Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Przepraszam, pomijając ten bełkot, zapytam, co działo się z pracownikami Forda, kiedy zdrowie albo wiek, nie pozwalały im na dalsze świadczenie pracy - pytam ponownie, znasz jakiś cywilizowany kraj, bez systemu świadczeń emerytalnych, rentowych lub opieki medycznej?

Konkretne pytanie, bo ja wolę konkrety od tego bełkotu, którym mnie raczysz, powołując sie na literaturę, której fragmentów potwierdzających Twoje tezy, nie potrafisz nawet przytoczyć, całkowicie pomijając odpowiedzi na nie - konkret - znasz taki kraj?

Później przejdziemy do kolejnych, ale wiedząc, że brakuje Ci czasu, skupmy się na tym jednym - znasz taki kraj?

P. S.
    W dyskusji dotyczącej szkolnictwa wyższego, nader chętnie powoływałeś się na rozwiązania anglo - saskie, to może teraz też podasz ich jako wzór i napiszesz coś o ich rozwiązaniach w zakresie tego, o czym dyskutujemy, bo chyba nie o Nibylandii albo innej Utopii.

› Więcej...: Dobra Zmiana
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 26-02-2020 o 20:43

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Mądrej głowie dość dwie słowie.
    Na takim poziomie nie będę rozmawiał. Szkoda mojego czasu. A Ty udowadniaj dalej, że system który promuje nieróbstwo jest lepszy od tego który promuje pracę.

PS. Gołąb wygrał w szachy. Brawa dla niego
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 26-02-2020 o 22:41
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Smoku aż chciałoby się zapytać kto jest twoim idolem i dlaczego są to ,,bracia,,M i EDobra Zmiana
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Pytam ponownie, wskaż kraj, w którym jest tak, jak piszesz - jakoś nie przeszkadzało Ci, ba byłeś gorącym zwolennikiem odpowiedzi na proste pytania, a teraz gdy dotyczy to Ciebie, to nagle Ci się odpodobało i strzeliłeś focha za kilka słów prawdy???
    @piotrix, w Polce, w przeciągu 30 lat rządziły już wszystkie możliwe formacje polityczne, czy którakolwiek z nich postulowała zniesienie systemu emerytalnego, bo jeśli nie, to skąd taki wniosek???

Mało tego, dlaczego nie miałbym być zwolennikiem dowolnej partii cywilizowanego Świata, bo żadna nie ma w swoim programie zniesienia sysyemu emerytalnego.

Nauczcie się wreszcie dyskusji na argumenty.

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Wciskasz innym słowa których nie wypowiedzieli. Przeinaczasz to co napisałem, nie mam ochoty na taką rozmowę. Ty się naucz nie kłamać i nie obrzucać błotem drugiej strony dyskusji.

Chcesz konkret to łap:

W Polsce jest MILION emerytów i rencistów z KRUS.
    Policz ile odłożyli środków, a ile pobierają.
    I odpowiedz na najprostsze pytanie "z czyich pieniędzy tak naprawdę to jest finansowane?"

Tu druga ciekawostka. zakładka "SPENDING"
    http://inequalityindex.org

Polska wydaje na socjal w relacji do PKB, uwaga... NAJWIĘCEJ NA ŚWIECIE.

(przy czym zestawienie uwzględnia, opiekę medyczną - która jest u nas mocno niedofinansowana, łatwo się domyślić na co idą te pieniądze.)

Kto to finansuje? Skarbonka pierwszego sekretarza? Nie, na to składają się wszyscy pracujący.

Mam dosyć tej rozmowy, skoro tak oczywistych i prostych rzeczy nie przyjmujesz do wiadomości.

Labour was the first price, the original purchase - money that was paid for all things. It was not by gold or by silver, but by labour, that all wealth of the world was originally purchased.
    Niektórzy rozumieli to już 250 lat temu, inni nie potrafią pojąć nawet dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 27-02-2020 o 10:44
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Mało tego, dlaczego nie miałbym być zwolennikiem dowolnej partii cywilizowanego Świata, bo żadna nie ma w swoim programie zniesienia sysyemu emerytalnego.
    ale kto mówi o zniesieniu systemu emerytalnego ?

Ja nigdy nie byłem w stanie zrozumieć filozofii M&E, ale może Ty mi wytłumaczysz, że to jest sprawiedliwe, że ja, mając ogromny kredyt na mieszkanie, 10 letni samochód, i trochę oszczędnosci, jestem w oczach państwa bogaczem, i każe mi się płacić 32% podatku dochodowego. Z drugiej strony ludzie, którzy nigdy nie skazili swoich rąk praca, dostają mieszkanie za darmo, dopłatę do czynszu, i jeszcze wszelkiego rodzaju zasiłki. O tym, jaką dostanę za te wszystkie składki emeryturę nawet nie chce mi sie myśleć, a z drugiej strony mamy kombinatorów, którzy sobie zapłacili kilka składek w KRUS, i będą się ze mnie na starość śmiać.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 27-02-2020 o 10:54
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Nie, to Ty niczego nie rozumiesz, traktując to, że ktoś łamie przepisy ruchu drogowego, jako przesłankę do tego, żeby zabronić korzystania z samochodów - jeśli są patologie, to należy z nimi walczyć, a nie bredzić, żeby z powodu ich występowania, wyrzucić do śmieci system - bo o tym rozmawiamy, a nie o dwóch paniach, które przyszły po pieczątki - tak, apropos, zgłosiłeś to do urzędu pracy?

I, przestań opowiadać, jaką to mi robisz łaskę, biorac udział w dyskusji, bo stało się to nudne.

Pytam ponownie, wskaż jakiś cywilizowany kraj na Świecie, w którym nie ma systemu emerytalnego - co działo się z robotnikami Forda, którzy z racji wieku, nie mogli świadczyć pracy, skoro już się na niego powołujesz - w USA, jak nie masz ubezpieczenia, to praktycznie nie istniejesz - możesz nie mieć dowodu, paszportu, prawa jazdy, ale jeśli nie masz n-ru insurance, to Cię nie ma.

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    że to jest sprawiedliwe
    Podasz mi definicję "sprawiedliwości"?

a z drugiej strony mamy kombinatorów, którzy sobie zapłacili kilka składek w KRUS, i będą się ze mnie na starość śmiać.
    Sprawdź, w jakiej wysokości otrzymają emeryturę, jeśli jest to powód do śmiania się z kogokolwiek, to jest to śmiech przez łzy - KRUS, jest przykładem patologii systemu, bowiem przewidziany była dla rolników, którzy pracowali przez cale życia, osiągając jakieś śmieszne dochody, a nie dla przedsiębiorców - nigdy nie byłem zwolennikiem KRUSU - tak, dla wyjaśnienia i nie wciskania mi w brzuch kolejnego dziecka.

jestem w oczach państwa bogaczem, i każe mi się płacić 32% podatku dochodowego.
    A, Ty czego byś oczekiwał?

Ja również płacę 32%, bo to nie jest podatek od bogactwa, tylko od dochodów.

Skoro masz kredyt, to znaczy, ze posiadasz dochody, pozwalające Ci go zaciągnąć, nikt Cię przecież do tego nie zmuszał.

Były pomysły na wprowadzenie podatku katastralnego, ale do tej pory, nikt go, w Polsce nie wprowadził i moim zdaniem, bardzo dobrze, bo najpierw musieli by udowodnić, że nasze "bogactwo", nie było już raz opodatkowane podatkiem dochodowym.

Pamiętacie dlaczego Gérard Depardieu, przeniósł się do Rosji?
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 27-02-2020 o 11:20

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Ja również płacę 32%, bo to nie jest podatek od bogactwa, tylko od dochodów.
    no nie, bo przecież są ludzie, którzy płacą tylko 18%. Z jakiej racji ja mam płacić więcej?

Skoro masz kredyt, to znaczy, ze posiadasz dochody, pozwalające Ci go zaciągnąć, nikt Cię przecież do tego nie zmuszał.
    pewnie, po co miałem brać kredyt, skoro mogłem dostać za darmo czyimś kosztem a nie, jednak nie mogę dostać, bo skalałem swoje ręce pracą, nie dla mnie takie luksusy.
    Jaguar S-type 4.2 V8

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

no nie, bo przecież są ludzie, którzy płacą tylko 18%. Z jakiej racji ja mam płacić więcej?
    Bo więcej zarabiasz, są równiez tacy, którzy płaca 17% i tacy, którzy nie placą wcale.

pewnie, po co miałem brać kredyt, skoro mogłem dostać za darmo czyimś kosztem
    Napiszesz, w jaki sposób?

a nie, jednak nie mogę dostać, bo skalałem swoje ręce pracą, nie dla mnie takie luksusy.
    No oczywiście, bo w Polsce pracujesz tylko Ty, a reszta to nygusy.

Przepraszam, oprócz Ciebie pracuje jeszcze @Piotriix i @bobby.
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 27-02-2020 o 11:27

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Bo więcej zarabiasz, są równiez tacy, którzy płaca 17% i tacy, którzy nie placą wcale.
    Ale z jakiej racji ja mam płacić więcej, skoro zarabiam więcej. Nie rozumiem tej podstawowej rzeczy. Już pomijając, że i tak bym płacił więcej nawet przy jednej stawce procentowej, a ja dodatkowo muszę jeszcze więcej % płacić.
    Czy to jest jakiś rodzaj kary? No jak bym się starał, to nie jestem w stanie tego pojąć.

Napiszesz, w jaki sposób?
    normalnie, rzucam pracę, zrobie ze 2 bombelki, i dostaje komunalne.
    Jaguar S-type 4.2 V8