Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 70
    Użytkownik Maniak resoraków
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest

Domyślnie

Cytat Napisał alfistajtd Zobacz post
    Poza tym nie napisałem, ale to bardzo bogobojni ludzie. Na przypieczętowanie transakcji dostałem od nich święty obrazek.
    Po im napisz że kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

› Więcej...: Niezadowolenie kupującego auto używane i żądanie odstąpienia od umowy
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.

Użytkownik Świeżak
    Auto
    Jeszcze Lancia, będzie Alfa?

Domyślnie

Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Dodałbym ostrzeżenie, że uznajesz te telefony za uporczywe nękanie i zgłosisz temat na policji.... Postaw się ostro. Powinni wymięknąć.
    Dzisiaj od rana, miałem jedno nieodebrane połączenie od niego. Zaraz zablokowałem kontakt. Po kilku minutach zaczął dzwonić z zastrzeżonego numeru w sumie osiem razy, taką serią. Po południu były kolejne dwa połączenia.
    Zanim zablokowałem go na poczcie elektronicznej, napisałem mu wiadomość żeby:
    - zaprzestał nękania
    - oczekiwał na odpowiedź z kancelarii prawniczej
    - przestał użytkować auto
    - udokumentował aktualny stan licznika
    - zabezpieczył starannie auto do czasu rozstrzygnięcia sporu.

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Zapisz ich numer na drzwiach kibla w jakimś klubie, skoro lubią rozmowy telefoniczne to powinni być zadowoleni
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Świeżak
    Auto

Thumbs up

Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Zapisz ich numer na drzwiach kibla w jakimś klubie, skoro lubią rozmowy telefoniczne to powinni być zadowoleni

świetny pomysł

Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzemol
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Mazda5 CR 2.0 143KM '06r | Mazda MX-5 NB 1.6 110KM '00r

Domyślnie

Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Albo na OLX coś w stylu "oddam telewizor za darmo"
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.0 53KM '99r (05.2012 - 05.2014)
    Suzuki Swift MK4 GLX 1.3 68KM '99r (05.2014 - 09.2016)
    Alfa Romeo 166 Q2 3.2 V6 240KM '04r (09.2016 - 11.2020)
    Mitsubishi Colt CJ0 1.3 75KM '00r (01.2018 - 08.2018)
    Mazda5 CR 2.0 143KM '06r (05.2018)
    Mazda MX-5 NB 1.6 110KM '00r (09.2020)

Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling

Domyślnie

Wow. Super pomysły. Taki poziom och ach. A może lepiej odebrać telefon i wyjaśnić sprawę. Przedstawić swoje stanowisko i spać bez bólu głowy?A nie spoglądać na telefon i nieodbierać nieznanych numerów.

Użytkownik Świeżak
    Auto

Domyślnie

[QUOTE=misiu7911;2273646]Wow. Super pomysły. Taki poziom och ach. A może lepiej odebrać telefon i wyjaśnić sprawę. Przedstawić swoje stanowisko i spać bez bólu głowy?A nie spoglądać na telefon i nieodbierać nieznanych numerów.[/QUOTE?

A Ty chciałbyś rozmawiać z talibem?

Udzieliłem mu odpowiedzi w mailu.
    Od dnia zakupu 18.09.2020 do dnia 28.10 2020 dzwonił i pisał sms-y. Odpowiadałem mu na jego powtarzające się niekiedy pytania.
    Za to że przekazałem mu swoją składkę zostałem tu uznany conajmniej za naiwniaka.
    Mam go jeszcze wspierać i otoczyć opieką pozakupową
    A może on wymyśli a co gorsza sprokuruje kolejne wady w zakupionym aucie?
    Adwokat zajął się sprawą i czekam na rozstrzygnięcie
    Ostatnio edytowane przez alfistajtd ; 23-02-2021 o 07:21

Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'

Domyślnie

Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Wow. Super pomysły. Taki poziom och ach. A może lepiej odebrać telefon i wyjaśnić sprawę. Przedstawić swoje stanowisko i spać bez bólu głowy?A nie spoglądać na telefon i nieodbierać nieznanych numerów.
    To na poważnie? Czy sobie robisz żarty z autora tematu?

Co tu wyjaśniać? Wyczuli, że czlowiek ugodowy, dał palec (OC) teraz chcą całą rękę.
    ... large brakes, turbos, alu rims, aero…everything large as if there was something small to compensate for.

Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling

Domyślnie

No to im wyjaśnić ze się skończyło i kontakt przez adwokata i koniec tematu.

Użytkownik Świeżak
    Auto

Domyślnie

Cd.
    Dzisiaj adwokat stwierdził, że nie będzie mnie narażał na koszty, angażując się w tę sprawę.
    Ułożył jedynie na szybko odpowiedź na maila od kupującego.
    Dopiero jak ewentualnie kupujący pójdzie do sądu, weźmie sprawę na poważnie.

Dla porównania i przypomnienia przytaczam pismo od kupującego.
    Poniżej moją odpowiedź sformułowaną przez adwokata.

OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY SPRZEDAŻY

W ślad za dotychczasowymi informacjami z mojej strony wobec Pana, z powołaniem na
    podnoszone w kontaktach z Panem wady pojazdu: uszkodzona klimatyzacja; uszkodzona skrzynia
    biegów – trudności, a niekiedy brak możliwości włączenia pierwszego biegu, bardzo duży hałas i wycie
    podczas pracy skrzyni biegów na biegu 3, 4, 5 i 6; uszkodzony akumulator; uszkodzone lusterka
    zewnętrzne, w oparciu o art. 560 § 1 Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (dalej: k.c.),
    odstępuję od umowy sprzedaży pojazdu _Lancia Delta_ (nr VIN: _ZLA844000010042285 ) i wzywam
    Pana do zapłaty należności pieniężnej w kwocie ___18750,00___zł (słownie: _osiemnaście tysięcy
    siedemset pięćdziesiąt złotych) wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie od dnia wymagalności do
    dnia zapłaty, tytułem zwrotu ceny pojazdu.
    Równocześnie, wzywam Pana do zapłaty kwoty _555,50 zł _ (słownie: pięćset pięćdziesiąt pięć złotych
    pięćdziesiąt groszy ), tytułem poniesionych kosztów rejestracji pojazdu i opłaty skarbowej.
    Łączna kwota poniesionych przeze mnie kosztów związanych z zakupem tego pojazdu: 19305,50 zł
    (dziewiętnaście tysięcy trzysta pięć złotych pięćdziesiąt groszy).
    Należność: 19305,50 zł (dziewiętnaście tysięcy trzysta pięć złotych pięćdziesiąt groszy)
    proszę przekazać w terminie 7 dni od daty odbioru niniejszego pisma na rachunek bankowy nr :........................
    prowadzony przez bank Santander.
    Informuję również, że nie korzystam z prawa zatrzymania pojazdu. Wnoszę również o wskazanie terminu
    i okoliczności, w których możliwe będzie dostarczenie Panu pojazdu, na pański koszt, zgodnie z art. 5612
    k.c.
    Niniejsze pismo proszę uznać za ostateczną próbę innego pozasądowego sposobu rozwiązania sporu w
    rozumieniu art. 187 § 1 pkt. 3 k.p.c.

Odpowiedź:

W związku z nadesłanym 20 lutego 2021 mailem z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy sprzedaży samochodu Lancia Delta, oświadczam co następuje.

Wszelkie oświadczenia związane z tą umową, zgodnie z obowiązującymi przepisami , powinien Pan kierować do mnie na piśmie, a więc nie mailem.

Proszę więc o nadesłanie swego stanowiska poczta zwykłą.
    Co do zasady, odnosząc się do treści tego maila, informuję, iż nie zgadzam się z Pańskim stanowiskiem. Brak jest podstaw do odstąpienia od umowy.

Przed zakupem pojazdu szczegółowo zapoznał się pan z jego stanem technicznym Miedzy innymi udał się Pan na stację kontroli pojazdów, gdzie samochód przeszedł stosowne badania techniczne. Uzyskał Pan również wydruk raportu zawierającego opis stanu technicznego pojazdu – ocena stanu stanu byłą pozytywna. Nie ukrywałem przed Panem żadnej okoliczności dotyczącej tego samochodu. Dodaje nadto, iż Pan kontaktując się ze mną w sprawie zakupu tego pojazdu a także będąc już na miejscu – oglądając samochód, sprawdzając również osobiście jego stan, doskonale był Pan zorientowany, jaki pojazd Pan kupuje, jakie są jego charakterystyki, czego się w nim można spodziewać. Nadto w chwili zakupu przez Pana pojazdu brak było usterek, o których Pan wspomina w piśmie, nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach miały powstać.
    Nadto nie są to wady uzasadniające odstąpienie od umowy.

Przyznam, że kusi mnie dodanie od siebie mocniejszego tekstu. Bardziej mi chodzi o to, że mimo wszystko chciałbym aby się opamiętał.
    Napisałbym mu, że mam skany jego SMS-ów, kopie całej historii serwisowej, kopie nadania przekazu pocztowego ze zwrotem składki OC.
    Filmik z prezentacji auta, jak również zdjęcie efektów wyczerpanego akumulatora.
    Również nadmieniłbym, że ich wizytę na stacji diagnostycznej też można udowodnić.
    Ale może lepiej zachować te argumenty na ewentualną sprawę?