Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Alfa Romeo AlfaSud kompedium wiedzy.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie Alfa Romeo AlfaSud kompedium wiedzy.

    Witam.
    Choć jestem miłośnikiem Alf z lat 70tych i 80tych to modelem AlfaSud nigdy się zbytnio nie interesowałem.
    Mam możliwość kupna takiego auta i pojawia się kilka pytań do osób lepiej zorientowanych.
    Pierwsze, czy jest gdzieś w czeluściach internetu jakaś strona która jasno i wyraźnie wytłumaczy w którym roku jakie zmiany liftingowe zostały wprowadzone w tym modelu ?
    Drugie, wiem, że są na forum właściciele przynajmniej dwóch takich aut. Czy mogli by się tutaj wypowiedzieć ? Chętnie dowiem się czegoś więcej. Jaka ilość części jest wspólnych/wymiennych z nowszymi tworami posiadającymi motor boxer ( chodzi mi głównie o hamulce, zawieszenie i model 33 ).

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Jest jakaś tam strona, ale obcojęzyczna...

    http://alfasud.alfisti.net/indexe.htm

    A o który konkretnie model chodzi?

    Alfa Romeo Alfasud (prima serie) 1972 1980 642.528
    Alfa Romeo Alfasud sprint 1976 1989 121.184
    Alfa Romeo Alfasud (seconda serie) 1980 1984 203.904
    Ostatnio edytowane przez malin2k5 ; 10-12-2013 o 01:42

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Chodzi mi o AlfaSud pierwszej serii. Czyli zderzaki chrom, pełne lampy przednie z kierunkami ( nie okrągłe ), tylnie lampy malutkie i nadwozie dwoje drzwi ( tylnia klapa otwierana bez szyby ).

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    mimo że mam Sprinta i jest to następca Suda, to jednak ciężko mi się wypowiedzieć w tym temacie od strony mechanicznej, ponieważ mało się zagłębiałem w I serie. Na pewno jeśli chodzi o zawieszenie to raczej nic nie będzie pasowało(inne amortyzatory, przeguby, sprężyny, wahacze, tuleje itp.), ale to raczej nie problem, bo wszystko można dostać do tego modelu. Do Alfasud Sprint ledwo cokolwiek dopasować, a co dopiero do Suda. Najwięcej wspólnych części od 33 pasuje do ostatniej serii Sprinta. Natomiast jeśli chodzi o części karoserii, idzie kupić wszystko za rozsądne pieniądze i w dodatku nowe, tj. błotniki zarówno przednie jak i tylne, drzwi, zderzaki, atrapy, grille itp.
    Jeśli masz okazję takie auto kupić za rozsądne pieniądze, to ja bym przede wszystkim skupił się na blacharce, jest to najważniejsza rzecz w starszych samochodach i najtrudniejsza w odbudowie. Sprawdź dokładnie tylne błotnik, w szczególności nadkola od strony bagażnika, mocowanie tylnego pasa z podłogą od środka, zaczepy mocowania tylnego zderzaka znajdujące się w bagażniku, podłoga przy pedałach kierowcy, progi, podłużnice bo bardzo lubi je rdza, przednie kielichy oraz grodź między silnikiem a podszybiem. Wszystkie elementy które wymieniłem są najbardziej narażone na korozję czyli prawie całe auto Jeśli jest to Sud trzy drzwiowy z silnikiem 1,5 Ti to rewelka Napisz coś więcej o tym aucie, jakiś rok temu był jeden na sprzedaż na allegro taki pomarańczowy, czy to ten?

    Sporo informacji można uzyskać z forum alfaowner w dziale poświęconym tym modelom http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-33-sud-and-sprint/

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Jak narazie auta jeszcze nie widziałem. Wiem, że jest szare, 2 drzwiowe i najprawdopodobniej 1-sza seria. Auto stało u mnie w mieście w garażu przez 20lat nie ruszane. Ma jeszcze czarne rejestracje. Znajomemu trafiło się, ale ponieważ on ma dużo innych aut ( Mercedesy, Syrenka, Fiaty i kupę motycykli ) to postanowił z Alfy zrezygnować. Jak zobaczę w jakim jest stanie to dam znać. Jak wygląda sytuacja z silnikiem. Można przełożyć motor z skrzynią i osprzętem z 33 ?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Gdzieś pod Inowrocławiem stał Sud na sprzedaż - z tego, co pamiętam, całkiem kompletny, ale nie poskładany - może się przydać jako dawca, ale gość chyba coś koło 4 tysięcy chciał.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Dziś byłem wstępnie obejrzałem auto.
    Alfina stała przez dobre 20 lat na pierwszym piętrze dużego domu jedno rodzinnego w salonie. Dom nie zamieszkały ale ogrzewany .
    Zachowała się całkiem nieźle. Jak na razie największy minus to szpachla na jednym miejscu na dachu i wszędobylne niewielkie bąble na rantach klapy, pasie przednim. Progi i tylnie błotniki ładnie zakonserwowane.
    Auto wygląda na pierwszą serię i wersję Ti. Miało nawet spryskiwacze i wycieraczki przednich lamp. Nie miałem okazji zobaczyć dokumentów ale ponoć ma pojemność 1.5.
    Jak tylko będę coś więcej wiedział to dam znać.
    Generalnie auto do kompleksowego remontu ale tragedii nie ma. Wnętrze ma jeden fotel zniszczony i jeden boczek ale po za tym wygląda ładnie.
    Jeśli właściciel postanowi sprzedać i dogadam się z ceną biorę ją na podnośnik i będę dokładnie oglądał.
    Ps zdjęcia auta robione starym telefonem i auto z oryginalnym kilkunastoletnim kurzem ale coś tam widać



















    Ostatnio edytowane przez Stefan116 ; 11-12-2013 o 16:59

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Przyjemna baza, ale rzeźby będzie co niemiara. Pewnie wszystko niemetalowe do wyrzucenia .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Fura fajna.
    Ale tak na serio? Na I piętrze?

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    heh ludzie to mają pochowane perełki Ciekaw jestem jak trafiła do Polski oraz jak znalazła ię na piętrze i to w salonie Po zdjęciach widać że sporo pracy potrzeba by ja doprowadzić do ideału, ale tragedii raczej niema. Wnętrze dość mocno zakurzone, ciekawe w jakim stanie są plastiki i deska. Wszystkie części które wymieniłeś są dostępne bez większych problemów Dokładnie ją sprawdź i jeśli tragedii nie będzie to bym brał. I seria z takim silnikiem,trzy drzwiowa są w ceniePodłoga jest ta sama co w 33,więc można zrobić swapa i wszystko przełożyć, minus taki że nie będzie to już oryginał, ale się da w razie czego

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Alfasud
    Utworzone przez Marek w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 14:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory