Temat: Dobra Zmiana

ZBANOWANY Świeżak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 Super

Domyślnie

Eugenika - selektywne rozmnażanie ludzi w celu ulepszenia gatunku.
    Ergo, dzielimy ludzi na prenatalnym etapie życia na tych, których można pozbawić życia - bo np. mogą urodzić się z zespołem Downa i na tych, których nie można. Nie jest to eugenika? Oczywiście może być gorzej, może być przymusowa, ale tak czy siak mamy do czynienia z selekcja na lepszych i gorszych, silnych i słabych...

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

› Więcej...: Dobra Zmiana

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał IlCapitano Zobacz post
    Eugenika - selektywne rozmnażanie ludzi w celu ulepszenia gatunku.
    Ergo, dzielimy ludzi na prenatalnym etapie życia na tych, których można pozbawić życia - bo np. mogą urodzić się z zespołem Downa i na tych, których nie można. Nie jest to eugenika? Oczywiście może być gorzej, może być przymusowa, ale tak czy siak mamy do czynienia z selekcja na lepszych i gorszych, silnych i słabych...
    nie, nie jest to eugenika. Eugenika to, tak jak napisałem systemowa i PRZYMUSOWA selekcja mająca na celu utrzymanie czystości rasy.
    Idąc twoim trybem rozumowania, to można w zasadzie wszystko przypisać do wszystkiego, bo ma ze sobą coklwiek wspólnego. Twoja ideologia ma wiele wspólnego z nazizmem, z bolszewizmem, i gorszymi rzeczami. Twoja religia ma coś wspólnego z praktycznie wszystkimi innymi religiami. To znaczy, że to jest to samo, albo, że automatycznie mogę jej przypisać wszystko, co mi się podoba?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

ZBANOWANY Świeżak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nie, nie jest to eugenika. Eugenika to, tak jak napisałem systemowa i PRZYMUSOWA selekcja mająca na celu utrzymanie czystości rasy.
    Idąc twoim trybem rozumowania, to można w zasadzie wszystko przypisać do wszystkiego, bo ma ze sobą coklwiek wspólnego. Twoja ideologia ma wiele wspólnego z nazizmem, z bolszewizmem, i gorszymi rzeczami. Twoja religia ma coś wspólnego z praktycznie wszystkimi innymi religiami. To znaczy, że to jest to samo, albo, że automatycznie mogę jej przypisać wszystko, co mi się podoba?
    Na jakiej podstawie twierdzisz, że jeśli nie jest przymusowa to nie jest eugeniczna? Czytaj że zrozumieniem, pojęcie jest dość szerokie, obejmuje rozmaite mechanizmy, przymusowość nie jest żadnym warunkiem koniecznym, podobnie nie dotyczy jedynie rasy, choćby zespół Downa to nie jest odrębna rasa, nieprawdaż?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jeśli nie jest przymusowa to nie jest eugeniczna? Czytaj że zrozumieniem, pojęcie jest dość szerokie, obejmuje rozmaite mechanizmy, przymusowość nie jest żadnym warunkiem koniecznym, podobnie nie dotyczy jedynie rasy, choćby zespół Downa to nie jest odrębna rasa, nieprawdaż?
    Ja mam nadzieję, że kiedyś już na etapie edukacji podstawowej będą uczyć dzieci logiki, bo to jest absurdalna dyskusja, tym bardziej, że z dorosłym człowiekiem.

Tak jak nie każde urządzenie, które posiada 4 koła jest samochodem, tak samo nie każda aborcja jest eugeniką. Prościej się nie da. Wóz drabiniasty może, jak się patrzy z daleka, i ktoś się bardzo uprze, przypominać samochód, ale nim nie jest.

Można jeszcze wchodzić w dyskusję samego pojecia eugeniki, ale ty już jasno wyraziłeś, że chodzi ci o eugenikę w klimacie nazistowskim.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 27-10-2020 o 13:46
    Jaguar S-type 4.2 V8

ZBANOWANY Świeżak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Ja mam nadzieję, że kiedyś już na etapie edukacji podstawowej będą uczyć dzieci logiki, bo to jest absurdalna dyskusja, tym bardziej, że z dorosłym człowiekiem.

Tak jak nie każde urządzenie, które posiada 4 koła jest samochodem, tak samo nie każda aborcja jest eugeniką. Prościej się nie da. Wóz drabiniasty może, jak się patrzy z daleka, i ktoś się bardzo uprze, przypominać samochód, ale nim nie jest.

Można jeszcze wchodzić w dyskusję samego pojecia eugeniki, ale ty już jasno wyraziłeś, że chodzi ci o eugenikę w klimacie nazistowskim.
    Tak? Ciekawe w którym miejscu pisałem, że każda aborcja jest eugeniczna? Oczywiście, że nie, każda jest dzieciobojstwem, ale eugeniczna jest ta, której dotyczy wyjątek zakwestionowany przez TK od czego zaczęła się cala awantura, ponieważ mamy selekcję że względu na stan zdrowia, pełnosprawności itd.
    Aborcja na życzenie o którą walczą feministki et consortes jest zwyczajnym dzieciobojstwem.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Tak? Ciekawe w którym miejscu pisałem, że każda aborcja jest eugeniczna? Oczywiście, że nie, każda jest dzieciobojstwem, ale eugeniczna jest ta, której dotyczy wyjątek zakwestionowany przez TK od czego zaczęła się cala awantura, ponieważ mamy selekcję że względu na stan zdrowia, pełnosprawności itd.
    jest selekcja ze wzgledu na stan zdrowia, ale nadal nie można tego w żadne sposób porównywać do tego, co robili naziści. To są dwie różne rzeczy. Żeby samochód był samochodem, nie wystarczy, ze coś ma 4 koła.
    Szczególnie w kwestii, że większość przypadków "stan zdrowia", czy "pełnosprawność" to jest pojęcie niezbyt pasujące do rzeczywitości.
    Jaguar S-type 4.2 V8

ZBANOWANY Świeżak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto

Domyślnie

A tak poza sporem o eugenikę, jesteś za aborcją na życzenie?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

A tak poza sporem o eugenikę, jesteś za aborcją na życzenie?
    spór o eugenikę uważam za zamknięty. Możesz to sobie nazywać jak chcesz, ale zestawianie aborcji z nazizmem w jakikolwiek sposób to jest czysty absurd. Zanim wynaleziono antykoncepcje, czyli przez tysiące lat, to aborcje były masowym zjawiskiem, w kazdym kręgu kulturowym, w tym na pobożnej polskiej wsi (i to jeszcze nasi rodzice czy dziadkowie doskonale będa to pamiętać), i to z powodów dużo bardziej przyziemnych, niż letalne wady płodów. Dziś po prostu mamy mozliwość to sprawdzić. Naziści nie mają z tym absolutnie nic wspólnego, ani żaden postęp.
    Jaguar S-type 4.2 V8

ZBANOWANY Świeżak
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto

Domyślnie

No to jedno chociaż ustaliliśmy tzw. prawo do aborcji nie ma nic wspólnego z postępem.

Przez tysiące lat ludzie dopuszczali się rozmaitych zbrodni i co z tego wynika, że należy je zalegalizować?

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

No to jedno chociaż ustaliliśmy tzw. prawo do aborcji nie ma nic wspólnego z postępem.

Przez tysiące lat ludzie dopuszczali się rozmaitych zbrodni i co z tego wynika, że należy je zalegalizować?
    już się zakręciłeś to nagle już nie jesteśmy tymi złymi postępowcami, tylko ty nim jesteś?
    Jaguar S-type 4.2 V8