Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90
    Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Czy te osoby kupują mieszkania w stolicy lub w Krakowie chyba nie ,tu trzeba mieć grubszy portfel.
    No bardzo gruby, rzeczywiście Mam 31 lat, w zeszłym roku kupiłem sam spore mieszkanie (65m to spore na standardy stolicy) w Warszawie. Nie jestem resortowym dzieckiem (akurat prędzej bym sie bał, ze mi stary ukradnie z portfela niż dołoży), nie mam nawet studiów skończonych pełnych pracuje na etacie. A kredyt to spłacę w 10 lat max, zakładając, że będę go spłacał całkiem sam, i jakoś tam nie bieduje (poza końcem roku, kiedy państwo uznaje mnie za wielkiego bogacza i każe płacić 32% dochodowego).

A, zastanawiam się jeszcze nad kupnem drugiego mieszkania w celach inwestycyjnych. Po prostu od zawsze staram sie myśleć przyszłościowo, zamiast czekać na jakąś jałmużne od jaśniepanów

› Więcej...: Polska w ruinie.
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 17-10-2019 o 20:27
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Użytkownik Znawca
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

A Ty myślisz że, gdzie indziej na świecie ludzie kupują mieszkanie z oszczędności za 2 lata roboty.
    To nie te czasy ze ktos sprzedał buraki z pola i kupił mieszkanie w mieście...

O cenie mieszkania decyduje cena gruntu, materiałów, koszty projektu, koszt zatrudnienia pracowników. I td.
    W modelu rodziny 2+2 czesc mieszkan jest tez zwyczajnie dziedzicznych, ze tak powiem bez straty metrażu na głowę.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint

Domyślnie

Rozumiem że takich jak Ty jest dużo jakoś w statystykach GUS i urzędów skarbowych tego nie widać ,wystarczy popatrzyć ile osób płaci 32% podatek.
    Gratulacje że należysz do tej grupy

Użytkownik Znawca
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

W ukladzie dwa plus pies, z dochoami nawet na poziomie 3k na reke to 800 zlotych na glowe na kredyt hipoteczny to jest cos nie do przeżycia?

Tak mi sie przypomniało...

(...)

Pewnie byś chciał

Naftowe pola w ręku mieć

Nie robisz nic, a pełna kieszeń

Duża rzecz

Na cud chcesz czekać

To nie kino

Więc ty

Sam pchaj swój wózek pod górę

Bo po tej stronie nadziei

Jesteśmy wszyscy (...)
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 17-10-2019 o 21:55
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Rozumiem że takich jak Ty jest dużo jakoś w statystykach GUS i urzędów skarbowych tego nie widać ,wystarczy popatrzyć ile osób płaci 32% podatek.
    Gratulacje że należysz do tej grupy
    a ja nie uważam tego za żadne wielkie osiągniecie. No ok, są ludzie mniej i bardziej inteligentni, są wrodzone predyspozycje (chociaż znam kompletnych debili zarabiających lepiej ode mnie), ale 80% to po prostu dobre chęci, perspektywiczne myślenie, asertywność i o dziwo uczciwość (a przecież powinienem być złodziejem).

Milion razy miałem sytuacje, gdzie ktoś prosił mnie o wsparcie, i ja mówiłem, nie zrobie tego za ciebie, ale moge cie nauczyc, jak to zrobić. Zawsze odwracali się na pięcie. To jest wszystko w tym temacie. Jak ktoś woli być cwaniaczkiem, za którego ktoś inny zrobi robotę, przez co będzie mógł sie snuć przez resztę dnia po firmie, zamiast się czegoś nauczyć, chociaż nic go to nie kosztuje, to sorry, jak tu się pózniej dziwic, ze ludzie po 30 latach pracy nadal zarabiają grosze, skoro przez 30 lat na własne życzenie stali w miejscu?

Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie na wykształcenie się zbytnio nie patrzy, a cała masa wiedzy jest dostępna za darmo, to mnie to rozbraja. Za małolata kilkanaście lat temu nauczyłem sie htmla (całkiem sam, za darmo) i jakoś tak wyszło, ze komus znajomemu zrobiłem stronę www, się rozeszło, i natrzepałem z tego tyle kasy, że dla gówniarza to była fortuna. Nawet małpa by się tego nauczyła, tylko właśnie, małpa z chęciami

Dzisiaj gdyby mi sie posypała ścieżka kariery, i bym potrzebował kasy, to zamiast ogladać seriale i żłopać piwsko, to bym usiadł i całkowicie za darmo nauczył się programować.

Dlatego mnie to dziwi, jak ludzie jęczą, że w tym kraju nie da się zarobić. W tym kraju po prostu brakuje etosu pracy, zastępuje go etos cwaniactwa.

A ilu znam ludzi, którym nawet brakuje inicjatywy, żeby iść po podwyżkę, którą dobrze wiem, że by od ręki dostali, albo żeby w ciągu pół godziny znalezli lepszą pracę. Ale nie, po co coś zmieniać, niech będzie tak jak jest

- - - Updated - - -

Albo o, jakiś czas temu szukaliśmy kogoś z angielskim takim żeby dało się dogadać i excelem, niech będzie "zaawansowanym", czyli kilkanaście formuł, matematyka na poziomie gimnazjum i głową na karku, za grubo ponad średnią krajową.

i co? NIE MA !!!!! miesiace szukania

a to jest wiedza, którą można było wynieść z publicznej szkoły
    Ostatnio edytowane przez Tomtrz ; 17-10-2019 o 21:26
    Jaguar S-type 4.2 V8

ViP Rowerzysta Avatar b.piotrus
    Mieszka w
    Otmuchów
    Auto
    Na razie jakieś toczydło

Thumbs up

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    a ja nie uważam tego za żadne wielkie osiągniecie. No ok, są ludzie mniej i bardziej inteligentni, są wrodzone predyspozycje (chociaż znam kompletnych debili zarabiających lepiej ode mnie), ale 80% to po prostu dobre chęci, perspektywiczne myślenie, asertywność i o dziwo uczciwość (a przecież powinienem być złodziejem).

Milion razy miałem sytuacje, gdzie ktoś prosił mnie o wsparcie, i ja mówiłem, nie zrobie tego za ciebie, ale moge cie nauczyc, jak to zrobić. Zawsze odwracali się na pięcie. To jest wszystko w tym temacie. Jak ktoś woli być cwaniaczkiem, za którego ktoś inny zrobi robotę, przez co będzie mógł sie snuć przez resztę dnia po firmie, zamiast się czegoś nauczyć, chociaż nic go to nie kosztuje, to sorry, jak tu się pózniej dziwic, ze ludzie po 30 latach pracy nadal zarabiają grosze, skoro przez 30 lat na własne życzenie stali w miejscu?

Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie na wykształcenie się zbytnio nie patrzy, a cała masa wiedzy jest dostępna za darmo, to mnie to rozbraja. Za małolata kilkanaście lat temu nauczyłem sie htmla (całkiem sam, za darmo) i jakoś tak wyszło, ze komus znajomemu zrobiłem stronę www, się rozeszło, i natrzepałem z tego tyle kasy, że dla gówniarza to była fortuna. Nawet małpa by się tego nauczyła, tylko właśnie, małpa z chęciami

Dzisiaj gdyby mi sie posypała ścieżka kariery, i bym potrzebował kasy, to zamiast ogladać seriale i żłopać piwsko, to bym usiadł i całkowicie za darmo nauczył się programować.

Dlatego mnie to dziwi, jak ludzie jęczą, że w tym kraju nie da się zarobić. W tym kraju po prostu brakuje etosu pracy, zastępuje go etos cwaniactwa.

A ilu znam ludzi, którym nawet brakuje inicjatywy, żeby iść po podwyżkę, którą dobrze wiem, że by od ręki dostali, albo żeby w ciągu pół godziny znalezli lepszą pracę. Ale nie, po co coś zmieniać, niech będzie tak jak jest

- - - Updated - - -

Albo o, jakiś czas temu szukaliśmy kogoś z angielskim takim żeby dało się dogadać i excelem, niech będzie "zaawansowanym", czyli kilkanaście formuł, matematyka na poziomie gimnazjum i głową na karku, za grubo ponad średnią krajową.

i co? NIE MA !!!!! miesiace szukania

a to jest wiedza, którą można było wynieść z publicznej szkoły
    Nic dodać nic ująć
    AR 156 2,4JTD 2000r- czarna- NERO FUOCO- sedan- cóż była, jaka będzie następna? czas pokaże

Użytkownik Maniak resoraków

Domyślnie

.....tymczasem Trump zdradził Kurdów i wycofał wojska. Już ich Turki grillują.
    Tak samo skończy sie zagraniczna polityka PIS, póki u steru jest ekipa Trumpa.
    Ktoś da więcej albo nie zapłaci ile trzeba i USA zwiną żagle.
    Zagraniczna polityka transakcyjna: tak fachowcy określają obecny kurs administracji USA.
    W kilka dni Amerykanie mogą zniknąć z Polski i będzie nas bronic weekendowe wojsko, czyli terytorialsi macierewiczowscy. Jedna kompania Specnazu wykończy ich wszystkich, nie wyjmując fajek z ust.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    156 1.8 i GT3.2 Q2

Domyślnie

Przecież to już widać że oni nie zamierzają nas bronić- wystarczy tylko przeanalizować rozmieszczenie wojsk amerykańskich w Europie. Z tych samych względów wycofali się z tarczy antyrakietowej u nas (pamiętnego 17 września). Naiwni jeszcze wierzą, że jak im już tyle zapłaciliśmy za stare rakiety czy samoloty, to na pewno nas nie zostawią. A przecież już to zrobili w czasie II wojny. Po wojnie zostały podpisane odpowiednie podziały Europy, ich naruszenie może spowodować nawet wybuch III wojny, bo Roja ma broń atomową, tego USA nie będzie przecież ryzykowało. U nas się zmieniło, bo Rosjanie sami się od nas wycofali, ale gdyby chcieli wrócić do stanu sprzed "pierestrojki", to USA nie kiwnie palcem. Kurdowie też myśleli że są "silni przez sojusze".

Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

https://www.bankier.pl/wiadomosc/MFW...E-7757060.html

I tak mi się to wydaje optymistyczna prognoza. 3,5% to będzie z miejsca, jak ceny energii zostaną odblokowane.
    Jaguar S-type 4.2 V8

Użytkownik Znawca
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    https://www.bankier.pl/wiadomosc/MFW...E-7757060.html

I tak mi się to wydaje optymistyczna prognoza. 3,5% to będzie z miejsca, jak ceny energii zostaną odblokowane.
    Patrzac po mieszkaniach, cenach artykulow spozywczych i td to juz teraz 'rok do roku' mamy 5%.

Ceny pradu, dalszy naplyw pustego pieniadza, wzrost kosztow zatrudnienia i td... za rok bedzie sporo wieksza inflacja niz teraz.