Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: [156] INTER ALLOY

  1. #11
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Ok, czyli Inter alloy odpada.
    Panowie problem w tym że przeglądałem nasze forum i również alfaclub.pl i nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi jakie amorki zastosować do Sportpack'a. Przeważnie w postach przewijają się Bilstainy B6 albo B8 z naciskiem na B8, z tym że ich cena jest lekko wysoka. Powoli zastanawiam się na wsadzeniem tego zestawu http://www.allegro.pl/item522740335_...enie_koni.html bo mnie chyba taniej wyniesie. Pytanie tylko jak ten zestaw wpłynie na właściwości jezdne (czytaj: o ile bardzie twarda alfa się stanie po takim zabiegu).

    Jeździ ktoś z was na takim zestawie?

  2. #12
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilu
    Ok, czyli Inter alloy odpada.
    Panowie problem w tym że przeglądałem nasze forum i również alfaclub.pl i nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi jakie amorki zastosować do Sportpack'a. Przeważnie w postach przewijają się Bilstainy B6 albo B8 z naciskiem na B8, z tym że ich cena jest lekko wysoka. Powoli zastanawiam się na wsadzeniem tego zestawu http://www.allegro.pl/item522740335_...enie_koni.html bo mnie chyba taniej wyniesie. Pytanie tylko jak ten zestaw wpłynie na właściwości jezdne (czytaj: o ile bardzie twarda alfa się stanie po takim zabiegu).

    Jeździ ktoś z was na takim zestawie?
    Czytalem opinie ze STri jest ok fakt ze bez regulacji twardosci, jak dla mnie jest troche za nisko -40 to spooro na nasze drogi, Lepszym rozwiazaniem byl by B12 sprzyny dobrane pod amory ale pewbnie to kosztuje, a najlepije B16 to idelany zestaw
    Na www.alfaowner.com o koni pisza ze daje rade jezdzic. Choc wszyscy najlepiej chwala caly kit eibacha do 156
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  3. #13
    b.pawelek
    Gość

    Domyślnie

    jak -40 to jest za nisko to chyba jezdzisz na 14" felgach i to jeszcze na niskim profilu. Rozumiem ze to kwestia wieku albo tego na ile lat każdy się czuje ale niedługo się dowiem ze sportpack -15 to jest juz hardcore bo tak nisko jest. Moge tylko powiedzieć że już przy HRach - 35 które miałem wcześniej (swoją drogą na sprzedaz są właśnie ) to sprężyny od sportpacka to jest zwykła kanapa. W zasadzie poza tym że aut siedzi niżej jakichkolwiek plusów brak bo jest miekkie jak dawniej na zakrętach.

  4. #14
    mrutyś
    Gość

    Domyślnie

    wracajac do tematu co założyć do sportpacka najlepiej cały zestaw amory i sprężyny. Aby nie było tak twardo by zbierać zęby z tapicerki na dziurach i aby nie było za nisko.
    A ile oryginalnie obniżony jest sportpack :?:

  5. #15
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    A ile oryginalnie obniżony jest sportpack :?:
    Widzisz jedne źródła podają że jest to -20 mm względem serii a inne że -30 mm.
    Ten zestaw KONI obniża o 40 mm względem serii więc myśle że nie byłoby tak źle :mrgreen:

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał b.pawelek
    jak -40 to jest za nisko to chyba jezdzisz na 14" felgach i to jeszcze na niskim profilu. Rozumiem ze to kwestia wieku albo tego na ile lat każdy się czuje ale niedługo się dowiem ze sportpack -15 to jest juz hardcore bo tak nisko jest. Moge tylko powiedzieć że już przy HRach - 35 które miałem wcześniej (swoją drogą na sprzedaz są właśnie ) to sprężyny od sportpacka to jest zwykła kanapa. W zasadzie poza tym że aut siedzi niżej jakichkolwiek plusów brak bo jest miekkie jak dawniej na zakrętach.
    I kto to pisze ? (sprezyny -35 Hr do seryjnych amorow )

    Gdybys patrzyl na moj profil i czytal kiedys co pisalem a pisalem w oparciu o doswiadczenie z JTD, to bys zaqumal dlaczego w JTD nie da rady bezpiecznie zejsc ponizej -35 poza gwintem, w benzynie mozna i -60 czemu nie ale pomysl co sie dzieje z miska przy -40 ? wiec nie kanapuj
    W GTA mam B8 i weiteca na -40 i felgi 18' poliuretany jest ok, w Jtd mialem -30 B8 poliuretany 17' i 2 miski zmasakrowalem
    W 159 mam gwint koni ustawiony na okolo -40 i raz zaszuralem miska, kolega ma na -60 i nic sie nie dzieje

    Wiec dziadek ze mnie zaden

    btw. miekka jest przez amory nie przez sprezyny, mozesz wtawic nawet - 60 a i tak bedzie bujac i miekkoscia dawac jak nie wstawisz twardych amorow
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrutyna
    wracajac do tematu co założyć do sportpacka najlepiej cały zestaw amory i sprężyny. Aby nie było tak twardo by zbierać zęby z tapicerki na dziurach i aby nie było za nisko.
    A ile oryginalnie obniżony jest sportpack :?:
    B6 i bedzies zmial sztywno, lekko twardawo i bez bujania
    sportpack ma przod 25 tyl 20 (w 2.4 przod siada do -30 )
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  8. #18
    kilu
    Gość

    Domyślnie

    Więc tak panowie, po sprawdzeniu opinii podzwonieniu tu i tam powoli skłaniałem się ku decyzji że nie ma sensu na naszych drogach zakładać zawiechy -40 mm (KONI Str.t). Ponadto po rozmowach z przedstawicielstwem Koni dowiedziałem się że termin oczekiwania na STR.T wynosi koło miesiąca. Do tego wczoraj na fabrycznym Sportpack'u "spadłem" z krawężnika rozwalając niefortunnie przewody od wspomagania układu kierowniczego (te pod zderzakiem). Tak więc po kolejnych telefonach do Koni zdecydowałem się na zestaw KONI FSD (samoutwardzające się amorki). Termin realizacji - z dnia na dzień a do tego teraz mają promocję, więc i cena zadowalająca. Już leżą w bagażniku i czekają na montaż. Oczywiście zdam relację jak to się spisuje.
    Pozdrawiam

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    A Chojna dzuirawa jak serek jest, nie zal ci auta
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

Podobne wątki

  1. Inter Turbo regeneracja opinie
    Utworzone przez R156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 07:11
  2. Inter Parts NIGHT POWER - Olsztyn 09.07.2011r.
    Utworzone przez NIGHT POWER w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 08:16
  3. Fortuna Line z Inter Cars ktoś zna te klamoty
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 16:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory