Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 52

Temat: Kącik Alfa Romeo tipo 105/115 (Spider, Giulia itp). Giełda części, kompedium wiedzy.

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Co prawda pisałem już ten post, w temacie mojego auta, ale postanowiłem dla urozmaicenia wrzucić go też tutaj:

    W miniony weekend odbyło się spotkanie właścicieli Alf tipo 105/115 w Kazimierzu Dolny. Było ono połączone z prezentacją najnowszych modeli Alfy, która jest sponsorem festiwalu Dwa Brzegi.
    Alfa 155, pojawiła się jako auto zastępcze dla właściciela 105tki. Co ciekawe to wersja Q4, zachowana w idealnym stanie.
    33 Gardinetta, pierwszej serii pojawiła się gościnnie.
    Było miło, klimatycznie i co ważne pokazało to, że zabytkowe Alfy wcale nie są aż taką egzotyką jak by się można było spodziewać. Jednocześnie padł rekord zebrania krajowych Giulii w jednym miejscu, bo było ich aż 5 .






























    Mam nadzieję, że w przyszłości na kolejnych spotkaniach pojawi się nas (105/115) jeszcze więcej .

  2. #32
    Użytkownik Świeżak Avatar f a n t o m a s
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia Veloce 2.0, 159 sw 1.9 jtdm 16v
    Postów
    119

    Domyślnie

    Stefan,

    a Ty masz może u siebie tą podporę gaźników zamontowaną ? Jeśli tak to prosiłbym Cie o fotkę, bo nawet nie mogę sobie tego zwizualizować, a być może jakiś rzemieślnik by mi to dorobił.
    Pozdr.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Mam, ogarnę w wolnej chwili, generalnie montuje się to między kolektory wydechowe i idzie do flanszy przy gaźnikach.
    To jest generalnie to:
    https://www.oldtimer-shop.eu/parts/a...ntake-manifold
    Okrągła część, jest z gumą w środku która robi za amortyzator aby przenosić wibracje, górna jest w poprzek względem dołu i ma dwa otwory, ale na różnym poziomie.

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Cytat Napisał f a n t o m a s Zobacz post
    f a n t o m a s
    Tu masz nową za 45 euro.
    https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...06402-223-8511

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar f a n t o m a s
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia Veloce 2.0, 159 sw 1.9 jtdm 16v
    Postów
    119

    Domyślnie

    Wielkie dzięki !

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar luckie
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    916 Spider 2.0 TS
    Postów
    328

    Domyślnie

    Witam, powoli zaczynam się rozglądać za rodzeństwem dla mojego spidera 916. Myśle nad Spiderem 3 serii, czyli Aerodinamica z charakterystycznym gumowym spoilerem, środek lat 80tych, z jakiegoś powodu ta wersja bardzo mi pasuje.
    Czy mogę tu uzyskać jakaś radę na temat tego na co zwrócić uwagę przy zakupie, nie mówię tu o tematach ogólnych, ale konkretnych bolączkach tego modelu.
    Silniki 1.6 i 2.0, eksploatacyjne jakieś większe różnice?
    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady.
    Dzięki!

  7. #37
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam, w związku z niedawnym zakupem Alfa Romeo Spider Graduate 1989r., którą kupiłem po stłuczce, poszukuję do niej prawego przedniego błotnika i pasa przedniego.
    Dlatego pytanie do kolegów na forum, które posiadają Spidery lub inne zabytkowe Alfy, czy znają jakieś miejsca w Polsce, gdzie można kupić używane części blacharskie z rozbiórki do Alfy Romeo lub ew. także w Niemczech, w miarę blisko granicy.
    Ew. może ktoś z forumowiczów ma takie części blacharskie w dobrym stanie?
    Poznałem już kilka sklepów w necie, gdzie takie części są dostępne, ale ceny trochę wysokie, a nie jestem pewien, czy zamienniki pasują w 100%.

    Gdyby ktoś miał przy okazji blacharza i lakiernika w promieniu 100-150 km od Poznania, który dobrze ogarnia zabytkowe auta, to chętnie przyjmę taki namiar.

    Wszelkie sugestie od bardziej doświadczonych kolegów, które mogą pomóc świeżemu nabywcy klasycznej Alfy Spider, również chętnie przyjmę.

    Przy okazji witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam. Zakładam, że od teraz będę tu częstym gościem
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa5.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	102.3 KB
ID:	275067  
    Ostatnio edytowane przez marekskiba ; 02-01-2021 o 00:17

  8. #38
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Spidera nigdy nie miałem, ale z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ktoś ma drzwi do tak rzadkiego auta, to może i ma resztę, dlatego warto zadzwonić i zapytac
    Link do drzwi:
    https://allegro.pl/oferta/alfa-romeo...awe-8957488613
    A tu kto inny sprzedaje:
    https://allegro.pl/oferta/drzwi-lewe...jak-8520857866
    Nie wiem czy z 4 serii by błotnik pasował, ale tu kolega forumowy ogłasza, że ma trochę gratów, więc też może warto przedzwonić:
    https://sprzedajemy.pl/alfa-romeo-sp...a9f-nr59350055

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar f a n t o m a s
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Giulia Veloce 2.0, 159 sw 1.9 jtdm 16v
    Postów
    119

    Domyślnie

    Koledzy, poszukuję pilnie silnika do serii 105/115. Najlepiej 2.0, ale 1750 lub 1600 też nie pogardzę, mogą być też z późniejszych modeli. Gdyby ktoś coś wiedział proszę o wiadomość !

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Domyślnie

    hmmm, chyba mam choć o tym nie myślałem, mam gtv z nord 2000 i dwa gaźniki dhla 40 po odnowieniu. Od początku myślałem o wstawieniu do gtv v6, więc może to ta sytuacja. Napisz na priv to przemyślimy sprawę

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo AlfaSud kompedium wiedzy.
    Utworzone przez Stefan116 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-10-2019, 11:39
  2. [GTV Spider] Alfa Romeo Tipo 916 GTV and Spider Complete Register Kickstarter
    Utworzone przez ybsone w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory