Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie Piesi bez odblasków czyli ciemnogród i zacofanie

Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 269KM -jest

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Oj juz nieraz miałem ochotę po prostu wysiąść i takiego delikwenta bez instynktu zachowawczego wyedukować porządnie.

ciemno jak w dupie, i ciśnie na rowerku taki półmózg, ubrany na czarno i bez świateł. Spoko, gdyby sam sobie zrobił krzywdę, ale jak coś to ja będę miał uszkodzony samochód i będę ciągany po sadach. I to w dobrym wypadku, bo może próbując go ominąć w ostatniej chwili stracę panowanie nad kierownicą i w coś przywalę sam robiąc sobie krzywdę. To się nie zmieni własnie z powodów opisanych w artykule.

Najgorzej jest na wiochach zabitych dechami. I co teraz do każdego takiego czesia czy wiesia ma dotrzeć akcja edukacyjna? Już pomijając, że trudno jest kogoś nauczyć myślenia. Za darmo go obrzucisz odblaskami to i tak peirdzielnie w kąt, bo po co mu to. Dostałby mandat, to by się nauczył prędzej, tylko kto widział radiowozy krążące po takich wioskach?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon

Domyślnie

Trochę emocjonalny artykuł, ale porusza kwestię istotną, o której wielokrotnie w dyskusjach się zapomina: bezpieczeństwo na drodze zależy od WSZYSTKICH użytkowników. Przepychanki, kto ma większe prawa na drodze mają proste odzwierciedlenie w statystykach wypadków. A te, jak wyglądają - każdy wie.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    ciemno jak w dupie, i ciśnie na rowerku taki półmózg, ubrany na czarno i bez świateł.
    W ubiegłym tygodniu, w jeden wieczór mijałem (na szczęście, bo efektu wyprzedzania trudno przewidzieć) takich trzech. Drogi w gminie Miedźna są pełne takich, którym myślenie sprawia ból. Ja nawet wychodząc z psem na spacer zakładam odblaskowe opaski dla siebie i psa (w mieście).
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

Użytkownik Rowerzysta Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

W lecie bywało że mijałem 3-4 rowerzystów bez oświetlenia na dystansie ok. 80 km. To ewidentna wina policji, która takimi delikwentami nie chce się zajmować- to może być kłopotliwe- nieoświetlony rowerzysta może być pijany i przy próbie kontroli może rzucić rower i zwiać, a pan policjant ma go łapać i się z nim szarpać? Nie raz widziałem w mieście radiowóz przejeżdżający obok nieoświetlonego rowerzysty- brak było reakcji. Powinno się zrobić akcje "nieoświetlony rower", gdzie na widok roweru bez świateł powinno się dzwonić na policje i podać jego lokalizacje. Coś takiego oraz odpowiedni mandat zaraz rozwiązałoby problem.

Użytkownik Fachowiec Avatar KaaC
    Mieszka w
    Gostyń/Leszno/Rawicz
    Auto
    AR 166 2.4JTDm powered by @sdero

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Oj juz nieraz miałem ochotę po prostu wysiąść i takiego delikwenta bez instynktu zachowawczego wyedukować porządnie.

ciemno jak w dupie, i ciśnie na rowerku taki półmózg, ubrany na czarno i bez świateł. Spoko, gdyby sam sobie zrobił krzywdę, ale jak coś to ja będę miał uszkodzony samochód i będę ciągany po sadach. I to w dobrym wypadku, bo może próbując go ominąć w ostatniej chwili stracę panowanie nad kierownicą i w coś przywalę sam robiąc sobie krzywdę. To się nie zmieni własnie z powodów opisanych w artykule.

Najgorzej jest na wiochach zabitych dechami. I co teraz do każdego takiego czesia czy wiesia ma dotrzeć akcja edukacyjna? Już pomijając, że trudno jest kogoś nauczyć myślenia. Za darmo go obrzucisz odblaskami to i tak peirdzielnie w kąt, bo po co mu to. Dostałby mandat, to by się nauczył prędzej, tylko kto widział radiowozy krążące po takich wioskach?
    NA takich wioskach zabitych dechami policaje jeżdżą często - uwierz...

A co do odblasków... hmm bez komentarza
    Wczoraj taki przypadek MADKI, która nie interesuje się swoim dzieckiem..
    U młodego (brata o kilkanaście lat młodszego) przyszedł kolega z papcia jakieś 2km... godzina 17 ciemno jak w.... I Cisza, ani nikt po niego nie przyjechał, ani odblasków nie miał, kompletnie nic - pójdzie sam powiedział... Odwiozłem delikwenta bo droga dość ruchliwa, a widoczny kompletnie na drodze by nie był..

Za największego wroga ludzie mają tego, kto mówi im prawdę // Platon.

Była Marea 2.4TD HLX 125KM '98r
    Była Marea 2.4JTD ELX 131KM '99r
    Była 166 2.4JTD 10v 150KM '03r
    Jest 166 2.4JTDm 20v 175KM @ 228KM 458Nm by @sdero '04r

Masz problem z autem ? Chcesz usunąć klapy wirowe, DPF bądź EGR ?
    Zrobić kompleksową diagnostykę ?
    Wymiany rozrządów/eksploatacja i remonty silników ?
    Załatwimy nawet programowo !

Zapraszam na nasz warsztat.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Seat

Domyślnie

Najgorsza sytuacja to podczas opadów deszczu i dużego ruchu osoba idąca ubrana na czarno jest praktycznie nie widoczna w nocy