Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Alfa Romeo AlfaSud kompedium wiedzy.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Ponoć właściciel sprowadził auto do Polski na początku lat 90tcy dla syna. Jednak auto okazało się zbyt szybkie i synowi nigdy nie było dane nim jeździć.
    Dom jest na skarpie. Na taras na pierwszym piętrze można wejść / wjechać po mocno nachylonym terenie z którego to prowadziły jak mniemam spore drzwi balkonowe w których Sud się zmieścił .
    Zobaczymy.
    Jak jest z silnikiem 16V ? Podejrzewam, że po tylu latach nie kręcenia wałem boxer jest w kiepskim stanie ( a przynajmniej górne tłoki dawno nie widziały smarowania ). Dużo zabawy aby mieć te seryjne 136km na seryjnych gaźnikach ? Czy można przednią atrapę wymienić z lampami na okrągłe cztery światła ? Wychodziły w ogóle takie wersje z małymi tylnimi lampami, zderzakami chromowanymi i okrągłymi przednimi reflektorami ?

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    tam niema pod maską 16V, chyba że mówisz o wstawieniu? Co do silnika, to bym nie ryzykował i nie odpalał, tak jak piszesz nie wiadomo jak wał, tłoki, olej zapewne też już dawno stracił swoje właściwości. Jedyne co możesz w nim sprawdzić to tylko blachy i nic więcej, bo autem i tak się nie przejedziesz, patrząc na jego długi postój. Seryjnie to on ma chyba 90KM a w późniejszych wersjach 105KM i to wszystko, co w cale nie znaczy że to mało, zważywszy na jego wagę lekko ponad 800kg to i tak fajnie zapitala Wychodziły Sudy z okrągłymi lampami ale w późniejszych seriach, do twojego atrapy nie wsadzisz, wiązało by się to z wymiana błotników, bo mają inne zakończenia po atrapę. Ja bym nie uciekał od oryginału i zostawił tak jak jest.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Nie jestem osobą trzymającą się serii w 100%. Tak jak w GTV6, gleba, większe koła, większy silnik są moim zdaniem tylko na plus. Nie jest to już oryginał, ale auto jeździ dużo lepiej niż oryginał. Dlatego widział bym tu swapa na jednostkę z 33 1.7 16V. Gdyby to była Giulietta 3serii to już dawno była by u mnie, a tak to bez ciśnień, poczekamy co powie aktualny właściciel.

  4. #14
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfasud 5m
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam.
    Kompendium wiedzy na temat Alfasuda znajduje się na stronie " Tim's Alfasud Page". Ta strona bardzo mi pomogła w odbudowie mojego Afasuda.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof.s Zobacz post
    Witam.
    Kompendium wiedzy na temat Alfasuda znajduje się na stronie " Tim's Alfasud Page". Ta strona bardzo mi pomogła w odbudowie mojego Afasuda.
    Dodawałem link na pierwszej stronie tematu
    Ale skoro już się wychyliłeś, to może byś się pochwalił swoim Alfasud'em Może masz jakąś fotorelację z odbudowy

  6. #16
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał malin2k5 Zobacz post
    Dodawałem link na pierwszej stronie tematu
    Ale skoro już się wychyliłeś, to może byś się pochwalił swoim Alfasud'em Może masz jakąś fotorelację z odbudowy
    również z chęcią bym zobaczył a tak poza tym to jest jeden wystawiony, jednak jak dla mnie cena zbyt wygórowana, gdyby to był 3- drzwiowy w wersji TI to można by się pokusić Ciekawe jak wygląda wnętrze po takim czasie zastoju oraz podłoga i inne miejsca podatne na korozje http://otomoto.pl/alfa-romeo-alfasud...C32033950.html

  7. #17

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Piękna. Można się dowiedzieć, czegoś więcej na temat specyfikacji technicznej auta ?
    Ja niestety z właścicielem jak na razie się nie dogadałem a, że się trafiła Alfa 75 to chętnie przygarnąłem auto do roboty. Co nie oznacza, że AlfaSuda sobie odpuściłem, będę miał rękę na pulsie .

  9. #19
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    naprawdę piękna! dokładnie napisz coś więcej, gdzie kupiona, co przy niej zrobiłeś, no i skąd te świetne nalepy na samochodzie, już były, czy dołożyłeś?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Świetna robota. Brawo!
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfasud
    Utworzone przez Marek w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 14:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory