Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    Morawiecki mówi o państwie dobrobytu poprzez realizację programów społecznych, wzroście plac minimalnych
    Budowanie państwa dobrobytu przez system socjalny i wzrost płacy minimalnej to najszybszy początek końca takiego państwa. Polecam podstawy ekonomii.

Poza tym nie nazywał bym programami socjalnymi pomysłów aktualnego rządu - programy socjalne mają z zasady wspierać najsłabsze osoby w społeczeństwa, a w tym przypadku mamy do czynienia tylko i wyłącznie z kupowaniem głosów.
    Nie może być inaczej, skoro na każde dziecko jest 500+ i tyle samo zaproponowano dla osób niepełnosprawnych i to jeszcze zgodnie z przemówieniem premiera, który się tym chwalił, że tylko dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnego funkcjonowanie - gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna, wspieranie słabszych o których tak pis głośno krzyczy i jakakolwiek logika poza wyrachowaniem?

akurat 500+ jest partyjna strategia
    Partyjna strategia powodująca drenaż zarówno budżetu państwa jak i budżetu spółek skarbu państwa. Proponuje zapoznać się z danymi ile po 4 latach rządów pis zostało nie tylko w kasie NBP ale również w zasobach Azotów, Orlen, KGHM, PWPW itd
    I to nie tylko z powodu 500+ ale również regularnego finansowania wszelakich organizacji/wydawnictw/nadawców kościelnych - jeśli nie wierzysz, porozmawiaj z prezesem którejś z wymienionych firm, wcale się z tym nie kryją a wręcz chwalą.

Powiem ci więcej, jeżeli przeszkadza Ci to że bezrobotni i stare babcie głosują na PiS bo to dobzi ludzie to wiedz
    Zastanów się dlaczego ludzie wykształceni i zaradni nie głosują na pis...będziesz znał odpowiedz...

Nie jestem zwolennikiem żadnej partii,ale to w jaki sposób postępują władze obecne, w jaki sposób dzielą społeczeństwo, tworzą wrogów, niszczą gospodarkę, promują patologię i nieróbstwo, ośmieszają kraj na arenie międzynarodowej, wyrzucają w błoto pieniądze publiczne, łamią prawo itd. nigdy wcześniej w takiej skali nie miało miejsca.
    Myślę jednak, że większym problemem jest to że w centrum Europy, w XXI wieku, ludzie takiej władzy ufają i na nią głosują, nie przejawiając ani odrobiny własnej logiki. Prawdopodobnie tak im wygodnie, gdyż pis przekazami partyjnymi regularnie tłumaczy jak należy interpretować określone zachowania i sytuacje, jakie teraz są autorytety, jak należy atakować przeciwników, wyszukuje wrogów aby było z kim walczyć, pozwala na czczenie zbrodniarzy i łobuzów.

Ale po modlitwach różańcowych (sprzed kilku dni) na kolanach, na środku ulicy w Chełmie, z wizerunkiem Dudy już chyba nic nie powinno mnie zadziwić...
    https://pbs.twimg.com/media/ESldcEoW...jpg&name=small

› Więcej...: Dobra Zmiana
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 11-03-2020 o 21:47

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Budowanie państwa dobrobytu przez system socjalny i wzrost płacy minimalnej to najszybszy początek końca takiego państwa. Polecam podstawy ekonomii.

Poza tym nie nazywał bym programami socjalnymi pomysłów aktualnego rządu - programy socjalne mają z zasady wspierać najsłabsze osoby w społeczeństwa, a w tym przypadku mamy do czynienia tylko i wyłącznie z kupowaniem głosów.
    Nie może być inaczej, skoro na każde dziecko jest 500+ i tyle samo zaproponowano dla osób niepełnosprawnych i to jeszcze zgodnie z przemówieniem premiera, który się tym chwalił, że tylko dla osób całkowicie niezdolnych do samodzielnego funkcjonowanie - gdzie tu jest sprawiedliwość społeczna, wspieranie słabszych o których tak pis głośno krzyczy i jakakolwiek logika poza wyrachowaniem?
    Odwoływałem się tylko do wypowiedzi, dość powiedziano o skutkach
    Partyjna strategia powodująca drenaż zarówno budżetu państwa jak i budżetu spółek skarbu państwa. Proponuje zapoznać się z danymi ile po 4 latach rządów pis zostało nie tylko w kasie NBP ale również w zasobach Azotów, Orlen, KGHM, PWPW itd
    I to nie tylko z powodu 500+ ale również regularnego finansowania wszelakich organizacji/wydawnictw/nadawców kościelnych - jeśli nie wierzysz, porozmawiaj z prezesem którejś z wymienionych firm, wcale się z tym nie kryją a wręcz chwalą.
    Tylko że ten drenaż zamierzają utrzymać pozostałe partie jeżeli dojdą do władzy, przynajmniej tak deklarują.
    Prawdopodobnie tak im wygodnie, gdyż pis przekazami partyjnymi regularnie tłumaczy jak należy interpretować określone zachowania i sytuacje, jakie teraz są autorytety, jak należy atakować przeciwników
    Zgadzam się, ale jaki % społeczeństwa woli na własną rękę coś przeczytać, o czymś się dowiedzieć, doszkolić, samemu się określić zamiast dostać gotowy "zestaw zachowań"? Bardzo mały ..

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kris_Nero166
    Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Poniekąd tak jest, tylko kto wtedy robi z siebie pośmiewisko?

Przez wiekszość glosującą na daną partię , jak ktos tego nie rozumie to juz nie wiem jak wytłumaczyć...hmm albo moze tak : Pis wygrało w 14 wojewodztwach Koalicja w 2...

wysłane z mojej Noki 3210

Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Ja dopowiem jeszcze w sprawie 500+ na dzieci i 500+ dla niepełnosprawnych- niezdolnych do samodzielnej egzystencji, o ile w pierwszym przypadku nie jest to limitowane dochodami, to w drugim przypadku już tak, - niepełnosprawny , który dostaje od państwa 1600 zł miesięcznie i więcej nic nie dostanie, jeśli dostaje mniej, to otrzyma dodatkowo różnicę 1600 zł minus to co już miesięcznie mu państwo płaci (w sumie) ale nie więcej niż 500 zł. Takie skurwysyństwo.

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Zastanów się dlaczego ludzie wykształceni i zaradni nie głosują na pis...będziesz znał odpowiedz...

Nie jestem zwolennikiem żadnej partii,ale to w jaki sposób postępują władze obecne, w jaki sposób dzielą społeczeństwo, tworzą wrogów, niszczą gospodarkę, promują patologię i nieróbstwo, ośmieszają kraj na arenie międzynarodowej, wyrzucają w błoto pieniądze publiczne, łamią prawo itd. nigdy wcześniej w takiej skali nie miało miejsca.
    Myślę jednak, że większym problemem jest to że w centrum Europy, w XXI wieku, ludzie takiej władzy ufają i na nią głosują, nie przejawiając ani odrobiny własnej logiki. Prawdopodobnie tak im wygodnie, gdyż pis przekazami partyjnymi regularnie tłumaczy jak należy interpretować określone zachowania i sytuacje, jakie teraz są autorytety, jak należy atakować przeciwników, wyszukuje wrogów aby było z kim walczyć, pozwala na czczenie zbrodniarzy i łobuzów.

Ale po modlitwach różańcowych (sprzed kilku dni) na kolanach, na środku ulicy w Chełmie, z wizerunkiem Dudy już chyba nic nie powinno mnie zadziwić...
    https://pbs.twimg.com/media/ESldcEoW...jpg&name=small
    Wątpie żeby zwolennicy innych partii dali sie przekupić 500+
    500+ jest po to zeby wpomagać dzieci wszystkie bez podziałów. Jak dobrze pamietam to PO twierdziło ze nie ma pieniedzy na taki socjal, potem zmienili zdanie i domagali sie ze na pierwsze dziecko jest niesprawiedliwie, potem jak zrobino na kazde bez warunku dochodu PO nie wiedzało co wymyslić i Schetyna palnął ze powinno być 1000zł na dziecko , oczywiscie wiedział ze tego budrzet nie wytrzyma , pewne jest ze jesli by wygrał cofnął by 500+ , podobnie Kidawa-Błońska która jest marionetką.

Tak sie składa ze lepiej ze spólki skarbu państwa wyplacają dewidende niż by miały być przejete przez obcy kapitał .

Wiekszośc ludzi głównie młodych i wykształconych wstydziło się ze głosowało na Platformę, po takiej ilości przekrętów wątpie zeby ktoś o zdrowych zmysłach jeszcze na nich głosował.

Jesli chodzi o modlitwy na kolanach to duzo bardziej komicznie wyglądało leżenie na plecach
    https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/3...ze-internautow

- - - Updated - - -

Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Ja dopowiem jeszcze w sprawie 500+ na dzieci i 500+ dla niepełnosprawnych- niezdolnych do samodzielnej egzystencji, o ile w pierwszym przypadku nie jest to limitowane dochodami, to w drugim przypadku już tak, - niepełnosprawny , który dostaje od państwa 1600 zł miesięcznie i więcej nic nie dostanie, jeśli dostaje mniej, to otrzyma dodatkowo różnicę 1600 zł minus to co już miesięcznie mu państwo płaci (w sumie) ale nie więcej niż 500 zł. Takie skurwysyństwo.
    Dobrze ze wogóle cos dają , za poprzedników niepełnosprawny dostał by miesieczny karnet na lodowisko...

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Wielbicielom 500+ proponuje zerknąć na wskazniki inflacji.

Tak w ogóle nie czas teraz na kłótnie i głupoty. Pandemia stała się faktem.
    Niemcy szacują, ze 60% zachoruje, a od 150-200 tys umrze choćby nie wiem co...
    W Polsce te liczby mogą byc niestety wyższe, procedury leżą, respiratorów mamy 10 tysiecy i większość juz w użyciu.
    Niedofinansowanie służby zdrowia moze się zemścić...
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Cytat Napisał Kris_Nero166 Zobacz post
    Przez wiekszość glosującą na daną partię , jak ktos tego nie rozumie to juz nie wiem jak wytłumaczyć...hmm albo moze tak : Pis wygrało w 14 wojewodztwach Koalicja w 2...
    Ale co chcesz tłumaczyć?
    Fakt jest taki, że większość głosujących nie zagłosowała na PiS, tylko PiS otrzymało największą liczbę głosów spośród wszystkich zgłoszonych komitetów wyborczych. Ot, taka subtelna różnica.

- - - Updated - - -

(...) budrzet (...) dewidende (...)
    Serio?

Mieszka w
    Polska, Mazowieckie
    Auto
    166 V6 3.0

Domyślnie

Ale co chcesz tłumaczyć?
    Fakt jest taki, że większość głosujących nie zagłosowała na PiS, tylko PiS otrzymało największą liczbę głosów spośród wszystkich zgłoszonych komitetów wyborczych. Ot, taka subtelna różnica.

- - - Updated - - -

Serio?
    To jednak wygrał wiekszą ilością głosów, serio?

Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon

Domyślnie

Taka sytuacja...

I wisienka na torcie:
    Wskazuje też na możliwość wykorzystania na przykład Wojsk Obrony Terytorialnej. - Nie ma jednak kto ich zorganizować i nimi zarządzać. Nie ma też dla nich sprzętu ochronnego i nikt nie został zawczasu choćby w stopniu podstawowym przeszkolony.

Całe szczęście, że Polskę omijają większe katastrofy typu trzęsienia ziemi, bo ten kraj z dykty i styropianu by się wnet zawalił.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

A kilka dni temu? To kiedy dokładnie?
    Dokładnie to było, pamiętam jak dziś, w nocy z 9 na 10 marca, godzina 02: 35: 48 - to jest dokładna godzina, o której zacząłem czytać artykuł, czy czas zakończenia czytania też Ci podać? - niestety, nie byłem na tyle zapobiegliwy, żeby zrobić print screena, albo zbudzić domowników, żebym miał na to świadków

Dlatego też Ci napisałem, że to żaden paradoks.
    A, uzasadniłeś to tym, ze przesyłki z Chin, nie są z Chin

Rozumiem, że temat z kosztami wysyłki do Chin, za pośrednitwem UPS wyjaśniliśmy?

No własnie opozycja praktycznie nie i.stnieje
    To kogo PiSiory nazywają "totalna opozycją"?

Co do Włoch i Lombardii, są ciekawe tabelki z włoskich stron rządowych:
    Nie, żebym się czepiał, ale pisałeś coś o danych na stronach WHO i Business Insider, a tam mielibyśmy dane dla wszystkich krajów.

Ok, a więc na podstawie tych tabelek, aktualizuję swój wpis - stan z na dzień 09.03.2020 rok:
    - Włochy 54 tys. wykonanych testów
    - Niemcy 100 tys. wykonanych testów
    - Polska 1 tys. wykonanych testów

Od 09.03.2020 do 11.03.2020, przyrost wykonanych testów:
    - Włochy z 54 do 73 tys. wykonanych testów - wzrost o 19 tys.
    - Niemcy - niestety, nie mam danych
    - Polska z 1 tys. do 2 tys. czyli o 1 tys.

Do tego wszystkiego, dorzucę jeszcze deklarację rządu Włoch, o przeznaczeniu 54 mld €, na walkę z epidemią - przypomnę tylko, że PiSowski rząd, podobno pod naciskiem Adriana, zamierza zbudować jakiś fundusz w kwocie ponad 2,7 miliarda złotych, tylko póki co, nikt nie wie, skąd miałyby się wziąć na to pieniądze, ostatnio mówię o tym, że zabiorą te pieniądze z rezerwy na funduszu płac, po tym jak na wyplątę 13 emerytury, zabrano pieniądze z Funduszu Solidarnościowego, widać, ze PiS robi bokami i "kradnie, gdzie popadnie".

Ja przeprosiłem
    Za co, za to że gardzisz ludźmi, tylko dlatego, że mają inne niż ty poglądy polityczne - a, jakbyś komuś strzelił w łeb z tej pogardy, to też byś przeprosił i uważał, że wszystko jest ok?

- Czy uważasz że sb'kom należy się wyższa emerytura, czyt. ta przed wprowadzeniem zmian?
    Po pierwsze, zdefiniuj mi pojęcie "sbek" - czy przysłowiowa "Pani Krysia", pracująca w wydziale paszportowym (w którym zajmowała się wydawaniem paszportów), które jak wiadomo podlegały pod resort MSW, była wg Ciebie "sbekiem"?

Czy strażak, który przeszedł miesięczne szkolenie w ośrodku MSW w Legionowie, jest wg Ciebie "sbekiem".

Czy kobieta, która pracowała przez 2 miesiące w MSW, w jakimś sekretariacie, po czym w Policji przez ponad 20 lat, tworząc najlepszy wydział do walki ze zorganizowaną przestępczością i terrorem, jest "sbekiem"?

Po drugie, sprawdź sobie co to są "prawa nabyte".

Odpowiedz proszę Tak/Nie
    Czy przestałeś już zabijać małe dziewczynki i wysysać z nich krew - odpowiedz proszę Tak/Nie.

- Jesteś osobą pracującą?
    Na to pytanie odpowiedziałem, w jednym ze swoich wcześniejszych wpisów - mam Ci wysłać umowę o pracę?

"Że nie podbijam karty w zakładzie, o 7 rano, to już w Twoim robolskim mniemaniu, muszę być nierobem?"

Na tym ze nie umiesz wskazac nikogo z opozycji zeby oddać głos
    Nie pytałeś o kandydata, tylko partyjne sympatie partyjne, a to sę dwie różne sprawy - Małgorzata Kidawa - Błońska, dlatego, że ma największe szanse, ale okaże się po pierwszej turze.

Gdybyś nie wiedział to odebrane były przywileje emerytalne
    Powtórzę pytanie, wiesz co to są "prawa nabyte" w demokracji i do czego zobowiązują państwo?

A, kto z poza PiS i przystawkami, uważa, że tylko PiS?
    Bez sensu zdanie
    Dokładnie z takim samym sensem jak Twoje.

A kto niby miałby skazać Komorowskiego ? Tuleja ?
    Czy Ty wiesz, ignorancie, jakim rygorom podlegają byli Prezydenci RP oraz co to jest i czym się zajmuje Trybunał Stanu, czy nadal będziesz się poPiSywał swoja ignorancją?

Napisz konkretnie na kogo głosowałeś w wyborach
    Jednym z przymiotów wyborów w Polsce, jest ich tajność - tego też nie wiesz?

Wywnioskowałem to bo odrzuciłeś PIS i Konfederacje
    Niewątpliwa ciasnota umysłowa, powoduje, że widzisz jedynie PiS, Konfederację i PO i na podstawie, tej ciasnoty wyciągasz swoje wnioski?

W dodatku, gdyby tak było, czyli PiS, Konfederacja, a reszta PO, to PiS przerżnąłby wybory, z tą właśnie "resztą".

To jednak wygrał wiekszą ilością głosów
    Czym innym jest "większa ilość głosów", a czym innym "większość", czyli 50% +1, a Ty zdaje się, PiSałeś o "większości", a nie "większej liczbie głosów".
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 12-03-2020 o 09:36