Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kris_Nero166
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Cytat Napisał Taurus Zobacz post
    Konkrety, skup się na konkretach.
    Nie osmieszaj się, znasz inne media niz monotematyczne wieści, wyborcza i fakt ?
    Pierwsze lepsze spojrzałem i smiech mnie ogranałDobra Zmiana
    Inscenizacja tvn o urodzinach Hitlera Dobra Zmiana to jest naprawdę afera Dobra Zmiana

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

› Więcej...: Dobra Zmiana

wysłane z mojej Noki 3210

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa 159

Domyślnie

Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Nie osmieszaj się, znasz inne media niz monotematyczne wieści, wyborcza i fakt ?
    Pierwsze lepsze spojrzałem i smiech mnie ogranałDobra Zmiana
    No to właśnie o to Cię proszę, wskaż mi te "pierwsze lepsze" i napisz co, Twoim zdaniem, jest w nich nieprawdziwego - czy gdyby nie zostały podane źródla, to byłyby one (fakty) dla Ciebie bardziej wiarygodne - skup się na treści i zawarte w nich fakty, a następnie wskaż, które są nieprawdziwe.

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Cytat Napisał Taurus Zobacz post
    No to właśnie o to Cię proszę, wskaż mi te "pierwsze lepsze" i napisz co, Twoim zdaniem, jest w nich nieprawdziwego - czy gdyby nie zostały podane źródla, to byłyby one (fakty) dla Ciebie bardziej wiarygodne - skup się na treści i zawarte w nich fakty, a następnie wskaż, które są nieprawdziwe.
    "Jak donoszą media, Georgette Mosbacher, ambasador USA napisała list do Mateusza Morawieckiego, Joachima Brudzińskiego i Andrzeja Dudy, w którym krytykuje ich postawę wobec ujawnienia przez reporterów TVN obchodów urodzin Adolfa Hitlera przez grupę polskich nacjonalistów. List wyciekł do mediów, choć miał prywatny charakter. To podwójna klęska dyplomatyczna ekipy PiS"

Dlsczego nie potrójna klęska Dobra Zmiana mozna powiedzieć że nawet trzęsienie ziemi albo że Polska na kolanach tez brzmi przekonująco Dobra Zmiana
    Nie osmieszaj się bo myślałem ze rozmawiamy o poważnych sprawach a Ty widze dalej w piaskownicy siedzisz Dobra Zmiana

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Według mediów, od września 2017 nad polskim wybrzeżem przestały latać wojskowe śmigłowce ratunkowe. Tak, według dziennikarzy, zadecydował Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz. Powodem, jak podają dziennikarze, miał być przestarzały sprzęt, który powinien zostać wyremontowany.

Kolejna afera . Brawa dla czujnych dziennikarzy Dobra Zmiana

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

"Dziennikarze donoszą, że Podkomisja Smoleńska pochłania kolejne miliony, a jej „eksperci” znikają. Media wskazują, że komisja nie ustaliła niczego nowego, z wyjątkiem absurdalnych tez o wybuchach, bombach termobarycznych, itp."

W trakcie posiedzenia komisji senator KO Krzysztof Brejza dopytywał o budżet podkomisji smoleńskiej. Jak przekazał wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz, resort przeznaczy na prace podkomisji 2 mln 746 tys. zł.

To kilkanascie razy mniej niż logo tpsa za które płacimy Francuzom Dobra Zmiana

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Poczytaj coś więcej niż Der Onet i wybiórcza, pooglądaj coś więcej niż kur...skie media tvn , to nie będziesz zadawał głupich pytań.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar piter
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    146 1,6 TS 2000r

Domyślnie

Nie można oczywiście zapominać o "aferze parówkowej" czyli ujawnionych przez dziennikarzy z tvn sieci powiązań związanych z dostarczaniem parówek do hot dogów na stacje Orlenu.

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Cytat Napisał piter Zobacz post
    Nie można oczywiście zapominać o "aferze parówkowej" czyli ujawnionych przez dziennikarzy z tvn sieci powiązań związanych z dostarczaniem parówek do hot dogów na stacje Orlenu.
    To musieli byc dziennikarze śledczy Dobra Zmiana
    @Taurus skoro zajmujemy się "dużymi " aferami chyba warto wspomiec o aferze dorszowej Dobra Zmiana

Pamiętaj kto mieczem wojuje ten od miecza ginie Dobra Zmiana

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa 159

Domyślnie

Jeszcze raz - skup się na faktach i konkretach, a nie swoich wymysłach - masz z czego wybierać.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa 159

Domyślnie

Ponieważ wygląda na to, że albo "rżniesz głupa", albo jesteś "niepełnosprytny", ułatwię Ci zadanie, wypisując PiSiowskie afery:

1. Bezużyteczne maseczki od instruktora narciarskiego
    Instruktor narciarski ministra otrzymał kontrakty rządowe na kwotę ok. 5 milionów zł na sprzedaż masek filtrujących oraz chirurgicznych. Jak się okazało dostarczył towar nienadający się do użytku, z fałszywym certyfikatem.

2. 100 mln zł za respiratory widma dla handlarza bronią
    Resort Szumowskiego kupuje ponad 1200 respiratorów od firmy handlarza bronią, która nigdy wcześniej nie działała na rynku medycznym. W czerwcu do Polski trafiło jedynie 50 urządzeń, chociaż zgodnie z umową dostawy powinny być realizowane od kwietnia. Ponadto okazało się, że za respiratory widmo ministerstwo zapłaciło 100 mln zł - fajtura za respiratory, została wystawiona z 0% podatkiem VAT, co jest niezgodne z obowiązującym prawem.

3. Kupno testów po zawyżonych cenach od firmy związanej z PiS
    Ministerstwo zapłaciło blisko 47 mln zł za 365 tys. testów na obecność koronawirusa od poznańskiej firmy związanej z PiS. Jeden test kosztował aż 128 zł. Z doniesień medialnych wynika, że testy pochodziły z Turcji, gdzie poznańska firma kupowała je za ok. 34 zł za sztukę.

4. Przepłacone przyłbice od żony instruktora narciarstwa
    Żona instruktora narciarstwa zarobiła kilkadziesiąt tysięcy złotych na sprzedaży przyłbic do bazy rezerw ministerstwa. Chodzi o sprzęt, który ministerstwo mogło kupować prosto z magazynów, a nie korzystać z pośredników.

5. Pomimo apeli Obywateli i opozycji, aby 2 miliardy złotych przeznaczyć na onkologię, posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali ustawę, która przekazała 2 miliardy złotych rocznie na media publiczne. Po burzliwej debacie w Sejmie i przegłosowaniu ustawy, posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec. 2 tygodnie później Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę.

6. 68 milionów złotych - nie mniej niż tyle, ma wynosić miał koszt przygotowania wyborów, które nie odbyły się 10 maja. Media informowały, że Jacek Sasin zlecał zarówno druk kart, jak i składanie pakietów wyborczych poprzez państwowe spółki: Pocztę Polską i Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych, mimo iż nie miał do tego żadnej podstawy prawnej. W rezultacie te 68 milionów zł wyrzucono w błoto.

7. Od 2014 r. upadło 13 kas SKOK, w których poszkodowanych było ok. 250 tys. osób. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłacił deponentom 13 upadłych od 2014 r. kas blisko 4 mld 336 mln zł. (Dane na grudzień 2018).

8. Afera upadłego GetBack S.A., kosztowała Polaków ponad 2,5 miliarda złotych.

9. Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski spotkał się w cztery oczy z biznesmenem Leszkiem Czarneckim, który jest właścicielem m.in. Getin Noble Banku i Idea Banku.
    Podczas tej rozmowy, szef KNF sugerował Leszkowi Czarneckiemu, by ten zatrudnił znajomego prawnika. Przyjęcie do pracy tej osoby miało według szefa KNF pomóc w rozwiązaniu kłopotów banków należących do Czarneckiego.
    Jednocześnie miało sprawić, że inny członek KNF, nominat prezydenta Andrzeja Dudy, czyli Zdzisław Sokal, nie doprowadzi do przejęcia należącego do Czarneckiego, prywatnego Getin Noble Banku - za złotówkę przez (w domyśle) bank państwowy.
    Czarnecki twierdzi, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaoferował mu przychylność w zamian za blisko 40 mln zł. Tyle pensji miał dostawać prawnik Grzegorz Kowalczyk, którego Czarneckiemu polecił Chrzanowski.

10. Szef NIK Marian Banaś posiada kamienicę, w której wynajmowane były pokoje na godziny. Biznes w kamienicy Mariana Banasia prowadzić mieli gangsterzy związani z mafią sutenerską. Po ujawnieniu afery przez dziennikarzy "Superwizjera" wyszło na jaw, że Prezes NIK mógł zatajać fakt posiadania kamienicy przed Urzędem Skarbowym.

11. Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego zniknąć miało nawet 10 milionów złotych. Pieniądze z instytucji wynosić miała jedna z pracownic.

12. 14 kwietnia w Warszawie wylądował Antonow An-225 Mrija - największy transportowy samolot świata. Sprzęt medyczny, który przyleciał do Polski, odbierali premier Mateusz Morawiecki i Jacek Sasin. Maseczki, które przyleciały do Polski z Chin, nie spełniają norm bezpieczeństwa i nie nadają się do użytku. Potwierdziło to badanie, zlecone przez Ministerstwo Zdrowia.

13. Słuchacze radiowej Trójki od wielu miesięcy narzekali na postępujące ograniczanie wolności i niszczenie tożsamości stacji przez nową dyrekcję. Punktem kulminacyjnym kryzysu stała się afera wokół piosenki Kazika Staszewskiego pt. Twój ból jest lepszy niż mój. Krytyczny wobec władzy utwór zajął 1. miejsce na ostatniej Liście Przebojów, która z tego powodu została zdjęta z oficjalnej strony radia. Podjęto też później próbę jej ocenzurowania. Po publicznym ujawnieniu nacisków wywieranych na zespół przez ówczesnego dyrektora anteny decyzję o opuszczeniu Trójki podjęło kilkunastu wieloletnich pracowników stacji - na chwile obecną, Trójka ma słuchalność na poziomie błędu statystycznego.

14. Marszałek Kuchciński za pieniądze podatników woził samolotem dla VIPów rodzinę i znajomych. Radio ZET podaje, że chodzi o trzy loty z Warszawy do Rzeszowa, dwa powroty z Rzeszowa do Warszawy i jeden kurs na trasie Warszawa - Kraków. Za każdym razem Markowi Kuchcińskiemu towarzyszyli członkowie rodziny – w różnym zestawieniu. Na pokładzie była albo córka, albo synowie, albo żona.

15. Martyna Wojciechowska, protegowana prezesa NBP Adama Glapińkiego, na stanowisko dyrektora departamentu komunikacji i promocji NBP awansowała w 2016 roku i miesięcznie zarabiała ok. 50 tysięcy złotych. Kamila Sukiennik zarabiała w NBP około 40 tys. zł., w przeszłości reklamowała rajstopy, była modelką, a następnie recepcjonistką i sekretarką Glapińskiego.

16. Państwowe pieniądze płyną szerokimi strumieniami do biznesmena Tadeusza Rydzyka i jego instytucji - jest to kwota nie mniejsza niż 212 milionów złotych.

17. Ministrowie rządu PiS sami sobie przyznawali nagrody, które tak naprawdę były systematycznie wypłacane jako drugie pensje. Media podają informację, że w ciągu 2,5 roku rządów PiS na nagrody z publicznych pieniędzy wydano ponad 2 mln zł - po ujawnieniu afery, wszyscy "beneficjenci" zostali przez Kaczyńskiego zobowiązani do przekazania tych pieniędzy na Caritas - dowody przekazania miały zostać podane do publicznej wiadomości, ale podporządkowało się temu, zaledwie kilka osób, kilka innych kłamało, że przekazało pieniądze, a pozostali odmawiali odpowiedzi na pytania o przekazanie pieniędzy, zgodnie z wolą Kaczyńskiego - chodzi o te pieniądze, które wg "brosi z Brzeszczy", im się po prostu "należały".

18. Pod okiem i nadzorem wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka działała grupa hejterów, która szkalowała polskich sędziów - dzisiaj Piebiak, "bocznym wejściem" próbuje wrócić do gry.

19. Politycy PiS i ludzie związani z PiS załatwiali posady dla swoich dzieci wszędzie tam, gdzie tylko sięga partia w ministerstwach, instytucjach rządowych oraz spółkach skarbu państwa.

20. Odkryto nieprawidłowości wokół kupna kolekcji Fundacji Czartoryskich, w której znajdował się między innymi słynny obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem". Pod koniec grudnia 2016 roku polski rząd zapłacił za nią 500 mln zł. Rok późnej fundacja poinformowała, że przekazuje swoje pieniądze nowo założonej fundacji o nazwie Le Jour Viendra, z siedzibą w Lichtensteinie.

Skupmy się, póki co, na tych 20, jak już sobie o nich podyskutujemy, to wrzucę kolejne.

No i pytanie, które będę dorzucał na końcu kolejnych "porcji":

Jak to jest możliwe, że w stosunku do Michała Dworczyka oraz Jarosława Kaczyńskiego, nie zostały wszczęte śledztwa prokuratorskie, skutkujące aktem oskarżenia, dotyczące nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, które skutkują obligatoryjnie tym, że taka osobo jest pozbawiana możliwości sprawowania funkcji publicznych na nie krócej niż rok.