Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Co wybrać? ALfa 147, 156 czy 166

  1. #1
    noviceek
    Gość

    Domyślnie Co wybrać? ALfa 147, 156 czy 166

    Witajcie Forumowicze
    W związku z tym iż jest to mój pierwszy post na tym forum bardzo proszę o nie jechanie po nowym laiku

    Noszę się z zamiarem zakupu Alfy. DO tej pory poruszałem się Mondeo mk2 1.8 , ale jego zardzewiałe blachy!!!! co rok to samo, zaprawki, wymiana poszczególnych elementów blacharki! Mam już dośc.

    Zawsze chciałem zakupić Alfę i w końcu chyba to zrobię. Mam problem ponieważ waham się pomiędzy trzema modelami, 147, 156 i 166. Każdy ładny piękny i atrakcyjny ALE:

    Różnie się słyszy o Alfach, dlatego prosiłbym o opinię rzeczowe, prawdziwe i konstruktywne, czy naprawdę warto jest się wpakować w któryś z tych modeli, jeżeli tak to dlaczego ( pomijam kwestie jazdy i przyjemności z prowadzenia owego pojazdu )

    Bardzo Was proszę o konkretne opinie, jak to jest z częściami, zużywaniem się no i który z nich polecacie jako ten nejbardziej rozsądny model dla przeciętnego kowalskiego przemieszczającego się z puntku A do B na Gazie Bo niestety podróżuje tyle, żę bez LPG ani rusz ;(

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Najpierw musisz nam powiedzieć czego oczekujesz od auta(wyposażenie,ilość miejsca w środku itp.), jak często i do jakich celów jest ci auto potrzebne i powiedzieć nam jakim budżetem dysponujesz
    Jeśli będziemy znali te informacje wybór się zmniejszy i wtedy o konkretnym modelu powiemy Ci wszystko co będziesz chciał...

  3. #3
    noviceek
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie budżet coś około 12 tys, to już max. Wymagań jako takich nie mam poniewąż podróżuję zawsze sam, to nie ma być auto rodzinne, auto sportowe, ma być po prostu zwykłym samochodem służącym do przemieszczania się tami spowrotem przede wszystkim liczy się dla mnie ekonomia utrzymania, spalanie i dostępność części! Sam nie wiem który wybrać! Pełno tego jest na giełdach i allegro. Przede wszystkim nie chce się wchrzanić w części rodem z filmów zalezy mi na normalnych cenach użtkowania auta itp. CIężko jest wyjaśnić konkretnie o co mi chodzi. może w dwóch słowach: nie wygórowane podzespoły i mała awaryjność.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Bierz jakąś z forum. Diesel 1.9. Srebrną. 147 ewent 156.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  5. #5
    noviceek
    Gość

    Domyślnie

    LPG! Mus! Dieselki odpadają niestety z braku ekonomii za drogo mnie podróże wyniosą

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    1.8 plus LPG. Ewent 1.6 ale spalanie prawdopodobnie to samo co w 1.8. Ja mam 1.6 pali mi 10litrów gazu.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  7. #7
    noviceek
    Gość

    Domyślnie

    a zużycie? co najcześciej, i mniej więcej jak to się kształtuje finansowo

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SCHNNAZZI
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Fiat Tipo 2020 bianca
    Postów
    1,720

    Domyślnie

    Ja robiłem to czego nie zrobili poprzedni właściciele. Odkładali, odkładali... ja taki nie jestem. Lubię jak wszystko gra i działa. Kilka duperelek dokupić i takie tam. Oczywiście rozrząd filtry - eksploatacja. W zawieszeniu jeszcze nic nie robiłem. Jeszcze parę rzeczy trzeba zrobić, ale to kosmetyka. Ogólnie ja trochę dużo już do swojej dołożyłem. Ale przynajmniej wiem co mam. Siadam i jadę w trasę i się nie boję. Dziś patrze na przebieg zrobiłem w dwa dni 450km hehe. Dlatego mówię, że jak brać to z forum. Tu przynajmniej chłopaki dbają i robią wszystko na czas. Więc jak kupisz 156 za 10 tys to nie bedziesz na start nic robił prócz rozrządu. No chyba że ma udokumntowany to nawet tego nie będziesz musiał ruszać. Przerejestrować i długa

    ---------- Post added at 17:15 ---------- Previous post was at 17:14 ----------

    Alfa to zwykłe auto. Tylko nie lubi zamienników. Wszystko na oryginałach trzeba robić. Odwdzięczy się.
    Fiat Tipo 2020 - Alfa Romeo 916 Spider 1996 - Ducati Multistrada 1100 2007
    Mam chorobę zwaną ITALIA

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał noviceek Zobacz post
    budżet coś około 12 tys, to już max.
    No to tylko 156 zostaje w cenach 9-11 tyś... bo trzeba liczyć, że jednak ta Alfa może nie być idealna i jednak coś na początku trzeba będzie wymienić...

    Cytat Napisał noviceek Zobacz post
    przede wszystkim liczy się dla mnie ekonomia utrzymania, spalanie i dostępność części!
    No spalanie Cię nie zaskoczy, dostępność części również, ale ich ceny, zwłaszcza oryginalnych nie są małe...

    Cytat Napisał noviceek Zobacz post
    nie wygórowane podzespoły i mała awaryjność.
    To sobie niestety złą markę wybrałeś... nie chcę cię straszyć ale jeśli trafisz na niezadbaną alfę to po jakimś czasie może być tak, że trzeba będzie do niej dodać 2000zł na coś tam...
    W Alfie płaci się głównie za wyjątkowość, charakter i stylistykę tego auta...

  10. #10
    noviceek
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie niezadbana! Znam się co nieco na samochodach, nawet więcej niż co nieco, ale z alfą nigdy nie miałem nic wspólnego! Nawet nie wiem na co zwracać uwagę podczas kupna...

Podobne wątki

  1. alfa romeo 156 (diesel) co wybrać ?
    Utworzone przez sporzny w dziale 156
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-04-2015, 12:23
  2. Powrót do Alfa Romeo, jaki model wybrać?
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 25-08-2013, 19:36
  3. Alfa Romeo 156 1.8 vs. 2.0 - co wybrać?
    Utworzone przez geckon w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 09:10
  4. Alfa 147 - jaką wybrać????????
    Utworzone przez wesolylukasz69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 06:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory