Strona 29 z 39 PierwszyPierwszy ... 1920212223242526272829303132333435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 389

Temat: artykuł o 4C

  1. #281
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Może problemem ze zwiększeniem produkcji jest budowa monokoku? Skoro jest ręcznie robiony to pewnie nie jest zbyt łatwo zwiększyć jego produkcję...?! Nie wiem, ale też nie podoba mi się tak polityka. O ile 8C jeszcze byłem w stanie zrozumieć (chociaż i tak spokojnie mogliby wyprodukować ze 2-4 razy tyle i nie ucierpiałby wizerunek modelu, a może dałoby się częściej ją zobaczyć) to w przypadku 4C nie bardzo...
    Pozdro,
    Bartas

  2. #282
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    No to jestem ciekaw Twojej opinii na temat GT86. Pewnie uważasz samochód za pełen niewypał. bo objedzie go byle mocna osobówka Nie tylko cyferki się liczą
    GT86 kosztuje 129.900 zł. I jest to "zwykły" samochód bez udziwniania. Coś jak Mustang dla Amerykanów. Tani, mocny, sportowy samochód. Nikt od niego nie wymaga kręcenia rekordów. Jeśli się robi podejście jak do 4C, a wychodzi z tego coś wolniejszego niż hatch, to ja tego do końca nie kupuję.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #283
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Kto się przejmuje byle dziennikarzem?! Dobry dziennikarz wie, że nie ma co porównywać czasów w ten sposób i tego nie robi! Ktoś kto jest zainteresowany 4C też nie, bo to nie ma najmniejszego sensu...
    No wiesz, nas nie trzeba przekonywać do marki, chodzi o to żeby przekonać sceptyków, niedowiarków i innych niezdecydowanych.

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    No dobra, jeśli chcesz porównywać to proszę. Myślę, że te czasy są bardziej rzetelne. Jeden kierowca, podobne warunki (brak innych aut na torze, jak to ma często miejsce na Nurburgringu). I co ważne - auta stockowe.
    http://fastestlaps.com/tracks/top_gear_track.html

    No to jestem ciekaw Twojej opinii na temat GT86. Pewnie uważasz samochód za pełen niewypał. bo objedzie go byle mocna osobówka Nie tylko cyferki się liczą
    GT86 to auto raczej "zwykłe", a 4C to auto niezwykłe
    I masz rację nie liczą się cyferki, liczą się pieniądze. A na pewno dla alfy, którą utrzymuje fiat i być może ten model decyduje o być albo nie być dla alfy. Dlatego nie rozumiem ograniczonej produkcji, może się nie spodziewali tylu zamówień? I uważam że z tego samego powodu bardziej powinni się przyłożyć do nurburgingu bo to idzie w świat

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  4. #284
    Użytkownik Romeo Avatar Krusz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa / Lancaster UK
    Auto
    156 1.8TS '02
    Postów
    1,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS Zobacz post
    ja nie rozumiem i kto mnie przekona? dlaczego skoro na auto jest popyt, to produkuje sie go mało? nie chce sie zarobić?
    ja rozumiem, ze jest taka zasada: im bardziej niedostępny i rzadki produkt, tym więcej ludzi chce go mieć. Czyli jakby 4C była robiona taśmowo, aż tylu chętnych by nie było..
    OK, ale to działa na starcie.. a teraz? nie można zwiększyc limitów produkcji? bo co? nagle klienci odejdą??
    Wystarczy obejrzeć filmik z produkcji. Carbonowy monkok jest ręcznie wykładany na specjalnie przygotowanych przyrządach które nadają się do produkcji tylko jednej konkretnej części. To nie jest kawałek stali który od blachy do pełnoprawnego samochodu może być poskładany przez roboty zupełnie automatycznie. Biorąc pod uwagę, że produkuje się ok 10 sztuk tego dziennie wynik jest IMHO naprawdę dobry.
    Dla porównania w procesie produkcji Land Rovera od kawałka blachy do poskładanej budy ludzie prawie się nie dotykają samochodu - jedynie wrzucają na podajniki materiały. Tutaj po prostu tak się nie da - nie z dzisiejszą technolgą.
    Ale oczywiście lepiej narzekać, że to i tamto - pokaż mi inny samochód z carbonowym monokokiem produkowany na taką skalę...

    A tutaj trochę o czasach na nordschleife: http://www.topgear.com/uk/car-news/f...-it-2013-11-28
    Ostatnio edytowane przez Krusz ; 28-03-2014 o 11:22

    Twin Spark Compressore - Na pohybel hejterom - Szalone 0.5bara
    Mazda mx5 - bokiem, na glebie i z kierownicą po złej stronie.
    "Nothing is "good" for daily driving that's not OEM. So by that logic don't turbo your car. Don't make it faster. Don't do anything. Go buy a bus pass."

  5. #285
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie



    Alfa 4C Wrocław
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4c 130.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	77.0 KB
ID:	126486   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4c 131.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	126487   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa4c 145.jpg
Wyświetleń:	320
Rozmiar:	48.6 KB
ID:	126488  

  6. #286
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mc007
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    159 1.9 q-tronic
    Postów
    353

    Domyślnie

    Wiadomo kiedy zawita do Katowic?
    147 1.9 jtd 2011-2018
    159 1.9 jtdm q-tronic 2018-??


  7. #287
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Ten samochod jest juz sprzedany. Czekalismy na niego rok...aby klient mogl go odebrac. Jest to wersja najbardziej usportowiona zawierajaca pakiety utwardzajace zawieszenie i posiadajace mozliwosc jego regulacji. Felgi, 18 przod , tyl 19. Z tego co wiem to nie ma zadnego programu na jazdy testowe u dealerow. Za duzo byloby entzuzjastow motoryzacji chcacych sie przejechac...wiem cos na ten temat odnosnie SRT8...O zwiekszenie sprzedazy rowniez tutaj nie chodzi, bo liczba sztuk na europe jest odgornie narzucona. 3/4 produkcji pojdzie na Stany Zjednoczone, czesc do Japonii i...Rosji.

    Pozdrawiam,

    Dodano po 4 minutes:

    Uwierz mi ze nie ma zadnego problemu ze zwiekszeniem produkcji...poprostu ten samochod ma byc rzadki i trudno dostepny. A jak sie Panu nie podoba, to niech Pan kupi Porsche Cayman albo Lotusa Evore. Taka polityka.
    Ostatnio edytowane przez GTBodek ; 30-03-2014 o 16:11 Powód: Dodano

  8. #288
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Dlatego Alfa ma się tak jak się ma, mając żyłę złota którą niewątpliwie jest 4C Serdżio strzela focha jak panienka "bo ma być tyle i koniec", to jest zachowanie dziecka w przedszkolu a nie człowieka który wie jak zarządzać marką.

  9. #289
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post

    Uwierz mi ze nie ma zadnego problemu ze zwiekszeniem produkcji...poprostu ten samochod ma byc rzadki i trudno dostepny. A jak sie Panu nie podoba, to niech Pan kupi Porsche Cayman albo Lotusa Evore. Taka polityka.
    Skąd taka informacja? Samochód ma być trudno dostępny? Sorry ale to brzmi tak idiotycznie że... szkoda gadać No pomyśl przecież to się kupy nie trzyma. Jak chce się ograniczyć dostępność to wystarczy podnieść cenę. W ten sposób nie dość że sprzedaż mniej to zarobisz więcej



    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  10. #290
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    A kto powiedzial ze wszytsko ma sie trzymac kupy... nie mozna windowac w gore ceny auta, ktore w srodku ma materialy....z alfy Mito i 4 cylindrowy silnik 240 konny. Kto za to zaplaci Twoim zdaniem 300k? 250k za ta techologie to moim zdaniem rozwiazanie optymalne. A co do dostepnosci to taka filozofia co do tego modelu.
    Podniesienie ceny nie jest jedynym determinantem ograniczenia dostepnosci. Poprostu jest tyle dostepnych alokacji i juz.



    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Skąd taka informacja? Samochód ma być trudno dostępny? Sorry ale to brzmi tak idiotycznie że... szkoda gadać No pomyśl przecież to się kupy nie trzyma. Jak chce się ograniczyć dostępność to wystarczy podnieść cenę. W ten sposób nie dość że sprzedaż mniej to zarobisz więcej



    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Artykuł!
    Utworzone przez ulim w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 10:41
  2. ciekawy artykuł o LPG
    Utworzone przez alces1 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 21:59
  3. Nowy artykuł
    Utworzone przez kaes w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 12:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory