Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66

Temat: Ameryka i 4C...

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Ja kończe, bo za chwilę ktoś mi zarzuci, że mam jakąś fobię na punkcie 4C.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    żeby uzyskać podobną wytrzymałość wystarczy cieńsza warstwa karbonu, mniej materiału mniejsza waga
    Ale po co tam wytrzymalosc? To nie elementy nośne auta co by obciążenia przenosiły. Kewlar dali tam gdzie ma to sens.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Ja kończe, bo za chwilę ktoś mi zarzuci, że mam jakąś fobię na punkcie 4C.
    Ok. Znajdz jakieś sensowne argumenty i wróć.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikelos Zobacz post
    Ale po co tam wytrzymalosc? To nie elementy nośne auta co by obciążenia przenosiły. Kewlar dali tam gdzie ma to sens.
    Czy Ty wogóle rozumiesz co się do Ciebie pisze?
    Twierdzisz, że 4C miało być lekkie, to podałem przykładowy materiał, który da zmiejszenie wagi. A że przy okazji jest wytrzymalszy, to tylko lepiej. A Ty się znowu czepiasz, że wytrzymałość wzrośnie.


    Cytat Napisał Mikelos;
    Ok. Znajdz jakieś sensowne argumenty i wróć.
    Znalazłeś sobie cel w życiu, że chcesz coś udowodnić? Bo nie bardzo rozumiem do
    czego teraz zmierzasz
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 05-07-2015 o 22:58

  4. #54
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    Ale to akurat jeden z niewielu projektów gdzie ksiegowi nie mieli za dużo do powiedzenia.

    - - - Updated - - -

    Gdyby to ci źli ksiegowi decytowali to by wzięli mechanike z gulietty i opakowali w bajeranckie nadwozie z jeszcze bardziej bajeranckim wnętrzem. Do tego jakaś chwytliwa nazwa i kampania reklamowa i byśmy mieli sirocco we włoskim wykonaniu.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Moim zdaniem - tandetne wnętrze. Niby miała być lekka, ale przesadzili z tym odchudzaniem, bo zamiast szczupłej modeli wyszła im anorektyczka. A to oczekiwanie, to jakieś sztucznie wydłużone, żeby pokazać jakie to chodliwe auto, co jest w zupełnej sprzeczności z tym ile tego sprzedają. Chyba, że do ich produkcji zatrudniki kilka osób.
    Nie dość że tandetne to jeszcze kiepsko spasowane. W demówce, którą widziałem, przełącznik DNA z Giulietty, był tak zamontowany że pomiędzy nim a panelem była wielka szpara.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikelos Zobacz post
    No i trzecie primo: Ascetyczne wnętrze nie jest skutkiem księgowych. Auto ma się przede wszystkim prowadzić co wiąże się z redukcją masy a to z okrojeniem wyposażenia do niezbędnego minimum. Koniec, kropka.

    Popracie mnie o ile się mylę
    Jak to nie jest skutkiem księgowych? Toż to zbieranina części ze starych modeli alfy i fiata, tandetny plastik i brzydota. Można zrobić ładne wnętrze, użyć lepszych materiałów bez zwiększania wagi.

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Jak to nie jest skutkiem księgowych? Toż to zbieranina części ze starych modeli alfy i fiata, tandetny plastik i brzydota. Można zrobić ładne wnętrze, użyć lepszych materiałów bez zwiększania wagi.
    Może tego nie doczytałeś, ale wersje na rynek amerykański są przeciętnie 80-100 kg cięższe. To w głównej mierze efekt norm bezpieczeństwa, oraz użycia lepszych materiałów (między innymi skóra na większości obić zamiast gołych plastików, inne niektóre elementy wnętrza itp). Poza tym w Ameryce nikomu nie przeszkadza fakt, że tam są części z innych aut koncernu, bo tych aut na oczy nie widzieli a całość dobrze się komponuje...
    Jakoś na spocie/zlocie w Tarnowie, na którym była 4C i spytałem na głos gdzie są Ci malkontenci, którzy psioczyli na pokrętła z SC albo przełączniki z Julki nikt się nie odezwał tylko każdy mlaskał z podziwu...
    Wsiądź sobie do Lotusa Elise a zobaczysz, jak wygląda wnętrze z wystającymi wkrętami, przetartymi guzikami od nawiewu, odpadającymi na słońcu osłonami głośników itp (oglądałem 4 letni egzemplarz z 30 tys mil).

    Niektórzy nie przyjmują do wiadomości, że na 4C był i jeszcze jest bardzo duży popyt (wedle biura pana Kisiel'a w kwietniu ponad 90 osób złożyło zamówienie tylko w USA). To nie wina ludzi, że ilość aut jest ograniczona. Niestety oni się odbiją od tego modelu, jeśli nadal nie można będzie uzyskać krótszego czasu oczekiwania niż np 5-6 miesięcy.

  8. #58
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Może tego nie doczytałeś, ale wersje na rynek amerykański są przeciętnie 80-100 kg cięższe. To w głównej mierze efekt norm bezpieczeństwa, oraz użycia lepszych materiałów (między innymi skóra na większości obić zamiast gołych plastików, inne niektóre elementy wnętrza itp). Poza tym w Ameryce nikomu nie przeszkadza fakt, że tam są części z innych aut koncernu, bo tych aut na oczy nie widzieli a całość dobrze się komponuje...
    Chcesz powiedzieć że w USA normy bezpieczeństwa są wyższe niż w EU? Sorry ale w to nie uwierzę
    Dobrze że chociaż skórą ten plastik okładają, znaczy zdają sobie sprawę że sknocili. Dobre i to, ale i tak to niewiele pomoże skoro leży sam design kokpitu i spasowanie...

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Wsiądź sobie do Lotusa Elise a zobaczysz, jak wygląda wnętrze z wystającymi wkrętami, przetartymi guzikami od nawiewu, odpadającymi na słońcu osłonami głośników itp (oglądałem 4 letni egzemplarz z 30 tys mil).
    A co mnie obchodzi Lotus? Interesuje mnie Alfa a nie Lotus. Równać trzeba w górę a nie w dół.

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To nie wina ludzi, że ilość aut jest ograniczona. Niestety oni się odbiją od tego modelu, jeśli nadal nie można będzie uzyskać krótszego czasu oczekiwania niż np 5-6 miesięcy.
    Prawda.

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Chcesz powiedzieć że w USA normy bezpieczeństwa są wyższe niż w EU? Sorry ale w to nie uwierzę
    Dobrze że chociaż skórą ten plastik okładają, znaczy zdają sobie sprawę że sknocili. Dobre i to, ale i tak to niewiele pomoże skoro leży sam design kokpitu i spasowanie...
    Napisz, że żartowałeś Jeśli nie, to nie ma o czym dalej pisać. Doczytaj, jedź do salonu AR a potem zacznij merytoryczną dyskusję...

    A podałem przykład lotusa, bo mimo wielu niedoróbek i używania czego się tylko dało do jego wykończenia zdobył bardzo wielu klientów.

  10. #60
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Chcesz powiedzieć że w USA normy bezpieczeństwa są wyższe niż w EU? Sorry ale w to nie uwierzę
    Zobacz chociażby na YouTube amerykańskie testy zderzeniowe IIHS a ENCAP. NCAP zaliczane na 5 gwiazdek a tam raptem 3;-)
    Poczytaj....a zobaczysz diametralna różnice.

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory