Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005r. BLU DIGIONE

Exclamation Laptop do codziennego użytku

Witam, jestem na etapie poszukiwań laptopa do codziennego użytku, bez żadnych gier i tego typu rzeczy, zwykle przeglądanie internetu. Wpadł mi w oko taki egzemplarz:
    https://allegro.pl/oferta/ultrabook-...w10-8346052004
    Jakieś opinie? Coś doradzicie?

› Więcej...: Laptop do codziennego użytku

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zenonzlasu
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 1.8 TS 144 KM |Laguna II Ph II 2.0 16V

Domyślnie

Jeśli czternastocalowy ekran i tylko dwa porty USB nie będzie przeszkodą, to jest całkiem OK. Naklejki na klawiaturze - OK, idzie przywyknąć. Metalowa obudowa, nowa bateria, 8 GB RAMu, spoko. W tych pieniądzach nie wyrwiesz raczej nic nowego o podobnych parametrach. Plus matowa matryca, więc nie będzie odbłysków od słońca.
    Możesz poszukać poleasingowców klasy A/A- o podobnych parametrach,a nieco większym ekranie np. tutaj: https://amso.pl/pol_m_Poleasingowe_L...raits%5B59%5D=

Choć z tego co widzę, sporo z nich jest bez systemu. Jeśli lubisz Linuksa, albo sobie z tym poradzisz, to tez można przemyśleć.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 20-10-2019 o 13:57

Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM 2005r. BLU DIGIONE

Domyślnie

Zastanawiam się właśnie czy 14 cały będzie ok, dwa porty USB nie przeszkadzają. Ewentualnie coś takiego?
    https://allegro.pl/oferta/akoya-p664...n10-8244175005

Zależy mi też właśnie żeby już był Windows 10

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Zenonzlasu
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 156 1.8 TS 144 KM |Laguna II Ph II 2.0 16V

Domyślnie

Ten Akoya też bardzo w porządku. Porównałem z tymi poleasingowymi z amso.pl, no i ten ma lepsze parametry za tę cenę (lepszy CPU, i5 4200U pomimo tej samej liczby rdzeni, co i520M, jest od niego znacząco szybszy), do tego dedykowana karta graficzna i dwa dyski twarde. Plus prestiżowa złota obudowa .
    Ekran 15,6'' to taki standardowy laptopowy ekran, dla mnie osobiście wszystko niżej tej wielkości jest niekomfortowe do czytania. Jest jeszcze kwestia rozdzielczości, tutaj wg opisu jest 1366x768, czyli też standard; niektórzy marudzą, że jest zbyt niska, ale IMO jest OK. Są lapki, gdzie do 15,6'' idzie już rozdzielczość Full HD, ale wtedy wszystko jest malutkie i czasem nawet ciężko trafić myszą w jakiś przycisk, czy ikonkę . Generalnie jak z tym powyższym - za te pieniądze ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Przymierz się w jakimś sklepie typu Media Markt do 14 cali, czy będzie to komfortowe dla Ciebie. Jeśli ma być to domowy laptop i nie zależy Ci na wysokiej mobilności to celował bym mimo wszystko w co najmniej 15,6".

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Giulia Veloce TI

Domyślnie

Cytat Napisał FXX Zobacz post
    ...celował bym mimo wszystko w co najmniej 15,6".
    Co najmniej 15.6? do codziennego użytku? Chyba żartujesz...
    Maksimum to 14", ale tylko pod warunkiem, że będzie miał wąskie ramki jak Matebook 14. Jeżeli nie, to 13" w zupełności wystarczy do wszystkich zastosowań jeżeli nie zamierzasz na nim grać. Po co Ci 15 calowy kloc, albo i większy. Sam niedawno Sprzedałem 15" XPSa 4K, żeby kupić 13" MBP bo nie był mi potrzebny tak duży ekran do niczego. Nawet noszenie z biurka na łóżko irytowało, bo kaszty cal to dodatkowy kilogram.
    Jedyny argument przemawiający za kupnem 15" a nie 13" to cena - laptopy 15" są po prostu tańsze od ich 13" odpowiedników.

Użytkownik Świeżak
    Mieszka w
    Karniowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 SW 2,4jtd, jest alfa romeo 147 1,9 jtdm 16v 150km, alfa romeo 159 2.4jtdm q-t

Domyślnie

Jak ci nie przeszkadza używany, to polecam dell latitude e6530
    http://lab-kuzniewski.pl/dell-latitu...ncerny-potwor/
    Ostatnio taki wyrwalem za 750zl z Windowsem 10 oryginalnym. Matryca Full hd matowa, i5, 8ramu, dodatkowa karta graficzna i dysk 500gb i z torba.
    Jednak polecam wymienić dysk na ssd, co uczyniłem i śmiga jak szalony. Trochę masywny ale wykonanie bardzo ok. Wkoncu klasa biznes. Są też 14cali. Tylko trzeba poszukać w dobrej cenie o parametrach jakie będą nam odpowiadać

Użytkownik Znawca Avatar FXX
    Mieszka w
    Wieluń/Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm SW/ Alfa Romeo MiTo 1.4 16V

Domyślnie

Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    Co najmniej 15.6? do codziennego użytku? Chyba żartujesz...
    Maksimum to 14", ale tylko pod warunkiem, że będzie miał wąskie ramki jak Matebook 14. Jeżeli nie, to 13" w zupełności wystarczy do wszystkich zastosowań jeżeli nie zamierzasz na nim grać. Po co Ci 15 calowy kloc, albo i większy. Sam niedawno Sprzedałem 15" XPSa 4K, żeby kupić 13" MBP bo nie był mi potrzebny tak duży ekran do niczego. Nawet noszenie z biurka na łóżko irytowało, bo kaszty cal to dodatkowy kilogram.
    Jedyny argument przemawiający za kupnem 15" a nie 13" to cena - laptopy 15" są po prostu tańsze od ich 13" odpowiedników.
    Nie, nie żartuje.
    Do codziennego domowego użytku mam 17 calowego lapka i nawet 15 cali mnie już irytuje w użytku. 14 cali, a tym bardziej 13 cali w domu nie ma dla mnie racji bytu - jedyna zaleta to masa, która w domu w niczym mi nie przeszkadza. Innych plusów nie widzę w takim maleństwie, a użytkowanie tak małego ekranu jest dla mnie tylko katorgą.
    Gdyby się liczyła mobilność to owszem, ale wtedy wolę tablet 10 cali z dodatkową klawiaturą fizyczną i jednocześnie dodatkową baterią.

Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    159 V6 '06

Domyślnie

Do codziennego i wygodnego użytku minimum 15.6". 14" będzie bardziej męczył, chyba że użytkownikowi zależy na małej masie i wymiarach, np. w celu wygodnego transportu. A jeśli laptop stoi na biurku to ja bym celował w 17" i dużą rozdzielczość.

- - - Updated - - -

Cytat Napisał r0bertos Zobacz post
    Zastanawiam się właśnie czy 14 cały będzie ok, dwa porty USB nie przeszkadzają. Ewentualnie coś takiego?
    https://allegro.pl/oferta/akoya-p664...n10-8244175005

Zależy mi też właśnie żeby już był Windows 10
    Zauważ, że laptop miał przygodę. Był co najmniej rozbierany i źle złożony - spasowanie prawej strony.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Tak jak generalnie uważam, że nie ma co kupować drogiego laptopa do domu, bo za 2 lata i tak będzie stary, to jednak z taką chińszczyzną to bym nie przesadzał Jednak jakościowo ta tandeta odstaje od markowego sprzętu, i już pomiająjąc baterie, to mało wydajne chłodzenie (w lato, czy po prostu w łóżku będzie zwyczajnie parzył), słabe matryce, klawiatury, problem z częściami zamiennymi itp. W takim przedziale cenowym może jednak lepiej by było iść w używany markowy sprzęt (może bez przesady z biznesowymi dellami, bo one nawet używane się cenią).

Jeśli ma być całkowicie stacjonarny, to 17 cali nie jest żadnym przegięciem, szczególnie, że wcale nei są droższe od małych.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była