Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Do posiadaczy BOXEROW

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Teraz zmieniła się szkoła- kiedyś standartem było, żeby grzac silnik jak najdłużej na wolnych obrotach, teraz instrukcje każą ruszać nawet w silny mróz nie później niż w 30 sek. po odpaleniu. Chodzi o to, że na wyzszych obrotach jest grubszy film olejowy, a współczesne oleje full- lub półsyntetyki dobrze smarują już w b. niskich temperaturach. :/
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  2. #22
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    Brawo Kaes, o to chodzi. O to chodzi.

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    ee tam panowie ja swoją bele odpalam na spokojnie, chwilkę poczekam niech się nasmaruje, niech zejdzie ze ssania to jest zima(mrozy) ciężko silnikowi, wszystko zamarznięte
    co z tego że od razu wystartuje jak daje gaz a auto i tak nie ma mocy nawet na 2500 obr. ciężko wejść bo się zamula.

    Jestem zdania żeby jednak auto na chwile przed startem odstało 2/4min i całkiem inna jazda.

  4. #24
    Kowalski
    Gość

    Domyślnie

    mnie nic nie zamula.... jade po prostu ostrożnie, nie cisnę gazu wyżej jak 2500, 2700. Przeczytaj co napisał Kaes: tak naprawde to szkodzisz troszke silnikowi)

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat3l Zobacz post
    ee tam panowie ja swoją bele odpalam na spokojnie, chwilkę poczekam niech się nasmaruje, niech zejdzie ze ssania to jest zima(mrozy) ciężko silnikowi, wszystko zamarznięte
    co z tego że od razu wystartuje jak daje gaz a auto i tak nie ma mocy nawet na 2500 obr. ciężko wejść bo się zamula.

    Jestem zdania żeby jednak auto na chwile przed startem odstało 2/4min i całkiem inna jazda.
    Zamulać Ci może zapchany katalizator- nie przerabia spalin ze wzbogaconej ssaniem mieszanki, co wynika z niskiej temperatury.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    nie, nie muli ale jak daje np: od 1200obr tak do 2500tys gazu to czuje że nie ma mocy to na 100% wpływ zimnej temperatury i nie rozgrzanego silnika żadne katalizatory postoje 2min i nie mam żadnych problemów oczywiście tylko na mrozach tak jest i przez te pierwsze 2 min wystarczy odczekać.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Temat generalnie jest nie do ogarnięcia przez przeciętnego zjadacza chleba i my to sobie tutaj możemy jedynie pospekulować a koniec końców i tak każdy zda się na jakiś swój autorytet
    No to ja jeszcze pospekuluję

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    hmmmm ciekawy temat... wieksze obciązenie nie... jazda nie jest większym obciązeniem niż stanie dla silnika pracującego... jazda na NISKICH obrotach oczywiscie...
    Oczywiście, że jest - praw fizyki nie da się oszukać. Na postoju silnik utrzymuje w ruchu jedynie parędziesiąt kg wirujących gratów, podczas jazdy musi jeszcze pokonać opory ruchu ponad tony żelastwa(a najpierw wprawić je w ruch).

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Obroty wiec beda wyższe, ale czytalem gdzies ze poziom 2500 do 3000 obrotow to jest poziom, jaki nie niszczy silnika nawet na zimnym oleju.
    Wiesz, równie dobrze ktoś sobie mógł wyznaczyć jakiśtam ogólny kompromis uwzględniając też ekologię i komfort kierowcy

    Cytat Napisał Kowalski Zobacz post
    Poza tym spójrz na wskaznik temperatury... barrrrrdzo wolno rusza, jak zimny silnik stoi i pracuje, prawda? a wiec silnik wykonuje prace ale wciąż jest ZIMNY.
    Oczywiście. Napisałem przecież, że w funkcji czasu nagrzewanie na wolnych wychodzi dłużej, natomiast podczas jazdy silnik kręci się szybciej, więc w sekundzie pracy wykonuje więcej obrotów też na zimno i (trzymając sie mojej wersji)pod większym obciążeniem niż na postoju. Coś za coś. Poza tym w czasie jazdy dochodzi jeszcze owiewanie rozgrzewającego się silnika przez lodowate powietrze.

    Cytat Napisał kaes
    Teraz zmieniła się szkoła- kiedyś standartem było, żeby grzac silnik jak najdłużej na wolnych obrotach, teraz instrukcje każą ruszać nawet w silny mróz nie później niż w 30 sek. po odpaleniu. Chodzi o to, że na wyzszych obrotach jest grubszy film olejowy, a współczesne oleje full- lub półsyntetyki dobrze smarują już w b. niskich temperaturach. :/
    No dobra, tylko kto zalewa silnik Alfy tymi nowoczesnymi olejami np. klasy 0W30?
    Poza tym jesteś pewny, że w instrukcji chodzi o trwałość silnika? A nie np o ekologię? Te powiedzmy 30s całkiem nieźle mi pasuje do czasu, po którym komp zaczyna czytac sondę. I wcale się nie czepiam, instrukcja to miejscami taki manifest producenta, napisana często tak by nikt się później nie czepiał, np. że samochód uciążliwy w eksploatacji zimą.

  8. #28
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Absolutnie nie ma nic w tym złego ani szkodliwego dla silnika, że auto sobie popiarduje na wolnych obrotach żeby się rozgrzać

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar kaes
    Dołączył
    02 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 145 1,4 bx 1995
    Postów
    787

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    No dobra, tylko kto zalewa silnik Alfy tymi nowoczesnymi olejami np. klasy 0W30?
    Poza tym jesteś pewny, że w instrukcji chodzi o trwałość silnika? A nie np o ekologię? Te powiedzmy 30s całkiem nieźle mi pasuje do czasu, po którym komp zaczyna czytac sondę. I wcale się nie czepiam, instrukcja to miejscami taki manifest producenta, napisana często tak by nikt się później nie czepiał, np. że samochód uciążliwy w eksploatacji zimą.
    Hm nie wiem, jak to sobie obliczyli konstruktorzy, ale wychodzi na to, że szybsze ruszenie z miejsca= szybsza praca pompy oleju=większe ciśnienie oleju=grubszy film olejowy=lepsze smarowanie=mniejsze zużycie silnika, niż parkotanie na wolnych obrotach.

    Tą wersję słyszałem już nieraz z różnych źródeł... I nie musi to być wcale kosmiczny olej o jakim piszesz, wystarczy półsyntetyk jak u mnie Valvoline Max Live... Dla mnie to olej w miarę nowoczesny, a jeździłem swego czasu jeszcze na Selektolu Specjal, mówi Ci to coś? Oczywiście nie Alfą tylko maluchem wtedy w marzeniach sennych nie przypuszczałem że będę mieć Alfę. I w tamtych czasach, w dobie gaźników obowiązywała zasada- Jak najdłużej na ssaniu i grzać silnik na postoju.
    Wziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum...Co to było? Takie szybkie i piękne?
    To 145 boxerek oczywiście!

  10. #30
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaes Zobacz post
    Hm nie wiem, jak to sobie obliczyli konstruktorzy, ale wychodzi na to, że szybsze ruszenie z miejsca= szybsza praca pompy oleju=większe ciśnienie oleju=grubszy film olejowy=lepsze smarowanie=mniejsze zużycie silnika, niż parkotanie na wolnych obrotach.
    Ta zasada obowiązuje raczej na rozgrzanym silniku na zimnym ciśnienie oleju na wolnych obrotach jest wystarczająco duże

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

Podobne wątki

  1. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  2. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez alfasound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 17:04
  3. [145] Szukam speca od boxerow z okolic ostrołęki!!!!!
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 23:36
  4. Do posiadaczy 145
    Utworzone przez QBA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-11-2007, 21:01
  5. do posiadaczy 1.9 jtd
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-05-2007, 16:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory