Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
    Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jest podobny, zawiera się w pewnych określonych widełkach.
    Dyskusja dotyczyła parametrów technicznych dostarczanej energii.

› Więcej...: Dostawca Energi. Jakiego wybrać.?

Użytkownik Świeżak Avatar Robalgis
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16v JTD 2006, Fiat 126p 1988, Ducati Monster 695 2007, AR 145 1.4 TS 1998 (2005-2010)

Domyślnie

Ponadto, generalnie tak jest, że do stacji w PL przyjeżdża paliwo produkowane w naszych rodzimych rafineriach. Ale nie do wszystkich. Stacje zachodnich marek przy zachodniej granicy mogą importować swoje paliwo, o ile koszty produkcji i transportu będą korzystne - o tym kiedyś słyszałem. Słyszałem też, że Lukoil przywoził swoje paliwo, ale to było niepotwierdzone.
    przepraszam, tak dygresja. Magil, widzę, że jesteś LHR. Przypomniało mi się, że jak 10-12 lat temu zrobiliśmy sobie w Hrubieszowie z kumplem przerwę w pracy, zatrzymaliśmy się samochodem obok jakiegoś placu/parkingu, stoi dużo samochodów, pootwierane bagażniki, obok właściciele, kumpel zapala fajka i ......wszyscy wrzask, że kto to pomyślał, żeby palić na stacji benzynowej. O co chodzi? Wszyscy na legalu handlowali paliwem ze wschodu, pełne bagażniki baniek. Ot, taka historia mi się przypomniała.
    Miłego dnia

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6

Domyślnie

Cytat Napisał Robalgis Zobacz post
    przepraszam, tak dygresja. Magil, widzę, że jesteś LHR. Przypomniało mi się, że jak 10-12 lat temu zrobiliśmy sobie w Hrubieszowie z kumplem przerwę w pracy, zatrzymaliśmy się samochodem obok jakiegoś placu/parkingu, stoi dużo samochodów, pootwierane bagażniki, obok właściciele, kumpel zapala fajka i ......wszyscy wrzask, że kto to pomyślał, żeby palić na stacji benzynowej. O co chodzi? Wszyscy na legalu handlowali paliwem ze wschodu, pełne bagażniki baniek. Ot, taka historia mi się przypomniała.
    Miłego dnia
    Rzeczywiście. W tych czasach, kiedy paliwo na UA było wyraźnie tańsze, sporo osób z przygranicznych powiatów jeździło tam po paliwo. Skądś się przecież wzięło LHR - ludzie handlujący ropą

- - - Updated - - -

Cytat Napisał dragon65 Zobacz post
    Dyskusja dotyczyła parametrów technicznych dostarczanej energii.
    Tak się zaplątałeś, że sam nie wiesz o co Ci chodzi już. Wrzuć na luz i nie ciągnij tematu.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa

Domyślnie

Tak się zaplątałeś, że sam nie wiesz o co Ci chodzi już. Wrzuć na luz i nie ciągnij tematu.
    Ja się zaplątałem? Chyba sobie żarty robisz - jestem całkowicie rozluźniony

Użytkownik Świeżak Avatar Emil
    Mieszka w
    Tczew
    Auto
    166 fl,Fiat 500L FL,MB CLK

Domyślnie

Pewnie wszystko się rozbija o wysokość opłat stałych przesyłowych i zmiennych na rachunku.Mozliwe tez ze dostawca ma jakas wynegocjowana cene lepsza za sama energię tez.To się zdaza.Na pewno dla firmy jak się ma np kilka restauracji są fajne oferty gotowe.Do domu często w pakiecie z GSM internetem i innymi rachunkami w ogólnej kalkulacji tez się da.A jeśli chodzi o „jakosc” prądu to jest norma dla 230/400 na +/- 10%,na każdym szkoleniu SEP to mówią.Mozna się ubiegać o rekompensaty gdy odchylenie jest większe przez określony czas ale to wymaga dokładnych pomiarów.Z reguły obecnie do domostw jest w normie.Ale duże zakłady,odbiorcy mierzą bo im się opłaca a np.w tunelu w Gdańsku pod martwa Wisła są tez urządzenia pomiarowe(na zasilaniu wentylatorów itp) i oni tam walczą o rabaty.