Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta

Domyślnie

Też jestem za fotelikami dla odpowiednich grup, a nie uniwersalnymi. Koszt może i większy, ale tu chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech! A wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego...

Cytat Napisał pewu Zobacz post
    Chciałbym poznać wasze opinie o fotelikach z których korzystacie.
    Wstępnie wybrałem Maxi cosi Tobi ale zastanawiam się jeszcze nad romer king plus.
    Mam tego drugiego. Ogólnie jestem zadowolony, już się go 'nauczyłem' (np. naciąganie za każdym razem pasów, przy wsadzaniu dziecka). Głowa jest osadzona dość głęboko i dziecko na początku może mało widzieć na boki (przez duże boczne zagłówki), ale akurat mi zależało bardziej na bezpieczeństwie niż wygodzie, więc to akurat dla mnie nie wada.
    Kierując spokojnie mogę sięgnąć do tyłu i 'położyć' fotelik do spania jedną reką - duży plus.
    Robię czasem długie trasy (po 6-8h) i nie było nigdy problemów z komfortem - mały nie narzeka
    Można całość zdjąć i prać; dużo okruchów wpada przez różne otworki, więc trzeba odkurzać dość często w środku (ale może tak w każdym jest?!)
    Myślę, że czy to Tobi czy King plus to różnicy aż takiej nie ma. Są podobnej klasy/jakości.

› Więcej...: jaki fotelik 9-18 do 147
    Pozdro,
    Bartas

Użytkownik Maniak resoraków Avatar GOŁY
    Mieszka w
    KIELCE
    Auto
    GTV 2.0 TB, Giulietta 2,0 jtdm

Domyślnie

Cześć ja osobiście polecam fotelik maxi cosi axiss. Długo zastanawialiśmy się z żoną nad zakupem dziś nie wyobrażamy sobie wkładania naszej pociechy bez obracania fotelika naprawdę polecam. Druga sprawa to regulacja siedziska do pozycji leżącej chyba bezkonkurencyjna. Pozdrawiam.

Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.

Domyślnie

Też myślałem nad Maxi Cosi Axiss ale w testach ma 3 gwiazdki. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze, nawet kosztem wygody

ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC

Domyślnie

Jak nie potrzebujecie z ISO FIX to bardzo polecam fotelik Kiddy Infinity Pro, w którym dziecko zapina się nieco inaczej (dzieciak ma taką nakładkę jak na foto, i dopiero na to zapina się pas). Spośród fotelików bez ISOFIX ma bardzo dobrą ocenę 4 czy 5 gwiazdek

Dodatkowo foteliki nie są mocowane pasami, więc wystarczy odpiąć dziecko i fotelik od razu można zabrać, nie kombinując z zapięciami pół godziny

Foteliki są drogie więc polecam takie z drugiej ręki, materiał jak jest cały to bardzo łatwo go ściągnąć i wyprać

http://fotelik.info/pl/testy/Kiddy/

(fota z neta)
    Ostatnio edytowane przez bobryt ; 18-11-2014 o 12:09
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

2002 Opel Zafira OPC

1999 Volvo V70

Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto

Domyślnie

Foteliki z takim zapięciem dziecka zupełnie odpadają
    obejrzyj sobie ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI#t=54
    z tego co czytałem to prawdopodobnie to rozwiązanie zostanie zupełnie wycofane

ʇɧɹqoq Romeo Avatar bobryt
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    OPC

Domyślnie

Foteliki z takim zapięciem dziecka zupełnie odpadają
    obejrzyj sobie ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=BFEtUxDu-bI#t=54
    z tego co czytałem to prawdopodobnie to rozwiązanie zostanie zupełnie wycofane
    Filmik nakręciła konkurencja i jest tu źdźbło prawdy, ale warto przeczytać odpowiedź firmy Kiddy: http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fo...kacji-britaxa/

Dachowanie to niewielki procent wypadków, natomiast przy standardowych wypadkach ich fotelik jest dużo lepszy, niż te ze zwykłymi pasami. Przypomina to historię z niezapinaniem pasów - są osoby dzięki temu przeżyły jakieś wypadki...
    1997 Alfa Romeo 155 2.0 16v
    2000 Subaru Forester S-Turbo

2002 Opel Zafira OPC

1999 Volvo V70

Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto

Domyślnie

Systemy produkowane przez nas oferuja bardzo wysoki stopien ochrony dorównujacy, jak wynika z naszego doswiadczenia, urzadzeniom wyposazonym w pasy 5-punktowe zamontowane w pozycji przodem jak i tyłem do kierunku jazdy.
    Ta wypowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości.
    Po co kupować fotelik, który "dorównuje" skoro można mieć pewny, z pasami i nie martwić się w razie czego.
    Miałem już poważną kolizję nie ze swojej winy i wiem jak niewiele brakuje do nieszczęścia

Użytkownik Embrion
    Auto
    Alfa 147

Domyślnie

Cześć, to i ja się podepnę pod temat.

Obecnie rozglądam się za fotelikiem dla noworodka. Możecie coś polecić?
    Wózek, który nam się podoba jest czasem oferowany w pakiecie z fotelikiem Recaro Young Profi Plus. Ma ktoś z Was doświadczenia z tym fotelikiem?
    Aha, czy w Alfie 147 pasy na tylnych fotelach są na tyle długie, że zamocowanie fotelika tyłem do kierunku jazdy jest bezproblemowe? Dodatkowo, czy warto inwestować w fotelik, który umożliwia mocowanie w dwóch kierunkach czy jednak nastawić się tylko na ten do jazdy tyłem?

W wielu artykułach, które czytałem sugerują aby sprawdzić czy fotelik nadaje się do montażu w danym samochodzie. Czy to oznacza, że nie każdy fotelik przeznaczony do montażu za pomocą pasa 3 punktowego pasuje do Alfy 147?

Tyle tego, że się powoli gubię
    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez chucky ; 23-11-2014 o 23:01

Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto

Domyślnie

chucky ja jako pierwszy fotelik-nosidełko kupiłem maxi cosi cabrio fix 0-13kg i jestem bardzo zadowolony. Z przypięciem nie ma problemu, pas starcza i fotelik trzyma się sztywno. Poza tym wygodny w noszeniu i ma wkładkę dla noworodka, która w pierwszych miesiącach życia dziecka jest przydatna bo dziecko nie wpada głęboko

Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS

Domyślnie

Cytat Napisał bobryt Zobacz post
    Filmik nakręciła konkurencja i jest tu źdźbło prawdy, ale warto przeczytać odpowiedź firmy Kiddy: http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fo...kacji-britaxa/

Dachowanie to niewielki procent wypadków, natomiast przy standardowych wypadkach ich fotelik jest dużo lepszy, niż te ze zwykłymi pasami. Przypomina to historię z niezapinaniem pasów - są osoby dzięki temu przeżyły jakieś wypadki...
    Co wiecej, ten filmik jest zmanipulowany. Manekin jest nieprawidlowo zapiety, rece umieszczone sa za oslona a nie nad nia i zle jest ustawiona wysokosc siedziska.

Dodano po 11 minutes:

Ta wypowiedź rozwiewa wszelkie wątpliwości.
    Po co kupować fotelik, który "dorównuje" skoro można mieć pewny, z pasami i nie martwić się w razie czego.
    Miałem już poważną kolizję nie ze swojej winy i wiem jak niewiele brakuje do nieszczęścia
    Na yt sa filmiki z ct i mozna zobaczyc jak dziala ta belka i jakie sily dzialaja na dziecko przy takim rozwiazaniu i przy pasach 5cio pkt.
    Ostatnio edytowane przez CodeMaker ; 24-11-2014 o 07:57 Powód: Dodano