Strona 1 z 20 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 197
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Auto
    Kotek XE

Lightbulb Czas epidemii - zmiany zachowań, obawy, przypuszczenia - co kto chce

Ciekawi mnie jak epidemia wpływa na nasze nawyki, zachowania... cokolwiek ktoś ma do powiedzenia chętnie przeczytam

żeby od czegoś zacząć - jak się zabezpieczacie i czy w ogóle np podczas zakupów w sklepach, jakieś szczególne zachowania, środki ostrożności?

prosiłbym tylko o nie pisanie o partiach politycznych i sieciach 5G

› Więcej...: Czas epidemii - zmiany zachowań, obawy, przypuszczenia - co kto chce
    ...

Użytkownik Rowerzysta Avatar Jambo
    Mieszka w
    wyspy
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD 16V -195HP

Domyślnie

Po prostu myć ręce i nie dotyać twarzy w czasie zakupów .
    Ja coraz bardzie przychylam się do tego że to jest lekka przesada . Miało być śmiertelność 3 do 5% teraz wychodzi że jest poniżej 1%.
    pozdro

Użytkownik Znawca Avatar Tomtrz
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar

Domyślnie

Największa zmiana to 100% home office. Wygonili mnie jeszcze przed rzadowymi zaleceniami i taki stan trwa do dziś. Nie lubie regularnie pracować w domu, ale jakoś się przyzwyczaiłem. Tym co mają stado gówniaków - współczuję

Osobiście ja tam się nie obawiam, nie jestem w grupie ryzyka, ani nie mam kogo w tej grupie zarazić. Na początku to akurat przez 3 tygodnie żyłem praktycznie w zamknięciu, bo byłem bez auta, a komunikacji publicznej wolałem jednak unikać. To był dramat jakiś.

Obecnie to jedynie staram się unikać dużych grup ludzi, i standardowo myjemy rączki i nie dotykamy japy. W maseczki raczej sie nie wkręcam, założe jak muszę i nie chce ludzi niepokoić. Jak ktoś pali e-papierosy to sobie może zobaczyć ile dają te szmaciane maski, które nosi 99% ludzi. Nic.

Brak ruchu wpłynął na kondycje, a nie będę biegał w masce, bo się uduszę. To chyba największy minus.

No i są plusy, z nadmiaru czasu w końcu udało mi się wprowadzić jakiś sensowny reżim w nauce gry na gitarze, i nauczyłem się więcej niż przez 3 lata okazjonalnego sięgania po wiosło.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.

Domyślnie

Ta u mnie nauczyli sie grać na okulele i teraz poszła w ruch gitara.
    Przybyło mi 4 kgCzas epidemii - zmiany zachowań, obawy, przypuszczenia - co kto chce ale koszę trawę dwa razy częściej niż zwykle to może nie przybędzie więcej.
    Wakacje bez planów
    Wizyta w sklepie to prawie sprint Czas epidemii - zmiany zachowań, obawy, przypuszczenia - co kto chce
    Zero kontaktów ze znajomymi itd.
    Dozowniki w sklepach powinny być już dawno bo ludzie to fleje
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT

Domyślnie Czas epidemii - zmiany zachowań, obawy, przypuszczenia - co kto chce

Wkurzają mnie problemy z urzędami, krócej pootwierane sklepy, ludzie którzy w dupie mają obostrzenia.. choćby dziś w kwiaciarni ludzie stali sobie na plecach jakby nigdy nic.

Wszędzie godziny otwarcia nie uaktualnione. Jedziesz i odbijasz się od drzwi bo zapomnieli albo maja w 4 literach.

Sprawy urzędowe praktycznie nie załatwiane.. za 2 standardowych tygodni oczekiwania na mapę do celów projektowych czekam juz prawie 10 tygodni i starostwo ma to gdzies..
    co Ci ludzie tam teraz robią?

Epidemia idealna wymówka do nieróbstwa.. co zrobią z nawałem wniosków po epidemii?
    Palec w dupke i może kiedyś to przerobimy?
    A mieli idealna okazje aby nadrobić zaległości żeby być na bieżąco.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez omen ; 27-05-2020 o 19:53

Auto
    Kotek XE

Domyślnie

u mnie jak u Omena, wkurza mnie olewanie obostrzeń, osobiście nie muszę spotykac wielu ludzi ale obawiam się zakupów, zredukowałem je do minimum, żadnego
    łażenia po galeriach, tylko spożywcze co 7 a nawet 10 dni, na zakupy kupiłem maskę do snorkelingu zaopatrzoną w medyczny filtr wirusobójczy, nie jest to rozwiązanie
    najwygodniejsze ale zabezpiecza pewnie co najmniej 100x bardziej niż przyłbica z maseczką czy osobno dowolna konfiguracja

przechodziłem też kwarantannę po powrocie do PL 25 marca, zniosłem ją nadzwyczaj dobrze, zero problemów
    podczas kwarantanny przechodziłem tez test po decyzji powiatowego inspektora sanitarnego, uzyskanie decyzji o teście... powiem tak
    - dla wytrwałych test ze względów bezpieczeństwa w środku nocy w szpitalu jednoimiennym, konieczność opuszczenia miejsca kwarantanny,
    cyrk proceduralny z uzyskaniem zgody Policji na opuszczenie miejsca... udało się ale procedur prostych i szybkich brak

dobrze że nie ma zapaści respiratorowej, zdrowia dla wszystkich
    ...

Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest

Domyślnie

U mnie poza wyjściami "na miasto" to nie zmieniło się nic Chodzę na zakupy tak samo jak wcześniej, do pracy tak samo tylko wyjścia ze znajomymi do Escape roomu czy na bilard nie ma. Za to udaje się odłożyć dużo więcej kasy niż jak wszystko było pootwierane.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.

Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic

Domyślnie

Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    u mnie jak u Omena, wkurza mnie olewanie obostrzeń, osobiście nie muszę spotykac wielu ludzi ale obawiam się zakupów, zredukowałem je do minimum, żadnego
    łażenia po galeriach, tylko spożywcze co 7 a nawet 10 dni, na zakupy kupiłem maskę do snorkelingu zaopatrzoną w medyczny filtr wirusobójczy, nie jest to rozwiązanie
    najwygodniejsze ale zabezpiecza pewnie co najmniej 100x bardziej niż przyłbica z maseczką czy osobno dowolna konfiguracja
    W masce do snoreklingu chodzisz?... Słuszna koncepcja, ale może...

...może pójdziesz krok dalej i przetestujesz coś takiego jak na zdjęciu?

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

Auto
    Kotek XE

Domyślnie

dziękuję uprzejmie za propozycję ale czuję się wystarczająco zabezpieczony przed tymi cichymi roznosicielami wg których epidemii/wirusa nie ma
    - przez tą godzinę w tygodniu maska z filtrem w zupełności mi wystarczy

ale może sam to załóż jeśli uważasz że solidna ochrona twarzy to zbyt mało

od jutra jakaś połowa społeczeństwa powinna być szczęśliwa - w końcu bez masek
    ...

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD

Domyślnie

Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    Ciekawi mnie jak epidemia wpływa na nasze nawyki, zachowania... cokolwiek ktoś ma do powiedzenia chętnie przeczytam

żeby od czegoś zacząć - jak się zabezpieczacie i czy w ogóle np podczas zakupów w sklepach, jakieś szczególne zachowania, środki ostrożności?

prosiłbym tylko o nie pisanie o partiach politycznych i sieciach 5G

Jestem kierowcą międzynarodowym główne trasy Hiszpania (głownie Madryt), nie zabezpieczam sie wogóle i nie zachowuje żadnych środków ostrożności. Jestem zdrowy i wszyscy z którymi mam kontakt również tak jak i 160 kierowców w firmie. W Hiszpanii jestem co tydzień
    Teraz pewnie sie dowiem jaki jestem nieodpowiedzialny
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 30-05-2020 o 14:24