Strona 19 z 262 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #181
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    O autach w benzynie słyszałem, ale "auta w hybrydzie" to dla mnie nowość.

  2. #182
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Zamiast czepiania się może byś napisał coś ciekawego w temacie ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #183
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    AR Giulietta 150KM, Jeep Renegade
    Postów
    369

    Domyślnie

    Zastanawiałem się po prostu co to znaczy, ale już mi się trochę klaruje, bo wczoraj żona powiedziała, że w związku z otwarciem branży bjuti idzie na hybrydę. Czyli pewnie wróci w hybrydzie. I wszystko jasne.

  4. #184
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja wrócę do tematu wątku. Tłumaczenie szefostwa Alfy, że Tonale nie wyjdzie w tym roku gdyż muszą poprawić osiągi wersji Plugin jest złym prognostykiem.
    Raczej potwierdzeniem pewnej reguły ostatniej dekady albo i dłużej. Przypomnę, jak długo przesuwana była premiera Giulii. Od ilu lat mówi się o Tonale i tajemniczym Brennero. Nie ma już Giulietty (auta naprawdę udanego, które odniosło sukces rynkowy) i albo się mówi (od lat) że nie będzie następcy albo się mówi (od niedawna) że następca będzie.
    W świecie alfy romeo jakikolwiek debiut o czasie byłby wydarzeniem. Ja się nie zdziwie, jak Tonale nie pojawi się nawet w 2022. Poważnie. Będą nowe koncepcje, zmiany projektu, nowe gamy silnikowe, itd. Płyta będzie grana jeszcze długo.

  5. #185
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Knapek Zobacz post
    Zastanawiałem się po prostu co to znaczy, ale już mi się trochę klaruje, bo wczoraj żona powiedziała, że w związku z otwarciem branży bjuti idzie na hybrydę. Czyli pewnie wróci w hybrydzie. I wszystko jasne.
    A widzisz, widocznie żona mocno interesuje się ekologią i to się chwali. Szkoda tylko, że ciągle nie wnosisz nic do tematu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #186
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę jakimi silnikami dysponowała FCA przy projektowaniu Tonale i ZAKŁADAJĄC, że chcieli zrobić ten model na poziomie nie odbiegającym od najlepszych wozów konkurencji Alfa Romeo Tonale powinno być dostępne w następujących wersjach silnikowych:
    1.3 Firefly 150KM
    1.3 Hybrid Plugin 190KM (lub nieco więcej KM specjalnie dla Alfy)
    2.0 GME 200KM
    1.3 Hybrid Plugin 240KM (a raczej więcej specjalnie dla Alfy)
    2.0 GME 280KM
    2.0 Mild Hybrid 340KM dla wersji Q (Jeśli oczywiście takowa powstanie)

    Możliwości techniczne są oczywiście spore i za czasów Sergio właśnie taka była by paleta silnikowa. Obecnie można jedynie założyć, że wersje oparte na silniku 1.3 są raczej pewne. Wersje hybrydowe pewnie będą mocniejsze niż w innych modelach FCA. Zastosowanie silnika 2.0, który zapewnił by odpowiednie osiągi dla Tonale jest czysto hipotetyczne, nigdzie nie potwierdzone. Jeśli robili ten model po kosztach (a tak pewnie było) to takiej wersji nie zobaczymy a już na pewno nie w najbliższym czasie.

  7. #187
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja wrócę do tematu wątku. Tłumaczenie szefostwa Alfy, że Tonale nie wyjdzie w tym roku gdyż muszą poprawić osiągi wersji Plugin jest złym prognostykiem. Po pierwsze oznacza to, że wszystkie mocniejsze wersje tego modelu będą tylko w takich odmianach, bo jeśli by tak nie było to nie przeciągali by premiery. Wersje plugin hybrid wprowadzili by kilka miesięcy później i tyle. W przypadku Alfy, która z założenia nastawiona jest na osiągi i prowadzenie to błąd. Równolegle z hybrydami powinny być wprowadzone wersje z 2 litrowym silnikiem w różnych wariantach mocy a topowa odmiana powinna być tylko w wersji benzynowej.
    Dlaczego? Po prosty wersje plugin są cięższe i gorzej rozwijają moc niż czysta benzyna o podobnej mocy. Peugeot 508 PSE jest dobrym przykładem, że takich wersji nie powinno się obecnie montować w topowych odmianach o zacięciu sportowym.
    Takie rozwiązanie jest np. w Cuprze Formentor. Podstawowa wersja i topowa to tylko benzyna, pośrednie można kupić albo w hybrydzie albo w benzynie, jak kto chce. Tak samo powinno być w Alfie ale mogę się założyć że nie będzie. Komunikat o przesunięciu premiery potwierdza moje przypuszczenia.
    Cupra ma w topowej wersji 310 KM i robi setkę poniżej 5s a Alfa miała mieć plugin-a o mocy 240KM. Nic dziwnego, że nowy szef Alfy się załamał i kazał poprawić osiągi. Tyle że i tak to nic nie da, bo byle Cupra i tak będzie szybsza. Prościej byłoby wykorzystać 2 litrowy silnik z Giulii i zrobić faktycznie szybki samochód a pluginy dołożyć do oferty jak będą już w pełni dopracowane.
    zapominasz o najwazniejszym - normy emisji spalin. W Twoim ukladzie ich nie spelnisz i samochody beda przez to straaaasznie drogie

  8. #188
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Płacisz karę za przekroczenie normy i do przodu. Jeśli VW tak robi to dlaczego Alfa miałaby sobie odpuszczać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #189
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Płacisz karę za przekroczenie normy i do przodu. Jeśli VW tak robi to dlaczego Alfa miałaby sobie odpuszczać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Problem w tym, że te podatki będą coraz większe i znajdą się w cenie samochodu....
    CYT: " ... Rekord kwoty kary ma — zdaniem PA Consulting — należeć do Volkswagena. Według brytyjskich obliczeń niemiecki koncern będzie musiał zapłacić 4,5 mld euro, co będzie stanowiło 32 proc. przychodów Volkswagena. Gdybyśmy przeliczyli tę kwotę na liczbę samochodów sprzedanych przez Volkswagena w 2019 r., otrzymalibyśmy nieco ponad 2,5 tys. euro (10,8 tys. zł) kary za każdy samochód...."
    całość art: https://e.autokult.pl/36657,producen...ry-beda-srogie

    Pewnie już na Forum było, ale warto wspomnieć jeszcze raz o tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=nsj43FoAdJY Jak toś nie ma wolnego kwadransa, to polecam chociaż od 9 minuty ;-)

  10. #190

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory