Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: [156] zawieszenie

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    Ano drogie nie wiedziec czemu \, ktos na alfaclubie takie kupil jakis czas temu i zaluje bo mu sie nic nie poprawilo dalej nurkuje i buja
    hmmm...a u mnie nie buja i nie nurkuje...dziwne...właśnie chciałem powiedzieć, ze trzyma się dobrze drogi i nawet ostre zakręty robię bez problemu...jak hamuje ostro też jest ok...nie mam porównania z inną 156 ale od początku jak ją kupiłem wydawała mi się bardzo twarda i dobrze trzymająca się drogi...w porównaniu z Passatem brata, Nową Atrą ojca i moją dawną Meganą to jest dzień do nocy na kożyść Alfy...

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    nie wiem jakie masz te sachsy ale jak chcesz cos lepiej niz seria to bilsteinb6 jest sportowym amortyzatorem bardzo dobry lepiej z seryjna sprezyna ale z ta twoja tez powinno chodzic jest chlopak na forum GrzesiekK. ktory ma alfe 156 i bilsteina b6 z sprezynami eibacha to mozesz go popytac moim zdaniem b6 bede i sa lepsze od sachsa wybor nalezy do ciebie
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  3. #13
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Postów
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz7730 Zobacz post
    hmmm...a u mnie nie buja i nie nurkuje...dziwne...właśnie chciałem powiedzieć, ze trzyma się dobrze drogi i nawet ostre zakręty robię bez problemu...jak hamuje ostro też jest ok...nie mam porównania z inną 156 ale od początku jak ją kupiłem wydawała mi się bardzo twarda i dobrze trzymająca się drogi...w porównaniu z Passatem brata, Nową Atrą ojca i moją dawną Meganą to jest dzień do nocy na kożyść Alfy...
    Ja tak samo myslalem jak mialem kajaby i eibachy, tyle ze po zalozeniu B8 dopiero zobaczylem jak auto powinno jezdzic
    159-270/505 /Ghibli 2.8 Bi-Turbo 381km/156 2.4 Grafittowy klekot 180/380 /AR 156 3.2GTA Rozbita

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał chunkpunk Zobacz post
    Ja tak samo myslalem jak mialem kajaby i eibachy, tyle ze po zalozeniu B8 dopiero zobaczylem jak auto powinno jezdzic
    właśnie..problem,ze nie mam porównania z seryjną ani też z taką na b8...ale myślę, że jak te się zużyją trochę to nastepnę będą bilsteiny...przekonaliście mnie

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sylwiniusz
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Auto
    1.8 TS 156 98r
    Postów
    96

    Domyślnie

    ja zamienialem na oryginalne sachsy i jestem zadowolony auto jest takie jakie bylo tylko ze twardsze no bo wiadomo nowe amorki kosztowaly mnie 560zl za sztuke w serwisie .powodem wymianu bylo stukanie lewego choc na maszynie sprawnego amorka mial 60 pare % te choc drogie sa oki jestem zadowolony i nie sa twarde ze czuc kazda dziure ladnie tlumia pozdrawiam
    Meravigliosa Creatura-ar156

  6. #16
    Awagandro
    Gość

    Domyślnie

    Witaj. Ja zmienialem z troszke juz rozwalonych seryjnych z wersji sportpack wlasnie na bilstainy b6. Placilem za 2 szt ponizej 800 zł we wrzesniu ubiegłego roku. Polecil mi je Paweł156 auto siedzi -30. Jest b.twardo ale amorki reweracja ;] Osobiscie polecam. Nie testowałem w alfie innych, wiec nie mowie ze sa najlepsze. Ale dla mnie sa b.dobre.

    Pozdrawiam

  7. #17
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Awagandro Zobacz post
    Polecil mi je Paweł156 auto siedzi -30. Jest b.twardo ale amorki reweracja ;] Osobiscie polecam. Nie testowałem w alfie innych, wiec nie mowie ze sa najlepsze. Ale dla mnie sa b.dobre.
    zgadza sie, ten zestaw nawet u mnie z ciezkim silnikiem 2.4jtd sprawuje sie rewelacyjnie, na pewno z B8 auto bedzie jeszcze bardziej mialo charakter sportowy ale na pewno bedzie bardzo twardo i o tym tez trzeba pamietac, nie kazdy oczekuje od auta max przyczepnosci tylko czasami komfortu. na seryjnych amorach i obnizonym zawieszeniu nie pojezdzi sie jak juz wspomniał chunkpunk, przerabiałem to z kayabą i eibachem -35mm, dramat- jak sie spokojnie, bardzo spokojnie jezdziło to ok, ale wystarczyło troche zaszalec na zakretach a auto sie bujało i nurkowało, koszmar jakis, po roku zmieniłem na B6 po radach markam.
    teraz wróciłem do seryjnych sprezyn i b6 bo żona potrzebuje komfortu

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    zgadza sie, ten zestaw nawet u mnie z ciezkim silnikiem 2.4jtd sprawuje sie rewelacyjnie, na pewno z B8 auto bedzie jeszcze bardziej mialo charakter sportowy ale na pewno bedzie bardzo twardo i o tym tez trzeba pamietac, nie kazdy oczekuje od auta max przyczepnosci tylko czasami komfortu. na seryjnych amorach i obnizonym zawieszeniu nie pojezdzi sie jak juz wspomniał chunkpunk, przerabiałem to z kayabą i eibachem -35mm, dramat- jak sie spokojnie, bardzo spokojnie jezdziło to ok, ale wystarczyło troche zaszalec na zakretach a auto sie bujało i nurkowało, koszmar jakis, po roku zmieniłem na B6 po radach markam.
    teraz wróciłem do seryjnych sprezyn i b6 bo żona potrzebuje komfortu
    ...to ja trochę się agubiłem w takim razie...u mnie naprawdę nie ma problemu z nurkowaniem i trzymaniem drogi...Andro34 oststnio jeździł i mówił, ze wydług niego jest ok i nie ma potrzeby zmieniać...ja czasami też depnę trochę gazu ale nie buja mi autem w zakrętach...

  9. #19
    Paweł156
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz7730 Zobacz post
    ja czasami też depnę trochę gazu ale nie buja mi autem w zakrętach...
    no to widać to Ci wystarcza, jesli Ci sie dobrze jezdzi to nie zmieniaj na twardsze, a na pewno zanim to zrobisz, przejedz sie 156 która ma twardsze zawieszenie.

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Polska i Holandia :)
    Auto
    Poszukuję Alfy 159
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł156 Zobacz post
    no to widać to Ci wystarcza, jesli Ci sie dobrze jezdzi to nie zmieniaj na twardsze, a na pewno zanim to zrobisz, przejedz sie 156 która ma twardsze zawieszenie.
    lubię twrde auta....odpowiada mi twarde zawieszenie ale muszę faktycznie przejechać się taką Alfą z b6 lu b8 żeby wyczuć różnicę...wiesz ja poprzednio miałem Renault Megane to dopiero bujało teraz to mi się super jeździ Alfą

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zawieszenie tył
    Utworzone przez danjel0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 19:26
  2. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 10:01
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57
  5. Zawieszenie
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory