Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Manual do Spidera 105/115 poszukiwany

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie Manual do Spidera 105/115 poszukiwany

    Poszukuję manuala do Spidera 105/115 (seria 3) rok produkcji 1987.

    Ma ktoś może coś takiego na zbyciu?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Witam!Minęła chwila od zamieszczenia Twojego postu i wiele nie mogę Ci pomóc.Zastanawiam się nad zakupem Spidera z lat 80.Poszukuję alfaholików u których mógłbym zasięgnąc jezyka i dowiedzieć sieczym sie kierowac przy zakupie lub zaproponują interesujący egzemplarz.Bedę wdzięczny za jakikolwiek kontakt lub radę gdzie szukać osób mających jakies info Pozdrawiam Tomasz

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar klimucho
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Spider 115 1.6 '87
    Postów
    189

    Domyślnie

    Tak naprawdę, to kierowałem się tym samym co przy zakupie 159 - sprawdziłem samochód z osobą, która ma większą wiedzę w temacie mechaniki, sprawdziłem papiery, sprawdziłem jaki jest koszt napraw "pilnych" itd

    Wiadomo, że przy samochodzie, który ma ok. 30 lat pakiet startowy nie ograniczy się do wymiany płynów, rozrządu (w Spiderach jest łańcuch), ale będzie trzeba zainwestować trochę więcej. U mnie doszły do tego hamulce, czyszczenie i regulacja gaźników, naprawa drobnych pierdół (linka od prędkościomierza, linka od otwierania bagażnika i klapki wlewu paliwa, pogrzebałem w elektryce i jeszcze trochę innych). Zainwestowałem w kilka wizualnych ulepszaczy (elementy chromowane, nowe koła, itp) oraz wymieniłem dach na nowy.

    Na razie "tylko" tyle, ale w planach jest całkowity remont mimo tego, że kupiłem go z nowym lakierem i zabezpieczoną podłogą. Wolę wszystko wybebeszyć i wspólnie z ojcem go odremontować.

    Ważną rzeczą przed zakupem jest oczywiście ogarnięcie miejsca, gdzie będziesz trzymał nowy nabytek oraz sprawdzenie dostępności poszczególnych części, które wiesz, że będziesz musiał wymienić. Sklepów w UK, USA i za zachodnią granicą nie brakuje. Mają duży asortyment nowych rzeczy. Możesz też posiłkować się u polskich renowatorów (kilka tematów niżej jeden z nich odpowiadał innemu forumowiczowi).

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimucho Zobacz post
    Tak naprawdę, to kierowałem się tym samym co przy zakupie 159 - sprawdziłem samochód z osobą, która ma większą wiedzę w temacie mechaniki, sprawdziłem papiery, sprawdziłem jaki jest koszt napraw "pilnych" itd

    Wiadomo, że przy samochodzie, który ma ok. 30 lat pakiet startowy nie ograniczy się do wymiany płynów, rozrządu (w Spiderach jest łańcuch), ale będzie trzeba zainwestować trochę więcej. U mnie doszły do tego hamulce, czyszczenie i regulacja gaźników, naprawa drobnych pierdół (linka od prędkościomierza, linka od otwierania bagażnika i klapki wlewu paliwa, pogrzebałem w elektryce i jeszcze trochę innych). Zainwestowałem w kilka wizualnych ulepszaczy (elementy chromowane, nowe koła, itp) oraz wymieniłem dach na nowy.

    Na razie "tylko" tyle, ale w planach jest całkowity remont mimo tego, że kupiłem go z nowym lakierem i zabezpieczoną podłogą. Wolę wszystko wybebeszyć i wspólnie z ojcem go odremontować.

    Ważną rzeczą przed zakupem jest oczywiście ogarnięcie miejsca, gdzie będziesz trzymał nowy nabytek oraz sprawdzenie dostępności poszczególnych części, które wiesz, że będziesz musiał wymienić. Sklepów w UK, USA i za zachodnią granicą nie brakuje. Mają duży asortyment nowych rzeczy. Możesz też posiłkować się u polskich renowatorów (kilka tematów niżej jeden z nich odpowiadał innemu forumowiczowi).
    Dziękuję i pozdrawiam Tomasz.

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    ja odrestaurowałem 2 spidery teraz kończę Duetto,
    1.Po pierwsze stan blacharki
    2.kompletność samochodu
    3.budżet
    Mechanika nie jest żadnym problemem pod dwoma warunkami, albo walczysz sam, albo ma Ci kto to zrobić.
    Przy większym budżecie proponował bym na wyjściówkę Duetto, kasa zainwestowana w samochód jest jak wskazuję inwestycją a nie wtopą kasy w tzw parcha. Późniejsze modele też są godne uwagi lecz "wyjściówki" muszą być w dużo lepszym stanie.
    W razie pytań służę pomocą
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Napisał silento Zobacz post
    ja odrestaurowałem 2 spidery teraz kończę Duetto,
    1.Po pierwsze stan blacharki
    2.kompletność samochodu
    3.budżet
    Mechanika nie jest żadnym problemem pod dwoma warunkami, albo walczysz sam, albo ma Ci kto to zrobić.
    Przy większym budżecie proponował bym na wyjściówkę Duetto, kasa zainwestowana w samochód jest jak wskazuję inwestycją a nie wtopą kasy w tzw parcha. Późniejsze modele też są godne uwagi lecz "wyjściówki" muszą być w dużo lepszym stanie.
    W razie pytań służę pomocą
    Pozdrawiam
    Dzięki za odzew!Chciałbym wydać na samo auto ok 30tyś.Póki co rozglądam sie co sie dzieje na rynku i szukam kontaktów u osób siedzących w temacie.Większośc prac blacharskich i lakierniczych i mechanicznych mogę zrobić sam bo prowadze nieduży warsztacik.Na pewno będę w kontakcie gdy znajdę coś ciekawego-prosze też o cynk jeśli znalazłbyś auto godne uwagi-oczywiście potrafie się odwdzięczyć.Przede wszystkim szukam auta dla siebie i po zakupie i ewentualnej restauracji chce sie nim długo cieszyć.Pozdrawiam
    P.SJeśli potrzebowałbyś jakiejś pomocy w okolicy Rzeszowa to dzwoń śmiało--Tomasz 602663112

  7. #7
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    niedawno było na allegro ładne Duetto, kolo wystartował od 40000tysi, potem zszedł
    do 36 000, cena była trochę od czapy, pewnie go puścił koło trzydziestki, fura była z kraju gdzie murzyn jest prezydentem.
    Zapytam mojego Włocha po ile teraz u nich chodzą spidery, parę lat temu 3 serię miał za psie pieniądze.

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    Zobacz to:
    http://www.gieldaklasykow.pl/alfa-romeo/
    Ciekawe jak wygląda pod maską, no i blachę trzeba na żywca zobaczyć

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Napisał silento Zobacz post
    Zobacz to:
    http://www.gieldaklasykow.pl/alfa-romeo/
    Ciekawe jak wygląda pod maską, no i blachę trzeba na żywca zobaczyć
    Rozmawiałem z właścicielem jakiś tydzień temu.Jestem umówiony na oględziny.Dzięki i pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Embrion Avatar silento
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    z okolicy Stolicy
    Auto
    156, 75 turbo, Giulia TI
    Postów
    22

    Domyślnie

    Powodzenia, jak będziesz potrzebował pomocy/ 25 km od Warszawy mam podnośnik można obejrzeć pod spodem/ to dzwoń 786 818 911

Podobne wątki

  1. 2.0 tb przewody wn od spidera 3.0
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 06:30
  2. Części do Spidera (115)
    Utworzone przez Halik w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2015, 08:25
  3. Alfa Romeo 147 1.9 jtd workshop manual / service manual
    Utworzone przez wkurzonaAlina w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2015, 11:48
  4. [GTV Spider] Kierownica do Spidera 85'
    Utworzone przez gmtb w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 21:31
  5. [GTV Spider] Kto ma Spidera z lat 66-93r.??
    Utworzone przez czesany w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 21:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory