Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: boxer 1.7 16V - dwa pytanie do posiadaczy

  1. #1
    xaraf
    Gość

    Domyślnie boxer 1.7 16V - dwa pytanie do posiadaczy

    Jadę obejrzeć 146 z powyższym silnikiem, w chwili obecnej mogę polegać tylko na rozmowie telefoniczne z właścicielem, który twierdzi, że z rzeczy do zrobienia w chwili obecnej są:

    1. źle przylegający kolektor wydechowy (przedmuch), co jest podobno skutkiem uszkodzenia jednej ze szpilek w bloku.

    2. latający lewarek zmiany biegów.

    i teraz pytania:

    ad 1. z lektury EPER'u, tudzież przeszperania sieci nie wynika wprost jak mocowane są szpilki w bloku, czy są one wymienne? jaka jest możliwość naprawy tego? próba przegwintowania otworu w bloku i dobrania podobnej szpilki?

    ad 2. skrzynia jest podobno w bardzo dobrej kondycji, nie ma problemu z synchronizacją, biegi wchodzą bardzo precyzyjnie. Jedynym problemem jest podobno latający lewarek. Co może być przyczyną? wodziki, jakaś wypracowana tulejka?

    Wszystkie sugestie mile widziane, z góry dziękuję

  2. #2
    homel86
    Gość

    Domyślnie

    szpilki mozna wykrecic i wymienic troche sie trzeba pogimnastykowac ale da rade a i uszczelki pod kolektory kup od malucha sa idealne a co do lewarka to nie wiem

  3. #3
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Jeśli chodzi o lewarek zmiany biegów, to powodów może być kilka. Sam niedawno wymieniałem w moim boxerku linkę zmiany biegów i z tego, co zauważyłem wpływ mogą mieć:
    - źle wyregulowana długość linki,
    - wyciągnięta linka (jej żywotność dobiega już końca),
    - duże luzy na kulkach przy drążku zmiany biegów,
    - wyłamane plastikowe gniazdo, w którym jest osadzony drążek zmiany biegów.
    Mi przed wymianą linki zmiany biegów zaczął pływać drążek, aż w końcu linka zerwała się. Po wymianie kilkakrotnie regulowałem długość linki, ale nie jest to już idealnie to samo.

  4. #4
    xaraf
    Gość

    Domyślnie

    homel86 piękne dzięki za informację o szpilkach, temat jest widzę do ogarnięcia.
    skrzat, także wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź i jeszcze pytanie o ewentualną wymianę linki, robiłeś to we własnym zakresie, jaki stopień skomplikowania ?

  5. #5
    skrzat
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dostęp do linek od strony skrzyni, to najlepiej zrobić to na kanale. Można też podnieść samochód tak, żeby się pod niego wczołgać, ale trochę trzeba się wtedy nagimnastykować. Żeby dostać się od strony drążka wystarczy zdjąć mieszek. Poza tym przy wymianie linki trzeba wybić dwie spinki, ale przy odrobinie zacięcia i umiejętności schodzą bez problemu. Jak pojedziesz obejrzeć samochód zdejmij mieszek i zobacz, czy wszystko w porządku (linki, kulki i gniazda), bo tam może tkwić problem.

Podobne wątki

  1. [146] Ile jest posiadaczy 146 lub 145 1,7 16V boxer
    Utworzone przez szaq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 13-01-2024, 16:25
  2. PYTANIE do posiadaczy AR 156 2.4 jtd 20v lub 10v
    Utworzone przez bieniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 23:19
  3. Pytanie do posiadaczy Alf....
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 15:16
  4. Selespeed pytanie do posiadaczy :)
    Utworzone przez iNTELL w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 19:16
  5. [166] pytanie dla posiadaczy 2.4JTD
    Utworzone przez DANIEL166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 18:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory