Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: [145] zmiana z bębnów na tarcze, i twardzy zawias

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Nie utwardziły się.
    Po prostu pracują/albo już nie, w nienaturalnym dla nich zakresie, co powoduje takie właśnie efekty. Nigdy seryjny amortyzator nie będzie prawidłowo współpracował z niską sprężyną.
    szkoda że teraz na przeglądzie byłem i mają sprawności 75% a już rok jeżdżę na niskim zawieszeniu, tak samo jak mówią że zestawy zawieszenia z firmy QAP są nic nie wart jeżdżę rok na niskim zamieszeniu, a co do moich amorów to jakby nie działały to by bardziej bujało a jednak jest twardo więc według mnie nie masz racji, tak samo z zawieszeniem z QV sprężyny inne bo amor chyba się nie różni od 1.6 TS ale mogę się mylić bo silnik jest nie wiele cięższy

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    szkoda że teraz na przeglądzie byłem i mają sprawności 75% a już rok jeżdżę na niskim zawieszeniu, tak samo jak mówią że zestawy zawieszenia z firmy QAP są nic nie wart jeżdżę rok na niskim zamieszeniu, a co do moich amorów to jakby nie działały to by bardziej bujało a jednak jest twardo więc według mnie nie masz racji, tak samo z zawieszeniem z QV sprężyny inne bo amor chyba się nie różni od 1.6 TS ale mogę się mylić bo silnik jest nie wiele cięższy
    Spoko.
    Znasz się kolego.
    Tylko ciekawe po co producent daje inne amorki pod sprężyny do SprtPacka ?
    I po co taka firma jak Bilstein rozróżnia B6 i B8 zależnie czy ma się sprężyny standard czy obniżone.
    Ale oni przecież nie wiedzą co robią.
    Ty wiesz lepiej.

    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar michal87tg
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    AR 156 po FL SportWagon 1.9 JTDm
    Postów
    719

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo. Zobacz post
    Spoko.
    Znasz się kolego.
    Tylko ciekawe po co producent daje inne amorki pod sprężyny do SprtPacka ?
    I po co taka firma jak Bilstein rozróżnia B6 i B8 zależnie czy ma się sprężyny standard czy obniżone.
    Ale oni przecież nie wiedzą co robią.
    Ty wiesz lepiej.

    Pozdrawiam.
    Po pierwsze znać się nie znam pisze to z moich obserwacji i nie mam warsztatu tak jak ty, po drugie nie rozmawialiśmy o amorach z Bilstein tylko o normalnych skoro amory są tzn sportowe i coś dają i są sprężyny tzn sportowe i coś dają to każdy z tych produktów osobno coś daje a razem już na pewno. Czy amory we sportpaku są inne nie wiem ale u mnie są normalne i działają właściwie nie tak jak twierdzisz...

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal87tg Zobacz post
    o amorach z Bilstein tylko o normalnych
    A czym się różnią te normalne od Bilstein. ???
    Są nie normalne czy jak ???
    Wytłumacz dokładniej co masz na myśli.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  5. #15
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa romeo 145 1.6 boxer 1995
    Postów
    137

    Domyślnie

    Jeśli moge coś powiedzieć co do przerobienia bębnów na tarcze to są jeszcze tzw tarczobębny tylko nie wiem czy akurat do alfy tej będą poszukaj. Wtedy nic byś nie musiał przerabiać

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chasim Zobacz post
    Jeśli moge coś powiedzieć co do przerobienia bębnów na tarcze to są jeszcze tzw tarczobębny tylko nie wiem czy akurat do alfy tej będą poszukaj. Wtedy nic byś nie musiał przerabiać
    Kolego, to nie ta marka.
    Tutaj nie stosowano takich rozwiązań.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzysiek146
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    146 Junior 1,4 TS 99' Moja była...
    Postów
    78

    Domyślnie

    Za Wikipedią
    W pojazdach amortyzatory stosuje się w celu zmniejszenia kołysania resorowanego nadwozia, oraz zapobiegania oderwaniu koła od podłoża na wybojach (tzw. "podbicia"). Amortyzatory w zawieszeniu samochodu kontrolują pracę sprężyn tłumiąc drgania o różnej częstotliwości (szybkość ruchu amortyzatora), amplitudzie (suw pracy amortyzatora) i przyśpieszeniu (siła działająca na amortyzator). [...] Im amortyzator bardziej miękki (montowany fabrycznie – o niskich siłach tłumienia wbicia i wybicia), tym więcej energii pochłania i mniej drgań przenosi z masy nieresorowanej na resorowaną, zapewniając duży komfort podróżowania lecz pozwala jednocześnie na większe kołysanie samochodu podczas i po pokonaniu nierówności niż amortyzator twardszy (sportowy – o wyższych siłach tłumienia wbicia i wybicia).
    A od siebie dodam, że "sportowe sprężyny obniżające", rzadko kiedy mają takie same parametry co oryginały. Widoczniej trafiłeś na twardsze sprężyny, ale to nie zmienia faktu, że o twardości zawieszenia decydują głównie amortyzatory. Sprężyny owszem mają wpływ na charakterystykę zawieszenia, ale nie taki jak amortyzatory.
    Piękna poszła w drzazgi
    Zbieram na następną

Podobne wątki

  1. [159] Zawias - kompleksowo
    Utworzone przez 3voQ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 08:32
  2. zmiana na tarcze wentylowane
    Utworzone przez kiniek93 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 23:37
  3. Zawias na raz?
    Utworzone przez Pisiordini w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 20:05
  4. [155] Zawias
    Utworzone przez Zun w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-11-2009, 16:31
  5. [156] [156]przedni zawias
    Utworzone przez arturo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-04-2008, 07:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory