Strona 952 z 958 PierwszyPierwszy ... 452852902942943944945946947948949950951952953954955956957958 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9,511 do 9,520 z 9571

Temat: Dobra Zmiana

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'

Domyślnie

Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Jest jeden mały problem..., będąc w aptece, zawsze możesz zapytać o zamiennik i Pani/Pan aptekarz ma obowiązek Ci taki przedstawić - przedstawiciele handlowi, "przekonują" lekarzy o wypisywaniu ich leków, a nie leków konkurencji, a więc ta "zmowa" kończy się przy aptecznym okienku - lekarz co prawda ma prawo napisać na recepcie, że nie można stosować zamienników, ale przecież zawsze można go zapytać "dlaczego", ewentualnie zgłosić taką sprawę do izby lekarskiej - apeluję o to, po raz kolejny - bądźmy świadomym społeczeństwem i nie dawajmy się "walić w rogi", czy to lekarzowi, czy urzędnikowi w wydziale komunikacji.

Skąd wytrzasnąłeś tę informację???
    Taką informację dostałem na studiach, a jak nie wierzysz to wpisz sobie w internecie "działanie statyn na mięśnie" i poczytaj na ten temat.

Nawet farmaceuta ma obowiązek poinformować Cię o tańszym odpowiedniku. Niektórzy farmaceuci nie mają już siły, żeby informować o tym pacjenta, ponieważ pacjent powie: "Nie no lekarz przepisał taki to musi być dobry" albo "To musiałabym się zapytać lekarza czy mogę taki brać". Znam jednego lekarza, który mówi pacjentom tak "Jakbym chciał Pani przepisać inny lek to bym, przepisał"

- - - Updated - - -

Rozumiem, ze Twoim zdaniem, te dwa zjawiska nie mają ze sobą nic wspólnego, no więc niech Ci będzie najważniejsze, że zrozumiałeś, że człowiek, nawet pod wpływem adrenaliny nie może się poruszać w pozycji wertykalnej, pozbawiony stóp, bo nie pozwala na to fizyka - zbyt mała powierzchnia podparcia.
    Nigdzie nie napisałem, że może przemieszczać się w takiej pozycji. Czyli rąk do tego nie może użyć? Jak pływasz to nie używasz rąk ?

- - - Updated - - -

Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Dragon65, tutaj Carramba wrzucił efekt patologii związanej z koronawirusem. Na SORze nie można zmienić lekarza. Nie myśl, że to jest pojedyńczy przypadek. Cały dzień o tym dzisiaj mówią. Szkoda mi tych dzieci...

› Więcej...: Dobra Zmiana

ZBANOWANY Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Taką informację dostałem na studiach
    I, nie weryfikując powtarzasz brednie, a jakby Ci na studiach powiedzieli, ze Ziemia jest płaska i posadowiona na czterech słoniach?

Nigdzie nie napisałem, że może przemieszczać się w takiej pozycji. Czyli rąk do tego nie może użyć?
    Umarłem ze śmiechu - tak Ci powiedzieli na studiach, czy nie przyszło Ci do głowy, żeby o to zapytać, a może po prostu poruszał się ruchem robaczkowym lub też czołganiem, przez pełzanie???

Nie myśl, że to jest pojedyńczy przypadek. Cały dzień o tym dzisiaj mówią.
    Skoro mówią o tym cały dzień, to znaczy, że nie jest to jednostkowy przypadek??? - przykro mi, ale linka nie daje mi się otworzyć, tak, że faktycznie polemizuję jedynie z tezą, że skoro coś pokazują cały dzień, to nie może to być jednostkowy przypadek, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Oki, odnalazłem ten artykuł, tylko co on ma wspólnego z koronawirusem???
    Ostatnio edytowane przez dragon65 ; 01-09-2020 o 13:47

Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    opel 9-3 BioP + 75 3.0M

Domyślnie

Powtórzę raz jeszcze bo mój post zaginął bez odzewu

https://naszapolska.pl/2020/08/30/ko...ch-duzo-mniej/

Co Wy na to, drodzy Covidianie?
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto

Domyślnie

I, nie weryfikując powtarzasz brednie, a jakby Ci na studiach powiedzieli, ze Ziemia jest płaska i posadowiona na czterech słoniach?

Umarłem ze śmiechu - tak Ci powiedzieli na studiach, czy nie przyszło Ci do głowy, żeby o to zapytać, a może po prostu poruszał się ruchem robaczkowym lub też czołganiem, przez pełzanie???

Ja myślałem, że Ty umiesz czytać ze zrozumieniem, ale jednak nie umiesz. Kilka razy już zauważyłem, że nie odpowiadasz na pytania albo wyciągasz z kontekstu fragment i nie czytasz dalej. Kilka razy prosiłem Cię o odpowiedź na jedno pytanie i nie odpowiedziałeś. Jeżeli uważasz, że profesor się nie zna a Ty się znasz na wszystkim to ok.
    NAPISAŁEM CI WYRAŹNIE WPISZ SOBIE W INTERNECIE "DZIAŁANIE STATYN A MIĘŚNIE". Albo znajdź ulotkę leku na cholesterol i poczytaj co tam jest napisane.
    Ruchem robaczkowym poruszają się jelita, a nie człowiek.
    Ważne było na studiach pokazanie, jak silnym hormonem jest Adrenalina i co może zrobić. Celem było pokazanie jak adrenalina wpływa na układ współczulny.

Oki, odnalazłem ten artykuł, tylko co on ma wspólnego z koronawirusem???
    Widzę, że nie zrozumiałeś artykułu. Chodziło w nim o pokazanie, że lekarz nie widząc pacjenta leczył go (przez domofon). Niestety nie udolnie. W normalnych warunkach lekarz zrobiłby jej badania i na ich podstawie włączył leki. W warunkach pandemii myślący lekarz zaprosiłby pacjenta do środka na badania, a nie uważał, że każdy kto przychodzi to ma koronawirusa i jest jego wrogiem.
    Ostatnio edytowane przez zinedine11 ; 01-09-2020 o 15:21

ZBANOWANY Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Powtórzę raz jeszcze bo mój post zaginął bez odzewu

https://naszapolska.pl/2020/08/30/ko...ch-duzo-mniej/

Co Wy na to, drodzy Covidianie?
    Jako były moderator, zapytaj swoich kolegów, gdzie podział się wątek dotyczący filmu na YouTube, który zniknął w całości, prawdopodobnie dlatego, że jednemu z nich udowodniłem, po raz kolejny, pisanie bredni - tam była moja odpowiedź na Twoje wątpliwości - ogólnie chodzi o to, że nie da się wyizolować zgonów na choroby współistniejące, ze zgonów na COVID19, tak jak nie da się wyizolować zgonów na AIDS, bo na AIDS się nie umiera, umiera się na "choroby współinstniejące" - tak wyglądają "infekcje", które atakują układ immunologiczny - ktoś kto ma alergię, może żyć z nią 100 lat, ale Covid19, powoduje u niego śmierć.

Z kilometrem przesadziłem, ale kilkanaście metrów jest w stanie przebiec.
    Podsumujmy więc, twierdzisz, że człowiek, pozbawiony w wyniku wypadku, obydwu stóp, przebiegnie na rękach kilkanaście metrów - nie gniewaj się, ale dalsza dyskusja na tak absurdalny temat, mnie nie interesuje.

NAPISAŁEM CI WYRAŹNIE WPISZ SOBIE W INTERNECIE "DZIAŁANIE STATYN A MIĘŚNIE".
    Wpisz sobie w wyszukiwarkę "leki na cholesterol bez statyny" - podpowiem jeden z nich Fenardin, a więc nie opowiadaj nam tu głupot, że leki na cholesterol coś powodują, bo nie wszystkie oparte są na statynie, a ta również tych przypadków nie powoduje, ale powodować może - nadal nie rozumiesz znaczenia słowa "potencjalnie".

Przy zażywaniu leków mających w składzie statyny, pacjent od razu odczuwa bóle mięśni, co jest powodem, do zmianu leków, na pozbawione statyn.

Chodziło w nim o pokazanie, że lekarz nie widząc pacjenta leczył go (przez domofon).
    Wcześniej ta pacjentka była badana bezpośrednio przez lekarza, który zalecił jej wizytę u lekarza rodzinnego, ale z nie nie skorzystała - czytaj, cos więcej, niż tylko krzykliwe nagłówki.

Uważasz, że ten lekarz, który udzielał jej porady przez domofon, widząc ją osobiście, zrobiłby coś więcej?

Słyszałeś o przypadku faceta, który z bólem głowy udał się na SOR, a tam lekarz, po jego zbadaniu, odesłał go do domu i facet zmarł na ławce przed szpitalem???

Takich przypadków, zanim jeszcze Świat usłyszał o koronawirusie, było sporo - między innymi człowiek, który trafił na SOR z wysiękiem z nogi, a lekarz po zbadaniu kazał mu czekać w poczekalni - doczekał się, ale na śmierć w męczarniach, a więc nie opowiadaj mi tu historii Świata, na podstawie jednego przypadku.

Ktoś twierdził, że opóźnienie decyzji o wstrzymaniu lotów z/do wielu krajów w tym Hiszpanii, nie ma nic wspólnego z powrotem Szumowskiego wraz z rodziną z Wysp Kanaryjskich???

"Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 31 sierpnia 2020 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. poz. 1498), od 2 do 15 września 2020 roku obowiązywać będzie zakaz lotów międzynarodowych z lotnisk położonych m.in. na terytorium Królestwa Hiszpanii."

Wiem, wiem - zwykły zbieg okoliczności

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Dlatego właśnie, pytam kolegę Gucia, czy w ogóle, ma pojęcie, na czym polega procedura procesu przyjęcia do szpitala, na oddział refoundowany przez NFZ, bo z jego wypowiedzi wynika, że tego nie wie.
    Doskonale wiem jak to się odbywa dlatego podałem nazwę kliniki bo ten proces przeszedłem .
    Lekarz mnie zwodził chodziło o usunięcie endoskopowo przepukliny kręgosłupa lędźwiowego a miałem ją bardzo dużą .
    Chciałem zapłacić ale lekarz miał obawy czy uda się ją usunąć i zaproponował żeby zapisać się NFZ bo mają kontrakt .
    Musiałem oczywiście czekać pomimo bólu a gdy już się doczekałem to zostałem spławiony i odmówiono mi leczenia.
    Zabieg przeszedłem po tygodniu jak mnie spławili w innym szpitalu , lekarz który mnie operował kazał złożyć skargę do NFZ zdrowia i tam dowiedziałem że klinika wykorzystała
    mój limit i zoperowała kogoś innego , oraz że nie jestem pierwszy który skarży się na takie praktyki.
    Skarga oczywiście nie przyniosła skutku bo kto będzie walczył lekarzami , zmarnowali tylko mój czas i musiałem parę miesięcy walczyć z bólem.
    Człowiek mądry po szkodzie.

ZBANOWANY Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Pomieszałeś, wszystko ze wszystkim, ale niech zrozumiem.

Poszedłeś do prywatnej kliniki z problemem z kręgosłupem, chciałeś normalnie zapłacić, ale lekarz miał obawy czy się uda i kazał Ci się ubezpieczyć - wcześniej, nie byleś ubezpieczony?

Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Musiałem oczywiście czekać pomimo bólu a gdy już się doczekałem to zostałem spławiony i odmówiono mi leczenia.
    Kto Cię spławił?

Zabieg przeszedłem po tygodniu jak mnie spławili w innym szpitalu
    Odpłatnie, czy na NFZ, bo jakoś tak widzę, że nie za bardzo rozumiesz o co chodzi z tym NFZ-etem, ale zaraz to, mam nadzieję wyjaśnimy.

tam dowiedziałem że klinika wykorzystała
    mój limit i zoperowała kogoś innego
    A, skąd się wziął ten "Twój limit"?

Człowiek mądry po szkodzie.
    "Czasem nowe przysłowie, Pola sobie kupi, że przez szkodą i po szkodzie głupi".

Żeby tego uniknąć, wyjaśnijmy Twoją sytuację do końca - odpowiedz więc na moje pytania.

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto

Domyślnie

Wpisz sobie w wyszukiwarkę "leki na cholesterol bez statyny" - podpowiem jeden z nich Fenardin, a więc nie opowiadaj nam tu głupot, że leki na cholesterol coś powodują, bo nie wszystkie oparte są na statynie, a ta również tych przypadków nie powoduje, ale powodować może - nadal nie rozumiesz znaczenia słowa "potencjalnie".

Przy zażywaniu leków mających w składzie statyny, pacjent od razu odczuwa bóle mięśni, co jest powodem, do zmianu leków, na pozbawione statyn.
    Jakby tacy ludzie jak Ty leczyli to połowy społeczeństwa już by dawno nie było.

Nie pisz głupot, że można zamienić statyny na fibraty od tak. Poczytaj sobie ile jest frakcji lipidowych i które leki powodują obniżenie danej frakcji.
    Tylko sportowiec intensywnie trenujący może odczuć ból mięśni przy braniu statyn. Normalny człowiek odczuje to po kilku, kilkunastu latach.

- - - Updated - - -

Chodzi mu o to, że dany szpital ma pewną pulę pieniędzy do wykorzystania na cały rok np: na operacje. Może go wykorzystać w miesiąc, co by oznaczało, że do końca roku nie będzie mógł zrobić żadnej operacji.

ZBANOWANY Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Nie pisz głupot, że można zamienić statyny na fibraty od tak.
    A, niby dlaczego nie można, ot tak - z dnia na dzień?

Tylko sportowiec intensywnie trenujący może odczuć ból mięśni przy braniu statyn.
    Skąd Ty bierzesz te brednie?

Normalny człowiek odczuje to po kilku, kilkunastu latach.
    Pisałeś, że po kilkunastu latach, to będzie miał zwiotczenie mięśni.

Bądź tak miły i podaj źródła Twojej wiedzy, bo piszesz takie bajki, że Makuszyński, gdyby żył, to by do Ciebie mówił "mistrzu".

Chodzi mu o to, że dany szpital ma pewną pulę pieniędzy do wykorzystania na cały rok np: na operacje.
    W moim pytaniu kluczowe było słowo "Twój".

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Pomieszałeś, wszystko ze wszystkim, ale niech zrozumiem.

Poszedłeś do prywatnej kliniki z problemem z kręgosłupem, chciałeś normalnie zapłacić, ale lekarz miał obawy czy się uda i kazał Ci się ubezpieczyć - wcześniej, nie byleś ubezpieczony?

Kto Cię spławił?

Odpłatnie, czy na NFZ, bo jakoś tak widzę, że nie za bardzo rozumiesz o co chodzi z tym NFZ-etem, ale zaraz to, mam nadzieję wyjaśnimy.

"Czasem nowe przysłowie, Pola sobie kupi, że przez szkodą i po szkodzie głupi".

Żeby tego uniknąć, wyjaśnijmy Twoją sytuację do końca - odpowiedz więc na moje pytania.
    Pytanie pierwsze lekarz miał obawy czy usunie przepuklinę i stwierdził że może się sama wchłonie dlatego profilaktycznie zalecił żeby się zapisać do kolejki NFZ bo mają kontrakt.
    Pytanie dwa oczywiście lekarz którego odwiedzałem co 3 miesiące który prowadził w klinice te zabiegi , czekałem na zabieg 18 miesięcy.
    Gdy do stałem powiadomienie że mam mieć zabieg musiałem zgłosić się do poradni z nowym rezonansem przed wizytą zapłaci za wizytę by dowiedzieć się że dalej mam przepuklinę
    ale nie mam objawów neurologicznych więc lekarz nie będzie operował pomimo skarżyłem się na dolegliwości bólowe.
    Pytanie trzecie w prywatnej klinice za prywatne pieniądze u lekarza którego odwiedziłem gdy rozpocząłem leczenie Sport Klinice ale on leczył w szpitalu państwowym a kolejka tam była
    jeszcze dłuższa, gdy odmówiono mi leczenia Sport Klinice zgłosiłem się do niego bo w tym szpitalu też byłem zapisany w kolejce NFZ .
    Lekarz ten sprawdził ile będę jeszcze musiał czekać na zabieg było to jeszcze rok zaproponował zabieg komercyjny w szpitalu prywatnym w którym pracował od roku
    i aby pozbyć się bólu zapłaciłem i zabieg odbył się w prywatnej klinice.
    Lekarz który mnie zoperował kazał się poskarżyć do NFZ na klinikę co zrobiłem , tam dowiedziałem się że można założyć konto pacjenta gdzie byłem zapisany do dwóch szpitali
    na zabieg refundowany NFZ.
    Obydwa szpitale nie poinformować że w pierwszym nie przeszedłem zabiegu a w drugim że z niego zrezygnowałem pomimo pisma złożonego w szpitalu miałem kopie.
    Szpitale mają informować NFZ o skreśleniu pacjenta z kolejki lub rezygnacji z zabiegu .
    Jak powiedziała mi osoba NFZ po zapoznaniu z dokumentami leczenia byłem słupem potrzebnym by szpital zoperował lub przyspieszył zabieg komuś innemu.