Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Temat: Rozpórka kielichów GT 3.2, foto relacja

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    GrzesieKK cxy moglbys rozwinac swoja wypowiedz na temat ustawiania katow zawieszenia?
    Jak ja bylem na geometrii po zalozeniu zawieszenia Vogtland dowiedzialem sie, ze negatyw jest i musi zostac bo w alfach nie da sie tego ustawic.

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Zapytałem dzisiaj 2 kolegów rajdowców-mechaników o montaż rozpórki. Obaj zgodnie powiedzieli, że montuje się to na aucie stojącym na kołach, w żadnym wypadku na podnośniku.

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Śruba na pewno jest wygodna podczas częstego demontażu i obsłudze zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 24-09-2012 o 19:27

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Myślę że mój sposób wykonania rozpórki jest lepszy w częstszym demontażu i obsłudze zawieszenia. Ale kto tak naprawdę często demontuje zawieszenie?

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    Zapytałem dzisiaj 2 kolegów rajdowców-mechaników o montaż rozpórki. Obaj zgodnie powiedzieli, że montuje się to na aucie stojącym na kołach, w żadnym wypadku na podnośniku.
    Wydaję mi się, że montaż rozpórki na podnośniku może tylko lekko zmienić kąty, nic więcej. W ciągu następnych kilku tygodni o ile czas pozwoli mam zamiar zmierzyć pracę karoserii a dokładnie kielichów względem siebie bez rozporki jak i z. Zobaczymy czy to w ogóle ma sens taki montaż. Mam już plan jak ale to z czasem ...
    Ostatnio edytowane przez gacekszadek ; 24-09-2012 o 21:48

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krusz Zobacz post
    GrzesieKK cxy moglbys rozwinac swoja wypowiedz na temat ustawiania katow zawieszenia?
    Jak ja bylem na geometrii po zalozeniu zawieszenia Vogtland dowiedzialem sie, ze negatyw jest i musi zostac bo w alfach nie da sie tego ustawic.
    Seryjnie kątów w 156 nie masz regulowanych niestety. Moje auta to inna bajka trochę, mają zmodyfikowane wahacze górne przednie przez przestawienie w osi śruby mocowania wahacza do alu łapy przez co mam większy negatyw przodu przez wsunięcie głębiej wahacza co skraca górne ramie układu wielo wahacza więc bardziej pochyla koło, w 156 mam dodatkowo podgięte ciut zwrotnice bo nie wszystko udało mi się poprzez wahacz uzyskać co chciałem, do tego w 156 tylne wahacze poprzeczne mam wykonane jako rurowe na łożyskach sferycznych [unibalach] z regulacją długości na zasadzie śruby rzymskiej, daje to możliwość dowolnej regulacji zbieżności tyłu i kąta pochylenia tylnych kół aż do -4,5stopnia jeśli była by taka potrzeba.

    W seryjnej 156 można zmienić kąt pochylenia tylnych kół modyfikując gniazdo górnej śruby mocowania amortyzatora do zwrotnicy, robi się tzw. łezkę i można przestawić amortyzator względem zwrotnicy i zmienić kąt pochylenia koła, z przodu można trochę przerobić punkty mocować dolnych wahaczy do sanek jest tam co rozpiłować ;]
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  6. #26
    Fifol
    Gość

    Domyślnie

    Czy te modyfikacje mają duży wpływ na poprawę prowadzenia?

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Znając wpływ zmiany kątów w zawieszeniu na prowadzenie z modeli r/c mogę powiedzieć - ogromny

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gacekszadek
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Szadek,Łódzkie
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fifol Zobacz post
    Czy te modyfikacje mają duży wpływ na poprawę prowadzenia?
    W zwykłej codziennej jeździe po bułki i mleko na śniadanie do marketu nie odczujesz tego ani trochę. Ale gdy jesteś spóźniony do pracy i masz do pokonania kilka ostrych zakrętów myślę, że da się to wyczuć.

    Na tej stronie http://www.jdm-option.com/eng/pr_CUSCO/towerbar.html
    są dwie proste animacje i dwa filmiki na temat rozpórki.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekK. Zobacz post
    Seryjnie kątów w 156 nie masz regulowanych niestety. Moje auta to inna bajka trochę, mają zmodyfikowane wahacze górne przednie przez przestawienie w osi śruby mocowania wahacza do alu łapy przez co mam większy negatyw przodu przez wsunięcie głębiej wahacza co skraca górne ramie układu wielo wahacza więc bardziej pochyla koło, w 156 mam dodatkowo podgięte ciut zwrotnice bo nie wszystko udało mi się poprzez wahacz uzyskać co chciałem, do tego w 156 tylne wahacze poprzeczne mam wykonane jako rurowe na łożyskach sferycznych [unibalach] z regulacją długości na zasadzie śruby rzymskiej, daje to możliwość dowolnej regulacji zbieżności tyłu i kąta pochylenia tylnych kół aż do -4,5stopnia jeśli była by taka potrzeba.

    W seryjnej 156 można zmienić kąt pochylenia tylnych kół modyfikując gniazdo górnej śruby mocowania amortyzatora do zwrotnicy, robi się tzw. łezkę i można przestawić amortyzator względem zwrotnicy i zmienić kąt pochylenia koła, z przodu można trochę przerobić punkty mocować dolnych wahaczy do sanek jest tam co rozpiłować ;]
    Tylne wahacze rurowe to wyrób własny czy gotowiec od ASSO lub skądś ? Przedstawiłbyś foty jak to u Ciebie wygląda ?
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  10. #30
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Tylne wahacze rurowe to wyrób własny czy gotowiec od ASSO lub skądś ? Przedstawiłbyś foty jak to u Ciebie wygląda ?

    Wyrób własny, jakieś tam foto jest w temacie o moim struclu, jeszcze przez zamontowaniem ich w aucie, potem nie robiłem już zdjęć.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

Podobne wątki

  1. Rozpórka kielichów
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 22:33
  2. Bydgoszcz: rozpórka kielichów amortyzatora
    Utworzone przez feecle w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2013, 19:58
  3. [156] Rozpórka kielichów
    Utworzone przez Andreus1979 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory