Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90
    Użytkownik Rowerzysta
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL

Domyślnie

Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Chyba żartujesz. Inflacja sprawia ze predzej czy pozniej stopy procentowe zostana podniesione, sprobuj wziac teraz kredyt na rozwoj dzialalnosci i sprobuj przewidziec rate po podniesieniu stóp procentowych.

O pozostalych skutkach inflacji to juz nawet szkoda mówić.
    Przecież mamy inflację na poziomie rocznym 2.6 czyli prawidłowo.Przecież deflacja, albo niższa inflacja powodują stagnację rynku.A to,że lada dzień bedziemy mieli hiperinflację to słyszę już od 4 lat.Podejrzewam,że inflacja nieco wzrośnie z prostego powodu-obecna recesja min. w Niemczech.I nie sądze,żeby jakakolwiek partia rmiała na to wpływ

› Więcej...: Polska w ruinie.

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    dlatego stymuluje się popyt na całym świecie.
    Najpierw trzeba mieć fundusze i rozwinięty kraj ze swoja prężna gospodarką, myślą techniczną, innowacjami a dopiero później można rozdawać socjal. U nas jest odwrotnie...

Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Ja tam wole wysoki popyt
    Efekt 500+ był widoczny tylko chwilowo tj. przez kilkanaście miesięcy, co było przewidywalne. Proponuje zerknąć na dane największych dystrybutorów żeby się przekonać.

Poza tym jeśli ktoś uważa, że stymulowanie gospodarki na zasadzie jednym zabrać, drugim dać żeby wydali na konsumpcję, jednocześnie powodując ręcznym sterowaniem wzrost cen, to jest to delikatnie pisząc "przykre".
    Pomijam już fakt, że głupie społeczeństwo wierzy, iż rozdawanie pieniędzy nie jest próbą kupienia wyborców, tylko chęcią pobudzania gospodarki.
    Ostatnio edytowane przez piorek ; 16-10-2019 o 10:57

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał piorek Zobacz post
    Poza tym jeśli ktoś uważa, że stymulowanie gospodarki na zasadzie jednym zabrać, drugim dać żeby wydali na konsumpcję
    To jest akurat pół biedy. Jeśli równocześnie wydaje się na inwestycje, i na konsumpcję, bo się ma na to kasę, to nie jest tak źle, ale jeśli zamiast na inwestycje, wydaje się na konsumpcję, to jest to jest to chwilowe pompowanie, a nie żadna stymulacja.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Przecież mamy inflację na poziomie rocznym 2.6 czyli prawidłowo.
    Z tendencją wzrostową (prognozy na przyszły rok mówią o 3,5%, a nie wiadomo co nam pis jeszcze wymyśli w kwestii podatków i rozdawnictwa), a nie zapominajmy o sztucznie utrzymywanych cenach prądu. Jak w końcu wprowadzą podwyżki do oczekiwanego poziomu, to inflacja poszybuje. Jeśli sytuacja się utrzyma, to podwyżki stóp procentowych są nieuniknione.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    To jest akurat pół biedy. Jeśli równocześnie wydaje się na inwestycje, i na konsumpcję, bo się ma na to kasę, to nie jest tak źle, ale jeśli zamiast na inwestycje, wydaje się na konsumpcję, to jest to jest to chwilowe pompowanie, a nie żadna stymulacja.
    Masz rację, użyłem uproszczenia, gdyż wiadomo jak to u nas wygląda. Zresztą wyżej napisałem, że efekty rozdawania socjalu przez pis były widoczne w gospodarce tylko chwilowo.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Mój kolega przedsiębiorca mówi że biedacy nie mogą mieć za wysokich dochodów bo za mało zostaje jemu ,najlepiej żeby pracowali za miskę ryżu w tedy on będzie bogaty a nie tak jak teraz,
    hołota dostała 500+ i on musi rezerwować hotel z wyprzedzeniem bo brakuje miejsc a i wycieczki zagraniczne podrożały a wolał by odpoczywać bez dzieciarni i mnóstwa rodzin.
    A może dało by się pogodzić bogacenie się przedsiębiorców i godne życie ich pracowników.
    Poprzednicy sprzedali pracowników jako najtańszą siłę roboczą w Europie i mimo planowanego podniesienia najniższej krajowej i tak będziemy mieli najtańszych pracowników.
    A co do rozwoju to należy rozwijać fabryki a nie sprzedawać np. wodociągi w Gdańsku gdzie wiadomo że to jest monopolista.
    A może w myśli Balcerowicza sprzedać Orlen lub Grupę Azoty bo przecież prywatne będzie bardziej wydolne, zresztą Grupę Azoty próbowali przejąć Rosjanie myślicie że było by taniej i lepiej.
    Punk widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Ostatnio edytowane przez gucio1960 ; 16-10-2019 o 12:09 Powód: u

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    Alfa Spider 3.0 V6 12v

Domyślnie

Nie znasz podstawowych zasad ekonomii, powtarzasz tylko w kółko teksty i slogany partii rządzącej.
    Czy uważasz ze sztuczne podnoszenie pensji minimalnej spowoduje iż przedsiębiorcy zarobią mnie, obywatele więcej, a ceny będą takie jak były?
    Nie wiesz, że pensja rośnie wraz z poziomem technologicznej i wprowadzanymi innowacjami a nie odwrotnie?

Chcesz żeby ludzie rzeczywiście zarabiali więcej - niech więc rząd zacznie inwestować w przemysł, we własne technologie, patenty, natomiast nic z tego się aktualnie nie dzieje.

Jeśli ktoś chce więcej zarabiać to polecam najpierw skończyć dobrą szkołę, później znaleźć pracę, starać się, awansować albo prowadzić własny biznes,a nie liczyć na socjal od państwa. Problem w tym, że dużej części ludzi w Polsce najzwyczajniej nie chce się starać, pracować, wziąć sprawy w swoje ręce - liczą tylko na kasę od Państwa.
    Socjal ten nie jest płacony tylko z podatków przedsiębiorców ale wszystkich, łącznie z pracownikami etatowymi.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta

Domyślnie

Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Media propagandowe na pewno wytłumaczą to wyborcom tak, że matrix pozostanie matrixem, a wina Tuska będzie jeszcze większa. Po tych wyborach przestałem wierzyć, że ktokolwiek z grupy 43% cokolwiek w tym kraju zauważy. Prędzej ci co pracują i finansują te wszystkie 500 plusy wyjadą w pi...u stąd zostawiając 43% wraz z ich liderami w czarnej d...ie niż ktokolwiek z elektoratu "daj mi więcej to zagłosuję na ciebie" dojdzie do refleksji głębszej niż przegródka we własnym portfelu.
    Smutne. Jak inflacja podskoczy konkretnie, to zlikwidują podatek liniowy. I wtedy dopiero się zacznie. Oj... będzie się działo. Myślę, że wielu puszczą nerwy i zrobi się naprawdę ostro.

Co by nie gadać o słabej opozycji, to powiedzmy to sobie szczerze - to nie opozycja zagłosowała na PIS. Mamy duży odsetek społeczeństwa który ma w d..ie ten kraj i innych ludzi. Sprzedali swój głos temu, kto dał więcej. A co ich obchodzi inflacja? A co ich obchodzi, że innym trzeba zabrać, żeby im dać? Przecież im się należy. Niech ci "bogacze" co zap...ją po 12h dziennie podzielą się swoją kasą. "Sprawiedliwość" musi być, a "prawo" najlepiej mieć po swojej stronie.
    To co ? Niby każdy wybór inny od PIS jest lepszym wyborem? Nie bądź śmieszny, bo jak widzę Lewice to mi się płakać chce.

- - - Updated - - -

Nie znasz podstawowych zasad ekonomii, powtarzasz tylko w kółko teksty i slogany partii rządzącej.
    Czy uważasz ze sztuczne podnoszenie pensji minimalnej spowoduje iż przedsiębiorcy zarobią mnie, obywatele więcej, a ceny będą takie jak były?
    Nie wiesz, że pensja rośnie wraz z poziomem technologicznej i wprowadzanymi innowacjami a nie odwrotnie?

Chcesz żeby ludzie rzeczywiście zarabiali więcej - niech więc rząd zacznie inwestować w przemysł, we własne technologie, patenty, natomiast nic z tego się aktualnie nie dzieje.

Jeśli ktoś chce więcej zarabiać to polecam najpierw skończyć dobrą szkołę, później znaleźć pracę, starać się, awansować albo prowadzić własny biznes,a nie liczyć na socjal od państwa. Problem w tym, że dużej części ludzi w Polsce najzwyczajniej nie chce się starać, pracować, wziąć sprawy w swoje ręce - liczą tylko na kasę od Państwa.
    Socjal ten nie jest płacony tylko z podatków przedsiębiorców ale wszystkich, łącznie z pracownikami etatowymi.
    To że ceny pensja minimalna dwukrotnie wzrośnie nie znaczy że ceny towarów identycznie podskoczą, więc nie bajduż.

I skąd wieści że nie inwestujemy w nic? Tak swoją drogą, taniej jest korzystać z czyiś patentów niż wypracowywać swoje. Mówcie co chcecie, ale za mali jesteśmy żeby ratować świat ..

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Socjal ten nie jest płacony tylko z podatków przedsiębiorców ale wszystkich, łącznie z pracownikami etatoatowymi.
    A ja myślę że wielu przedsiębiorców już teraz płaci swoim pracownikom więcej niż minimum socjalnej ale nie oficjalnie za ich wiedzą by ominąć podatki czy uważasz to za prawidłowe działanie.
    Aby skończyć dobrą szkolę trzeba mieć odpowiedni poziom dochodów ,dochód kształtuje świadomość.
    Mi marzy się by było tak jak USA i tak powinno zacząć się dziać po upadku socjalizmu ale to jednak socjaliści rządzili przez większość czasu i przejmowali co lepsze kąski a resztę posprzedawali.
    Może przejedź się na ścianę wschodnią a nie pacz na wielkie miasta które się dobrze rozwijają i tam zacznij biznes, bo nawęd zachodni biznes omija ten teren i buduje zakłady na
    obrzeżach wielkich miast.
    Daleki jestem od rozdawnictwa ale gdy mam wybór miedzy Platformom która wiecznie mówiła że brakuje pieniędzy a Morawieckim który uszczelnił VAT i budżet się nie zawalił
    to wole zaakceptować 500+ i 13 emeryturę,może w przyszłości da to jakieś efekty.
    Nie unikniemy wyrównania cen z Europą i to wszystko idzie w tym kierunku.

Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Domyślnie

Cytat Napisał EduarDOOX8 Zobacz post
    To co ? Niby każdy wybór inny od PIS jest lepszym wyborem? Nie bądź śmieszny, bo jak widzę Lewice to mi się płakać chce.

- - - Updated - - -

To że ceny pensja minimalna dwukrotnie wzrośnie nie znaczy że ceny towarów identycznie podskoczą, więc nie bajduż.

I skąd wieści że nie inwestujemy w nic? Tak swoją drogą, taniej jest korzystać z czyiś patentów niż wypracowywać swoje. Mówcie co chcecie, ale za mali jesteśmy żeby ratować świat ..
    jak chlebek będzie kosztował z 15zł a euro 7zł to może wyborcy rozdawaczy cokolwiek pojmą...
    W opozycji do głupoty.

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM

Domyślnie

wątpię, pewnych ograniczeń nie przeskoczycz. A i tak to będzie wina Tuska