Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 12 z 12

Temat: zawieszenie MTS , Ta-techniks i inne tanie zawiechy

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    o Vogtland możesz zapytać Matejko z AlfaClubu od niebieskiej GTA.. to był pierwszy gwint w tym aucie.. ale z tego co wiem poza brakiem regulacji twardości jeździło mu się dobrze..

    Ja z mojej strony mogę polecić FK Automotive ponieważ jest gwint składany na amortyzatorach Koni sport.. model Highsport pewnie będzie dość sztywny bo ma tylko regulacje wysokości.. ale Konigsport na którym ja jeżdżę ma już regulację twardości również i przy ustawieniu twardości na minimum czyli na miękko to jeździ się równie komfortowo co na zawieszeniu sportowym typu b6+eibach pro kit..

    btw. tylko wiesz co zastanawiam się czy nie pomyliłeś dróg że tak powiem bo szukasz komfortu w gwincie.. co by nie mówić gwint z zasady ma być twardy przy glebie.. więc też moje określenie że coś jest miękkie i komfortowe nie musi w Twoich kategoriach oznaczać że i to będzie miękko.. Mogę tylko dodać że gwint w porównaniu do seryjnego zawieszenia w 147 no to jest dużo sztywniej, twardo..

    Najbardziej bawi mnie zawsze to jak znajomi mówią "o stary jechałem nową trasą, nowiutki asfalcik super równo się jedzie" i z ciekawości się tam przejadę ja Alfą to na tym nowiutkim asfalcie po prostu czuć rodzynki nawet wysypane, każda niedoskonałość asfaltu przenosi się na auto.. i ja po powrocie mówię "g*wno prawda bo trzęsie tam jak nie wiem ale poza tym spoko droga"
    Ostatnio edytowane przez wheelerwasp02 ; 11-01-2014 o 20:05
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    btw. tylko wiesz co zastanawiam się czy nie pomyliłeś dróg że tak powiem bo szukasz komfortu w gwincie.. co by nie mówić gwint z zasady ma być twardy przy glebie..
    Na dobrym gwincie może być "komfortowo" - pytanie tylko, jak kto definiuje komfort. Zawieszenia z wysokiej półki działają na prawdę dobrze, natomiast wkładanie gwintu za 10 tysięcy nie dla każdego jest zrozumiałe.

    Zawsze można spróbować porozmawiać z firmą HP Sporting - czeskie zawieszenia, ale plus jest taki, że mogą zrobić na życzenie zawieszenie o charakterystyce takiej, jaką chce klient - natomiast nie kosztuje to tak jak MTS okolice 1000zł, tylko 5 razy więcej... Coś za coś.

    Jest też inna opcja - poszukać jakiegoś używanego zawieszenia z wysokiej półki i je zregenerować - często można to zrobić, a jak się uda dorwać okazję to może być dobrze i względnie tanio...

Podobne wątki

  1. 2 tanie 159
    Utworzone przez Frugo w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 22:15
  2. Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 18:28
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 11:27
  4. [155] Drżenie kierownicy - czeka mnie remont zawiechy ??
    Utworzone przez jacoff w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2009, 22:17
  5. [AR75] tulejka w trójkącie tylnej zawiechy pod skrzynią...
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory