Strona 18 z 24 PierwszyPierwszy ... 89101112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 238

Temat: [147] Obniżanie zawieszenia

  1. #171
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    będziesz miał wszystko rozebrane wiec jak kwalifikują sie do wymiany nie zastanawiaj sie bo potem będziesz 2 raz płacił za to wszystko.

  2. #172
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Tak jak pisze Omen, skoro i tak kwalifikują się do wymiany to po co później znowu rozbierać zawias. Bo nawet jeżeli zostawisz te stare amorki co masz by przekonać się na własnej skórze jak się jeździ na seryjnym amorku z krótszymi sprężynami to i tak nie będzie to miarodajne bo na padających amortyzatorach w tym zestawieniu będzie się jeździło bardzo niepewnie poza tym inaczej to będzie wyglądało na monrołach czy innych noł nejmach inaczej na Kyb inaczej na B4 . Najlepiej było by abyś pogadał z Chłopakami z Twojej okolicy którzy mają ProKita w Alfie by Cię przewieźli. Raczej wiele się nie pomylę jak napiszę, że pewnie więcej niż 80% użytkowników naszego forum, którzy mają jakieś krótsze sprężyny jeździ na seryjnych amortyzatorach. Po takim przejeździe będziesz wiedział czy seryjny amorek z ProKitem będzie odpowiedni do "...zamiłowania do pycenia po zakrętach ..." Wielu tak jeździ i nie narzeka, sam nie narzekałem do momentu gdy nie przejechałem tego samego odcinka trasy na B12.
    Od siebie napiszę tyle, że jak miałbym jeździć na pełnej serii to sto razy bardziej już wolę ProKit na serii. Komfort ucierpi nieznacznie, prowadzenie troszeczkę się poprawi (no chyba, że seryjne amorki to będzie jakieś badziewie) a w zakrętach będzie średnio czyli tak jak na serii (no może z 5% lepiej). W Twoim przypadku gdzie tylne amorki też zaczynają mówić PA PA wymieniłbym od razu całość z amorkami dedykowanymi do krótszych sprężyn - zrobić to raz a porządnie. Ale tak jak pisałem wcześniej: przejedź się najpierw u kogoś na serii z ProKitem czy to Ci odpowiada. Będziesz wtedy miał jasną odpowiedz czego oczekujesz.

    Co do wyboru amorków z seryjnych KYB albo B4 ze wskazaniem na B4. Z krótszych mój typ to B8. Koni moim osobistym zdaniem są gorsze jakościowo. Możesz poszukać całego kitu Vogtlanda. Swego czasu miał bardzo atrakcyjną cenę. Nie miałem go nigdy w rękach ale gdzieś go już tu chwalili, że niby też w miarę komfortowy. Jest jeszcze alternatywa w postaci doboru do ProKita amoryzatorów dedykowanych do Sportpacka (w katalogach opisane jako 'wersja sport') Są one mniej kanapowe od serii, jeździły ze sprężynami -20mm i tylne swego czasu kosztowały koło 700zł za produkt Magneti Marelli (w ASO cena zabijała). Montowałem takie z trzy razy i byłem pozytywnie zaskoczony jak współpracują właśnie z ProKitem. Z jednym z właścicieli się znam i u niego pracują już rzekomo 120k przebiegu w połączeniu z 17"kołem. Minusem jest to, że ciężko je dostać poza ASO.

  3. #173
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    dzięki za wyczerpujący opis! Wobec powyższego, będę sie skłaniał do zakupu zestawu ProKit plus nowe amortyzatory. Te amortyzatory ze sportpacka, to oryginały? Gdzie poza ASO mogę ich poszukać? Koszt 700zł to za sztukę?

  4. #174
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Odnosnie vogtlanda..
    jezdzilem i polecam bo niewiele sie zmienia w sprawie komfortu a siada jak trzeba.
    Tylko kupowac bezposrednio w niemczech nie w PL bo drogo..
    http://m.ebay.de/itm/Vogtland-Sportf...257Ciid%253A14


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #175
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domo
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD m-jet 16v 140 km - dzwon :( / Alfa Romeo GT 1.9 JTD m-jet 16v 150 km Q2 :)
    Postów
    216

    Domyślnie

    Odnośnie sprężyn polecam H&R. Jeżdże od dwóch lat już ponad na nich i seryjnych amorach - jestem zadowolony.

    Wysłane z mojego ASUS_X008D przy użyciu Tapatalka

  6. #176
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    dzięki za wyczerpujący opis! Wobec powyższego, będę sie skłaniał do zakupu zestawu ProKit plus nowe amortyzatory. Te amortyzatory ze sportpacka, to oryginały? Gdzie poza ASO mogę ich poszukać? Koszt 700zł to za sztukę?

    Cena 700 tyczyła się amorkom na tył P+L. Przód wychodził taniej. Oryginały to niby właśnie MM ale amorki dedykowane do Sportpacka robili różni producenci; Delphi, Trw, Monroł, Sachs etc. Problemem jest właśnie dostępność i to, że niektórzy z producentów już ich nie robią. Ja zamawiałem przez jakąś mniej znaną hurtownię motoryzacyjną w sieci ale było ciężko bo mimo podawania dokładnie takiego numeru części jaki mi trzeba "wyszukiwarki" części w wielu hurtowniach proponowały seryjne amortyzatory więc trzeba uważać.
    Link z Vogtlandem jest godny uwagi bo za nieco ponad 1500 zł bez wysyłki masz cały kit. Kupując amorki od Sportpacka dasz pi razy oko 1400zł + ProKit - 600zł.

    H&R to porządne sprężyny ale wielu nie będą odpowiadały bo są wyraźnie twardsze od ProKita. Ktoś kto po obniżeniu auta oczekiwał będzie komfortu na H&R go wiele nie dostanie no i ich cena jest z 4 stówy wyższa od ProKita.

    Inną kwestią jest montaż sprężyn o takiej charakterystyce jak H&R do seryjnych amortyzatorów ani to efektowne ani efektywne.

  7. #177
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    A Vogtland robi swoje amortyzatory, czy do swoich sprężyn dokłada amorki innego producenta? Czy zamawiając u nich wszystko przychodzi już zmontowane razem z osłonami, poduszkami i odbojami amortyzatorów? Jak wygląda jakość tych amortyzatorów na tle innych czołowych firm? Pytam , bo cena faktycznie niezła...nie jest to czasem jakaś chińszczyzna?

  8. #178
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie [147] Obniżanie zawieszenia

    To jest produkt niemiecki.
    Amortyzatory w vogtlandzie to koni.
    Koszt nowej sztuki luzem to ok 800zl ja kiedys pytalem.
    W paczce masz amorki i sprezyny nic wiecej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #179
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    czyli kolumny sa do złożenia? Bo na linku do sklepu w Niemczech sa złożone...Amortyzatory są krótsze do tych sprężyn?
    Jak wychodzi porównanie amortyzatorów koni z bilsteinem?
    Jest ktoś z okolic Krakowa, kto jeździ na takim zestawie?

  10. #180
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Tak sa do zlozenia.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [159] obniżanie zawieszenia a komfort jazdy ??
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:54
  2. Obniżanie AR 156
    Utworzone przez sebsoniki w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-11-2011, 21:56
  3. 156 - 2.5 V6 Wymiana zawieszenia ;D
    Utworzone przez Pfourul w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-04-2011, 21:39
  4. [164] Obniżanie zawieszenia
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 17:33
  5. [145] zawieszenia
    Utworzone przez john270 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 22:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory