Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie 2-3 dniowa jazda próbna

Cześć

Kiedy przymierzałem się do zakupu samochodu, to byłem w kilku salonach na jazdach próbnych. Bardzo zależało mi, żeby móc przetestować auto dłużej niż godzinna jazda z doradcą po wyznaczonej trasie, gdzie doradca cały czas nas zagaduje, a natłok bodźców jest tak duży, że na drugi dzień już nie pamiętamy właściwie jak to auto się prowadziło.

Chciałbym mieć możliwość użytkowania takiego auta przez 2-3 dni zanim podejmę decyzję o zakupie, żeby móc go poużywać tak jak zamierzam to robić docelowo - pojechać nim rano do pracy, żeby sprawdzić spalanie w korku i możliwości systemu audio. Po pracy polecieć w krótką trasę i sprawdzić wygłuszenie czy spalanie w trasie. Ocenić prowadzenie, system infortainment, wygodę foteli, ergonomię, zawieszenie, ilość miejsca, pracę skrzyni, czy defekty, na które zwracają uwagę ludzie na forach - wiecie o co chodzi.

Odwiedziłem w tym celu kilku dealerów (BMW, Audi, Mercedes, Alfa Romeo). Każdy z nich twierdził, że jazda testowa trwa około 1h i nie użyczają samochodów klientom. Jedynie sprzedawca w AR, powiedział, że może dać mi auto rano i do wieczora mogę z niego korzystać, ale wciąż musi to być jeden dzień roboczy. Pech chciał, że kilka dni póżniej będąc na serwisie AR w poniedziałek rano, przyszedł starszy Pan, rzucił kluczyki na stół i powiedział "Oddaje samochód po weekendzie tak jak byliśmy umówieni" i odszedł - nie wypełniali żadnych dokumentów więc nie mogło to być auto zastępcze.

Jestem pewien, że jest możliwość otrzymania samochodu na dłużej niż jeden dzień i jestem pewien, że nie jeden z Was z takiej możliwości skorzystał przed zakupem. Jestem w stanie nawet zapłacić za to kilka groszy (np. tak jak auto zastępcze BMW 5zł/h) no bo koszty paliwa to wiadomo, że sam pokrywam.

Obecnie interesuje mnie możliwość porównania A35 i m135i a za kilka tygodni pewnie również CLA35 m235i.

Myślę, że na moją niekorzyść działa również fakt, że jestem dość młodą osobą i nie każdy sprzedawca traktuje mnie poważnie - np. kiedy byłem zdecydowany na zakup m140i, ale czekałem na możliwość udostępnienia jednej sztuki na jazdy próbne, to doradca zwodził mnie przez 2 miesiące, że auto jeszcze nie jest zarejestrowane, potem że lata jako zastępcze, potem że inny klient ma, itd aż w końcu model wycofano ze sprzedaży...

Chciałbym dowiedzieć się od Was czy macie jakieś metody, do kogo uderzać, co mówić, żeby salon udostępnił nam egzemplarz demo/prasowy na około 2-3 dni?
    Mistrzem gadki nie jestem, więc raczej nikogo nie oczaruje, a nie chce też wychodzić na Janusza, który chce pojeździć czyimś autem...

› Więcej...: 2-3 dniowa jazda próbna

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Jeżeli masz już auto danej marki, serwisujesz je itd, to nie ma większego problemu z dostaniem auta zastępczego na dzień, czy dwa.

Jeśli i tak planujesz płacić za wypożyczenie auta, to skorzystaj z wypożyczalni która ma model, który Cię interesuje.

Tak dla ludzi z ulicy to nikt nie będzie pożyczał auta, to chyba oczywiste, w Polsce byłoby jak z tą promocją w Lidlu Tłumy chętnych, żeby sobie pojeździć autem za 200 tys płacąć 5 zeta za godzinę
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rafal2188
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Giulietta QV

Domyślnie

Z takim użyczeniem samochodu spotkałem się osobiście tylko raz - Salon Mazdy w Zabrzu.
    Spisałem umowę i dostałem auto na 2 dni - jedyny koszt to paliwo.
    Jak dopytywałem o podobną usługę w innych salonach to patrzyli na mnie jak na ...

Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Mieszka w
    Mordorze na Domaniewskiej
    Auto
    Megane III RS

Domyślnie

Szary człowiek z ulicy ma szanse bliskie 0 na takie wypożyczenie. Ale po "znajomości" takie auta na weekendy to norma
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson

Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

Użytkownik Rowerzysta
    Auto
    signiore Giuseppe Busso

Domyślnie

A co ty chcesz testować 3 dni,przecież to nie statek kosmiczny tylko auto, jeden dzień ci nie wystarczy ? Chyba, że masz chytry plan na wycieczke po kraju