Strona 35 z 262 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #341
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    147 też miała przedni napęd, ale jeździła dobrze. W Giulietcie poprawiono jakość wykonania (choć niektóre materiały lepiej przemilczeć), za to samo prowadzenie wypadło raczej średnio, przynajmniej w wersjach nie-QV. Jeszcze na sprężynach sportowych to jakoś jechało, ale podstawowy setup to już bardzo nie bardzo.
    W sumie to ciekawa opinia. Czasem mam wrazenie, ze jakby postawic odpowiednio krety odcinek to moja Giulietta spokojnie moglaby stawac w szranki z Giulia. A jak porownam prowadzenie do np. Audi A3 czy Golfa to... w sumie nic nie porownam bo to sa zupelnie inne bieguny pod katem prowadzenia jak dla mnie. Ale fakt - 147 nie jezdzilem nigdy. Z drugiej strony w ogole ciezko mi doszukac sie lepiej prowadzacego sie auta niz Giulietta. Moze po prostu mi wyjatkowo pasuje temu tak mnie zdziwilo zdanie, ze "bardzo nie bardzo".

    Co do Tonale - szkoda, ze w ofercie nie bedzie zadnego fajnego elektryka. Chyba na przesiadke na prad jeszcze przyjdzie mi poczekac.

  2. #342
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Chyba na przesiadke na prad jeszcze przyjdzie mi poczekac.
    Naprawdę Ci się do tego spieszy? Mi się wcale jechanie dystansu 250-300 km z przerwą min. 40 min, pod warunkiem, że ładowarka będzie wolna, nie uśmiecha

  3. #343
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Naprawdę Ci się do tego spieszy? Mi się wcale jechanie dystansu 250-300 km z przerwą min. 40 min, pod warunkiem, że ładowarka będzie wolna, nie uśmiecha
    Ale kolega nie wyjeżdża z miasta, co pokazał w wątku o zużyciu paliwa, więc elektrykiem "na rezerwie" zawsze dojedzie z powrotem do domu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #344
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Tymczasem Motor zapowiada Tonale na przyszły rok. Plus dwa "zdjęcia" czerwone i zółte. Będzie zółte???

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Co do Tonale - szkoda, ze w ofercie nie bedzie zadnego fajnego elektryka. Chyba na przesiadke na prad jeszcze przyjdzie mi poczekac.
    Fajny elektryk jest ok. Wyobraź sobie, że jedziesz w daleką trasę, a tu klops, objazd autostrady, korek, znów objazd, trasa sie wydłuża. Zasięg elektryka spada. Gdzie go naładujesz, jak padnie?

  5. #345
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Naprawdę Ci się do tego spieszy? Mi się wcale jechanie dystansu 250-300 km z przerwą min. 40 min, pod warunkiem, że ładowarka będzie wolna, nie uśmiecha
    Jasne, ze tak. Komfort, cisza, przyspieszenie, eksploatacja, awaryjnosc, ekologia... w zasadzie same plusy. Przede wszystkim dlatego, ze jestem przecietnym uzytkownikiem autka jak zapewne 95% ludzi tutaj i trasy rzedu 400-500 km (bo w tym kierunku zmierzaja zasiegi elektrykow, a nie 250) na strzala robie max 2 razy w roku (na wakacje) poza tym Giulii pozbywac sie nie zamierzam. Pod samym biurem jakies 5 metrow od jego wejscia mam kilka ladowarek, w domu moge zrobic wallboxa. Tak jak juz w innym watku pisalem - podliczajac sumaryczny czas roczny jaki spedzilbym na stacjach tankujac auto, a jaki spedzilbym na szybkich ladowarkach pewnie wyszedlby na korzysc... elektryka.

    Ale ta dyskusja juz sie toczy w HP - zapraszam. Chociaz te rozmowy i dyskusje zwolennikow EV i przeciwnikow zazwyczaj koncza sie tak samo.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Ale kolega nie wyjeżdża z miasta, co pokazał w wątku o zużyciu paliwa, więc elektrykiem "na rezerwie" zawsze dojedzie z powrotem do domu
    No i z grubsza to wlasnie prawda. Zazwyczaj przeciwnicy EV argumentuja, ze oni to przeciez trzaskaja takie trasy po 400km co drugi dzien. I rzecz w tym, ze nawet tego nie neguje, wiem, ze tacy ludzie istnieja i rozumiem, ze moga byc przeciwnikami EV bo te auta na ta chwile (i jeszcze dlugo) nie beda sie do tego nadawaly.

    Cytat Napisał Tedy Bear
    Fajny elektryk jest ok. Wyobraź sobie, że jedziesz w daleką trasę, a tu klops, objazd autostrady, korek, znów objazd, trasa sie wydłuża. Zasięg elektryka spada. Gdzie go naładujesz, jak padnie?
    Na najblizszej stacji tak jak PB? Przeciez jak skonczy Ci sie paliwo na autostradzie jadac do Chorwacji podobnie narobisz sobie klopotow. W ostatecznosci wezwe assistance i sholuja mnie do najblizszej stacji (dokladnie tak jakbym zrobil w przypadku silnika PB/ON).

    ps.
    Ta dyskusja toczy sie juz w HP.
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 23-12-2021 o 19:22

  6. #346
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Na najblizszej stacji tak jak PB? Przeciez jak skonczy Ci sie paliwo na autostradzie jadac do Chorwacji podobnie narobisz sobie klopotow. W ostatecznosci wezwe assistance i sholuja mnie do najblizszej stacji (dokladnie tak jakbym zrobil w przypadku silnika PB/ON).
    W przypadku PB/ON dowiozą Ci paliwo do samochodu na autostradzie. Wiem, bo miałem taką wątpliwą przyjemność w drodze do Chorwacji (jeszcze w czasach Alfy 147), gdy tak mi się spodobała jazda pod górę po alpejskich serpentynach w Austrii, że przejechałem ostatni zjazd na stację benzynową, a następna była dopiero za 50 km

    BTW. Nie wyobrażam sobie (na razie) jazdy elektrykiem do Chorwacji, chyba że w ramach survivalu, a nie na wakacje
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 23-12-2021 o 19:35
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #347
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Dokładnie jaj BTX piszesz, jak jeździsz trasy dwa razy w roku to elektryk nie jest wielkim dyskomfortem, po prostu trzeba tylko zaplanować postój na kawę w miejscu, gdzie można podładować auto. Jako drugi samochód w domu to już zupełny luz.
    Ja jednak wolałbym plugin-a , bo odcinki jakie robię na codzień i tak robiłbym na prądzie a w trasach nie musiałbym się zmagać z kulejącą infrastrukturą.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #348
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Poczekajmy jak EV dostaną zakazy parkowania w parkingach podziemnych i wielopoziomowych, tego nikt nie bierze pod uwagę a pożary tych aut z racji wzrostu liczby pojazdów też będą częstsze i dopiero wtedy ktoś zwróci na to uwagę.

  9. #349
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Ale fakt - 147 nie jezdzilem nigdy. Z drugiej strony w ogole ciezko mi doszukac sie lepiej prowadzacego sie auta niz Giulietta.
    147 wg mnie jeździ fenomenalnie jak na przedni napęd - jeśli będziesz miał okazję, to się przejedź. Giuliettą jeździłem kilka razy tylko - bardzo fajne prowadzenie na pierwsze odczucie, ale nie miałem okazji przycisnąć do limitu. Niemniej jednak do Giulii to IMO podejścia nie ma - sprawdź prędkościomierz na tych samych zakrętach, bo lepsze wyciszenie auta często powoduje, że nie czuć przyrostu prędkości i lecisz ten sam zakręt 10km/h szybciej, a wydaje się tak samo
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #350
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    ... ekologia... w zasadzie same plusy.
    ?
    Jaka ekologia, przepraszam?

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory