszt big brake kitu oryginał brembo na 305mm kosztuje 6200zł .. i za tę cenę mamy dużo mniejszy zacisk niż ten od 159 i oczywiście mniejszą powierzchnię klocka i mniejszą tarczę.. także zestaw złożony samemu jest o wiele lepszy..
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 16-09-2011 o 21:24
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  8. #8
    stan`
    Gość

    Domyślnie

    Z mojej strony mogę polecić inny zestaw na przód do zwykłej AR 156 na którym jeżdżę od miesiąca. Zestaw:

    - zaciski brembo od AR 166 (koszt koło 500zł, a widzę 1 kolega w dziale sprzedaż wystawił za 400zł). Bardzo dobry lekki zacisk.
    - tarcza bosh 330mm grubość 28mm z AR 159/brera (od 156 gta 330mm nie wejdzie, bo jest za gruba 32mm), cena 460zł
    - klocki ate 280zł (ciekawostka te same klocki są w evo od VI do IX)
    - robota na zamówienie w ProRacingTechnology. Bardzo ciężko było znaleźć zakład, który podjąłby się tej roboty, więc zaintersowani mają podane jak na tacy. Firma z Marek pod Warszawą, świetny fachowiec, pozytywna osoba, profesjonalna robota za bardzo rozsądne pieniądze:
    1. wykonanie 2 aluminiowych adapterów pod zaciski
    2. wykonanie 2 pierścieni na piaste (przejście z 70mm do 58,1mm)
    3. wywiercenie otworów w tarczach (przejście z 5x110mm do 5x98mm)
    - kupiona zwrotnica od ar 156 2,0 ts, aby zebrać odpowiednie wymiary pod adaptery 50zł
    - śruby do montażu 25zł

    Koszt całości ok. 1600zł

    Po dotarciu hamulce żyleta, zero drgań itp. zagotowanie hamulców jest bardzo trudne (trochę się starałem i do tej pory mi się nie udało). Różnica w hamowaniu zwłaszcza z wyższych prędkości jest bardzo duża w porównaniu do serii. Do tego rewelacyjny wygląd tylko musi być większa felga. U mnie w 17" 8" et 35 na styk się zmieściły. Ogólnie polecam.




  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Jakość idzie za ceną jakby nie było i to widać :/

    Niestety wszystko co dobre musi kosztować..
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #10
    SEJBR
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Widze Koledzy potrafia stuningowac heble do bolu zakres modyfikacji robi wrazenie. Osobiscie patrze na to tak - jedna z wielu rzeczy ktora mnie cieszy w posiadaniu mojej v6 jest taka ze kupilem ja za 10% jej salonowej ceny sprzed kilkunastu lat nastepna jest to ze moge nia gasic bananow ktorym tatus dal kluczyki czy tez wydali dziesiatki tysiecy plnow na nowsze wozki i nie daja rady. Dlatego heble tez chce tak sprytnie zrobic - nie wydac za duzo a efekt miec. Mysle wiec teraz o wierconych i nacinanych tarczach + dobre klocki. Powinno byc cacy

Podobne wątki

  1. [159] Mocniejsze sprzęgło
    Utworzone przez PAKA w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:53
  2. Dolot do 156v6
    Utworzone przez SEJBR w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-12-2011, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory